• Fantasy

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Příjemný návrat k nejoblíbenější partě mé puberty se vyvedl. Problémy jsou sice jinačí, ale trapasy zůstavají stejně vtipné. Já se bavil úplně jako u původní trilogie.

Divergence (2014)

A tohle se vážně někomu líbí? Jdětě do prdele. Nevím, co je horší, jestli herečka v hlavní roli, patetické dialogy (rodiče během prvních pěti minut filmu řeknou asi tak dvacetkrát, jak jí maj rádi), šablonovité postavy, které se často chovají v kontradikci s tím, jak se chovaly pět minut zpátky, nebo totálně dementní a nedotažená zápletka, které nasazuje korunu zcela zcestný konec. Špatný, špatný, špatný. PS: Neohrožení asi znamená - mám ADHD, a proto nemůžu chodit, jako normální člověk, ale musím všude běhat, jak retardované děcko na pískovišti, a lézt na všechno, co uvidím, protože nic nezvedne respekt k místní policii a armádě víc, než parta debilů, co si hraje na Assassin's Creed.

Zmizelá (2014)

David Fincher opět ve skvělé formě. Temné thrillery mu prostě svědčí. Dusivé, nepředvídatelné a chytlavé od úplného začátku. Výborný příběh plný zvratů, kde se dozvíte odpověď na otázku, jak by vypadala ženská verze Jokera. Škoda konce, který byl děravější, než Neo na konci prvního Matrixu.

Paralelní světy (2012)

Ale jo, mile poetický příběh lásky, který bohužel zaniká v pozadí, kvůli neustálému dumání nad tím, jestli nebyla porušena pravidla gravitace, na kterých je film postaven. Škoda, že nemám rád Kirsten Dunst, možná by se mi to jinak líbilo víc.

Atlas mraků (2012)

Hluboké a promyšlené dílo, kterému filmové ztvránění už na první pohled příliš nesvědčí. Má sice úžasné provedení překrývajících se linií, skvělé herecké výkony i soundtrack, ale některé věci prostě vypadají lépe na papíře, a Atlas mraků je toho nejlepším příkladem. Filmařsky je to skvělá práce, ale myšlenka původního díla mi přišla nedotažená. Proto za mě plné hodnocení bohužel nemůže být.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Tolik let čekání, abych se nakonec dočkal několikrát provařeného motivu stále dokola? Jediná zajímavější linie byla ta Levittova, pak už to zachraňovala jen ďábelská Eva Green a husťák Marv, ale na stylových postavách nepostavíte celý film, když příběh stojí za hovno. Škoda.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jako akční film celkem dobré, jako sci-fi trapně předvídatelné a ohrané. Závěr filmu si člověk vydedukoval asi po deseti minutách, a to je docela nuda. Jedině, co musím pochválit, byl výkon Levitta, ale jinak to pro mě zapadá do vod průměrnosti.

Interstellar (2014)

Nolan opět dokazuje, že sci-fi zvládá velmi dobře, při čemž tentokrát se rozhodl, že je čas na novou Vesmírnou Odysseu. Výsledek je velmi zdařilý, promyšlený a působivý. Rozplývat se tu nad jednotlivými myšlenkami by asi bylo na delší čas, ale upřímně oceňuji film, který se po dlouhé době zabývá lidskostí. Ano, o tu zde šlo především. Orgasmickou podívanou v podobě vyrenderované 3D černé díly asi ocení každý sci-fi fanda. Jediné, co tu musím vytknout je odfláknutí toho, jak se ocitl v teseraktu. To jediné mi tam nehrálo. Každopádně úžasný film, rozhodně jeden z nejlepších počinů roku 2014, za který se Nolan v rámci své tvorby nemusí vůbec stydět. Soundtrack měl některé silné motivy, ale decentnost naopak přidávala na velkoleposti vesmíru, takže by se dalo říct, že to sedlo perfektně. Určitě si to někdy zopakuji.

Výchozí bod (2014)

Pro mě jeden z nejzajímavějších počinů roku 2014. Jen mě trochu štvala rozpolcenost filmu. Zatímco začátek působil jako osudový romantický film s příměsí nadpřirozena, druhá půlka je naopak vědecky strohé drama vyúsťující ale v silný konec. Mám přesně rád příběhy, kde se střetává věda a nadpřirozeno, ale zde mi něco chybělo. Film měl našlápnuto jakousi zajímavou elegantní cestou, kterou pak bohužel nezvládl udržet. Škoda, tvůrci to asi neměli tak promyšlené, jak se to divákovi snažili prodat.

Muž z oceli (2013)

Já byl s touto verzí Supermana vlastně spokojen. Snyder se vize chopil po svém (vykradl pár jiných příběhů) a přinesl nám netradičního Muže z oceli. Celou dobu to hezky směřoval k tomu, aby Clark přijal sám sebe, a stal se hrdinou planety Země (nikoliv superhrdinou). Bylo příjemné vidět pro jednou tápajícího a zmateného člověka namísto poučujícího pana dobráka. Soundtrack byl rovněž dobrý, i když jsem od Zimmera zvyklý na lepší. Hlavně nevím, proč přešel na dubstep. A ačkoliv má film několik hluchých míst, epické polobožské bitvy, které byly do teď doménou pouze animovaných filmů, to dostatečně vynahrazují. Jsem zvědav, co pro nás má v DC cinematic univerzu Snyder připraveno dál. Pro můj celkový názor můžete pokračovat na: www.comixzone.cz/view/822-morzaelovo-zamysleni-17-snyderuv-ne-superhrdina.