Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Nejlepší pořád o nejlepší fotbalové klubové soutěží. Rozhovory s hráči + funkcionáři, záznamy ze zápasu to vše v pouhé půlhodince. 80%

Kramerová versus Kramer (1979)

Dustin Hoffman a Maryl Streep, oba to jsou geniální herci a tu to beze zbytku dokazují. Scény u soudu jsou opravdu emocionálně silné. Možná to je ten důvod proč je tento film zařazován do žánru soudních dramat. To je podle mě omyl. Ta soudní část je sice nesmírně důležitá, ale netočí se kolem ni celý film. To hlavní je otázka možnosti výchovy dítěte jenom otcem. Právě proto není Kramerová vs. Kramer soudní drama, ale drama rodinné. 80%

Potkal jsem ho v ZOO (1994)

Příjemný rodinný film o přátelství dvou hochů z nichž je jeden slepý. Nezapomenutelná je hlavně ta část se zloději. Pokud se vám to líbilo možná vás zaujme tohle- http://www.csfd.cz/film/208142-medvedi-nic-nevedi/. Jako hlavní postava tu vystupuje Ivoš - jeden ze těch dvou chlapců + jeho přátele objevující se právě v části se zloději. 60%

Strážci - Watchmen (2009)

Po TDK nejlepší komiksový film, který jsem kdy viděl. Na jedné straně brutální, na druhé filozofující o současném moderním světě, politice, o hodnotách. Film se skvělým vizuálním pojetím a s výbornými postavami (Rorschach, Dr. Manhattan). I přes docela dlouhou délku nenudí ani minutu. 95%

Spider-Man 3 (2007)

Nepřátele ( Sandman, Venom ) naprosto bez charismatu, celková dějová linie bez jakékoli změny oproti minulým dílům, ale na druhé straně povedené akční scény a dokonalý James Franco jako Harry Osborn to je ve zkratce třetí díl pavoučí ságy. Díl, který je bohužel jasně nejslabší. 65%

Kmotr II (1974)

Víc než důstojné pokračování mafiánského opusu. Hlavně ta část s De Nirem je skvělá. Já mám ale stejně radši první díl. 90%

Časožrouti (1995) (TV film)

Škoda hodně nepovedených Časožroutů. Ti jsou totiž opravdu k smíchu a to není dobře když představují něco co by nám mělo nahnat největší strach. Kdyby si s nimi tvůrci lépe vyhráli možná bych dal čtyři hvězdičky, protože některé pasáže jsou opravdu skvělé. 55%

Noční hlídka (2004)

Temný fantasy film. Fantasy film odehrávající se v devadesátých letech v Rusku, kde nad sebou bdí dvě skupiny Jiných. Jiní jsou lidé se zvláštními schopnostmi. Jedni jsou dobří, druzí zlí. Jejich síly jsou vyrovnané a proto tentokrát vládne relativní mír. Už brzo, ale přijde vyvolený, který rozhodne o celkovém vítězí tohoto prastarého boje. Tento námět dělá z NH jeden z nejzajímavějších filmů ve svém žánru. Škoda jen zbytečné zmatenosti děje. Přiznávám, že jsem se v některých momentech ztrácel. 75%

Jak to chodí u hrochů (2000) (seriál) odpad!

Nejhorší český večerníček. Vážně nechápu proč ti hrošici musí mluvit jako dementi. 5%

Rambo: První krev (1982)

Rambo, veterán z vietnamské války je v malém městečku zatčen pro potulku. Naštěstí pro nás a naneštěstí pro policajty se mu podaří utéct do blízkého lesa. Šerif místního sboru touží po pomstě a vydá rozkaz k lovu. To je úvod kultovního akčního filmu se Stallonem v hlavní roli. Filmu, který funguje jako akční film i přesto, že tu Rambo nekosí jednoho poldu za druhým. To samozřejmě nemůže, policajti tu totiž nefigurují jako hlavní zlo. Jsou tu představení jako fanatičtí strážci zákona zbytečného zákona. To největší zlo v tomto filmu, ale ztělesňuje válka. To vzpomínky na ní nutí Ramba cestovat po krajině a navštěvovat své spolubojovníky. Vzpomínky na mučení, které přijdou při policejním zbytečně krutém výslechu ho donutí přeprat policistu a utéct z policejní stanice. Myslím si, že i policajti jsou ovlivněni válkou. Podlé mého se bojí špionů a proto je pro ně tuláctví tak krutý zločin. Z toho jasně vychází, že Rambo má snahu být protiválečným snímkem. Toho dosáhne dostatečně silným závěrem. P.S. Další díly podle popisu vypadají jako obyčejné béčkové filmy a jelikož mi tento film přišel jako dostatečný protiválečný film nemám potřebu je vidět. Prostě si chci pamatovat takového Ramba, kterého nám servíruje První krev. 80%