Muž na Měsíci (1999)

Herecký koncert Jima Carreyho a velice zdařilý výkon Dannyho DeVita. Příběh o dost dobře nepochopeném muži, dle mého géniovi, který narážel na to, že divákům poskytl to, co chtěli - udělat ze sebe idioty. Zajímavou a zcela neúmyslnou náhodou jsem film shlédl 17. ledna, tedy na výročí narození jak Andyho Kaufmana, tak Jima Carreyho.

Svět podle Daliborka (2017)

Tak tohle je dost originální počin. Věřím tomu, že místy je to hodně "přikrášlené", na druhou stranu nemám pochybnosti o tom, že i kdyby tohle byl výmysl, takoví lidé skutečně existují. Zároveň dlouhodobá stálá přítomnost kamer zapříčiní to, že lidé kameru přestanou vnímat a ostýchat se před ní...takže kdo ví. Hlavní protagonista je sice vlastně ňouma, ale rozhodně bych ho neoznačil za primitiva, jelikož je svým způsobem docela vyjímečný a vlastně i kreativní - to bylo na celém tom dokumentu to skvělý, protože být to jen nějaký hloupý primitiv, byl by to vlastně úplně zbytečný dokument. A věřím, že Dalibor z toho všeho nakonec "vyroste". Takhle to má svou hloubku a kdo se nad tím zamyslí, není to vlastně ani tak jednostranné, jak by se mohlo zprvu zdát. A hlavně - já v tom vidím krásný příklad rčení "nesuď knihu podle obalu".

Na sever od slunce (2012)

Neskutečně působivej dokument, po jehož shlédnutí si člověk říká, proč vlastně furt řešit nějaké kraviny a nesmysly, když stačí jen žít.

7 životů (2017)

Celý film jsem váhal jestli 3 nebo 4 hvězdy. Námět hodně zajímavý, provedení docela zdařilé. Nicméně trochu se to strhlo ke klasickému klišé, i když se to samozřejmě dalo čekat od začátku. Proto nakonec volím ty 3 hvězdy. A vlastně i pro nepříliš smysluplný konec.

Pupendo (2003)

Neskutečná postava v podání Pavla Lišky - vážně škoda, že nedostal ještě víc prostoru.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

V jistém ohledu je to motivující film, protože věřím, že i já bych byl schopen natočit výrazně kvalitnější film než tento, a to nemám žádné umělecké a už vůbec ne filmové vzdělání. Dost dobře nerozumím, co se Soukupovi v druhé polovině 90. let stalo, že natočil tři naprosto tragické filmy. Kdyby tuhle hrůzu natočil o deset let dříve, tedy v roce 1991, možná by to tehdy sklidilo i jisté ocenění. Tak či onak se jedná opravdu o primitivní film, na kterém nelze snad ocenit naprosto nic.

Striptýz (1996)

Ze začátku zajímavý film, který se ale na konci promění v bezhlavou bláznivinu, kterou nezachrání ani skvostné pohybové nadání Demi Moore.

Honza málem králem (1977)

Svým způsobem to v řadě ohledů hezky paroduje českou společnost. Pěkné a nápadité!