Holka na roztrhání (2002)

Klasický průměr, film na jedno zhlédnutí, který nestojí za řeč. Zajímavosti je jen to, že jsem si potvrdil, jak sebe samu klasifikuje americká populace - bodří naivkové, kteří to nikam nikde nedotáhnou (pokud si tedy nesbalí svých pět švestek a nezamávají například své Sweet Home Alabamě šátečkem), na Jihu a egoističtí, ale úspěšní workoholici na Severu. 50%

Insomnie (2002)

Od filmu kde hlavní mužskou roli hrál Al Pacino, hlavní ženskou roli Hilary Swank a na režisérskou židli usedl Christopher Nolan jsem očekával opravdu hodně. A to jsem nedostal. Celou dobu jsem čekal nějaký okamžik, který by mě zarazil hluboko do křesla, bohužel se nedostavil. Škoda. Pro mě nejslabší Nolanův film. 60%

Jsou hvězdy, které nehasnou (2002) (pořad) odpad!

Hron se převleče za nějakého světoznámého pěvce, debilně poskakuje po pódiu a paroduje až se z něj kouří a nakonec svého vystoupení si pozve hvězdu nebo "nehvězdu" českého hudebního nebe, vyzpovídá jí a potom si zase všichni hezky zpívají. Takových vystoupení stihne za pořad i deset, kluk jeden šikovná. Tak se toho opakuje díl po dílu. Výtečná zábava, že ano? 5%

Kukačka (2002)

A znáte ten, ve kterém se sejdou Laponka, Fin a Rus kdesi na severu v září roku 44? Ne?? Tak to by jste to měli rychle napravit. Nechcete přece přijít o film, v němž je téma jazykových bariér dovedeno do dokonalosti. Nebo ano? 75%

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Nejlepší pořád o nejlepší fotbalové klubové soutěží. Rozhovory s hráči + funkcionáři, záznamy ze zápasu to vše v pouhé půlhodince. 80%

Má je pomsta (2002)

Mám rád filmy o pomstě. Je to jedno z mých nejoblíbenějších témat. Začínají se mi líbit korejské filmy. Proto jsem rád, že jsem se doslechl o Parkové trilogii, která mě hned zaujala. A proto jsem se rozhodl, že jí zhlédnu. Tak jsem si sehnal první díl - Sympathy for Mr. Vengeance. A dojmy? Ty jsou kladné. První hodinka je sice trochu pomalejší, ale pak se to neskutečně rozjede. Dva chlapci, každý sám za sebe se vydávají na cestu pěkně krvavé (hlavně v poslední půlhodince se brutálními scénami opravdu nešetří) pomsty. Nechci vykládat podrobný děj, proto o jejich motivaci radši pomlčím. Přesto vám musím říct, že jím oběma asi budete držet palce. I když jsou tak trochu proti sobě. Zajímavé, že? Ale takové jsou korejské filmy. Pěkně podivné, ale rozhodně to není na škodu. 80%

May (2002)

Až se mě někdo, jakožto osoby tak trochu obeznámené s filosofií zeptá, co holismus myslí tím, když tvrdí, že "celek je víc než souhrn jeho části", odkážu ho k tomuto filmu, resp. k jeho závěrečné třetině. Ale dost suchopárné teorie, potenciální diváky bude jistojistě přednostně zajímat, co na ně s May (postavou i filmem) čeká? Za mě: vstoupivší odvážlivci (horror!) dávají šanci vtahující studii na téma neblahého vlivu kouř... ehm, omyl, samozřejmě jsem chtěl napsat samoty na (psychické) zdraví. ;-) Rating 53 % je pro mě záhadou (ale hádat se s vámi nebudu; nemám rád výrazy podceňovaný/přeceňovaný film), tenhle film by se beztak líbil i Mary Shelleyové, a že ta o sponkování něco ví! 75 %

Mluv s ní (2002)

Těžko se mi hledají slova, asi se nezmůžu na nic jiného, že tento film o mezilidských vztazích pošlu do skupiny: par excellence. Už delší dobu mě konečné rozuzlení dramatu takhle emočně nezasáhlo. Plný počet nedám jen díky tomu, že trvalo poněkud déle než mě film vtáhl. Přesněji řečeno, první půlhodinku sledování jsem si říkal, že z tohoto nemůže vyjít nic nadprůměrného. Mýlil jsem se. 80%

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Netradiční krimi seriál. Adrian Monk je opravdu originální postava. Navíc je opravdu dobře zahrány. V komentářích jedni píšou o svém nekritickém obdivu k tomuto charakteru a druhým leze neskutečně na nervy. Právě to svědčí o tom, že postava nenechá nikoho chladným. I když jsou všechny postavy skvělé, největším přínosem seriálu je jeho netradiční scénář. V době kdy kriminálky obsahují vědeckou kriminální práci (tím nechci naznačit, že by byly špatné) se Monk vydává starou dobrou Sherlockovskou cestou okořeněnou jemným humorem. 100% - Nejoblíbenější postavy: Adrian Monk, Natalie Tiger, Randy Disher