Pařba na třetí (2013)

Konečně už to ukončili, protože si neumím představit Pařbu ve Vegas 6. Takže opět Vlčí smečka a opět v problémech, které jsou spojené hlavně s událostmi z prvního filmu. Nebylo by to špatné, kdyby až na pár gagů (žirafa vede) to s nezachraňoval Alan, který všude padá, padá, padá a zase padá. Skutečně už se scénky pojisťovaly tím, že Alan do nečeho strčil, někam spadl a nebo si sundá tepláky. Celkově mě tato trilogie připadá až moc nadhodnocená. Zkouknout se to dá, ale já to už podruhé určitě nedám. Jednou a dost! Hodnocení OST: Black Sabbath v VIP apartmá LAS VEGAS plném děvek a drog dávám 8/10!

Mládeži nepřístupno (2013)

Pokus o film alá ONION MOVIE se opravdu nepovedl. Nevtipné scénky, kde si např. Hugh Jackman nechá koule na krku a Elizabeth Banks pochcat gay kocourem. Jsem asi jediný, ale tohle mě nepřišlo vtipné a celý film nemá žádný smysl nebo nosný příběh. Typicky buranská US komedie! Hodnocení OST: V zaplavě hnusného humoru jsem si ani nevšiml nějaké hudby. 0/10

Velký Gatsby (2013)

Všechno je barevné, lesklé, velkolepé a tak by se dalo pokračovat dále, ALE....Film není jen o sledu obrázků. To by se to dalo nazvat prezentace. Tady mi vadily tři věci - 1) Maguire - neseděl mi celou dobu a chemie mezi Dicapriem taky nebyla 2) Moderní hudba - proč tam někdo napálil hip hop a předělávky z 30.let? Mě to kazilo atmosféru. Celý soundtrack stál za pendrek přes hubu. 3) Stopáž - nejde to vydržet celou dobu sedět na zadku. Měl jsem dojem, že Gatsby má 5 hodin. No a tím se Luhrmann stal zase malířem, který neumí vdechnout postavám text. DiCaprio se mi mnohem více líbil ve Vlkovi. I tak je rok 2013 jeho. Nikdo tak nevyčníval více. Hodnocení OST: Moderní hudba (hip hop, pop předělávky) absolutně nezapadaly do scén. Rušilo mě to a celkově hudba neplnila pomocníka atmosféry. 3/10

Letadla (2013)

Tohle má všechny P > předvídatelné, prázdné, průměrné <, ale jen jedno mu chybí (PIXAR). Disney už začíná pohlcovat Pixar více a postupně z něho trhá kusy orgánů, které pak prodává na celosvětový trh ve svém franchise. Ono už Auta 2 bylo šedý průměr. Tady se nabízí podobné srovnání (dokonce i zde je závod). Pohádka o letadýlku, které se bojí výšek a nakonec nemusím ani spoilerovat, když je to do OČÍ BIJÍCÍ KLIŠÉ. Jediný vtípek - Val Kilmer dabuje postavu BRAVO na letadlové lodi (Top Gun). Hodnocení OST: Průměr 5/10

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Konečně animák, který si nechce hrát na něco více. Zataženo, občas trakaře 2 je čistokrevná dobrodružná zábava. Potenciál jedničky se konečně využil na 100 %. Jídlozvířata jsou skvělá (jahůdka vede!), prostředí je krásně rozmanité a postavy plní své role. Viděno v originálním znění, kde mimojiné Neil Patrick Harris mluví opičáka Stevea "Opice!". Hodnocení OST: Mark Mothersbaugh je pro mě celkem neznámé jméno, ale tady udělal dobrou práci. Hudba na poměry animáku je skvělá a pomáhá v akčních i klidných scénách. 7/10

Turbo (2013)

Těžký podprůměr, který má jen jednu výhodu, že uteče rychle jako šnek namazaný olejem. Hlavní hrdina je nesympatický a uřvaný a od začátku je jasný konec. To by mě zajímalo, jaké pravidlo povolí startovat šnekům v Indy 500. Zřejmě za tím stojí EU a chce dávat rovné šance všem. Příště bude animák o amébě, která chce být filmovou hvězdou. Hodnocení OST: Přes uřvaný ansámbl zapadne jinak dobrý soundtrack od Jackmana. 6/10

Croodsovi (2013)

Malé a milé překvapení na poli animovaných filmů. Není se čemu divit, když za tím stojí tým, který má na svědomí skvělý Jak vycvičit draka. Animace fiktivního pravěku je úchvatná a malebná. Doslova se více budete kochat krajinou! ....prásk...Pane doktore Vy jste se zase kochal?!... Příběh je jednoduchý, ale právě díky tomu si užijete jízdu za záchranou jedné sympatické pravěké rodiny. Né to nejsou Flinstouni, ale Croodsovi! P.S.: Já chci taky chundelatého šavlozuba jako mazlíka! Hodnocení OST: Silvestri se snad vrátil? Krásný soundtrack jsem od něho neslyšel pár let. A Avengers jsou pro mě zklamání. Tohle je naopak stejně jako film překvapivě zábavné. 8/10

Stážisti (2013)

Duo Wilson-Vaughn ještě dokáže utáhnout film na téma obyčejných kámošů, co se chtějí prosadit ve velkým světě. Sice to není řachanda alá Nesvatbovi,tak to dokáže slušně pobavit. Zase si tam Ferrell propašoval naprosto slizkou postavu, která si ukradne svůj čas. Je libo matraci?! Hodnocení OST: Hudba u komedii se vždy sestavuje jen z písniček a pár melodii. Tak je to i zde. Nic extra nehledat. 6/10

Dej si pohov, kámoši (1993)

Chemie mezi Lemmonem a Matthauem nemizí ani po dekádách. Ty dva si své důchodce hrají s noblesou. Nakonec to vždy mezi mužskýma dokáže rozházet jen ženská! Hodnocení OST Silvestri se akorát rozcvičoval na hudbu k Gumpovi i tak dokázal vytvořit melodie, které chytnou. 7/10

Špinavý trik (2013)

Omyl roku! Tak se nám opět Davídek prolízal skrze anály k dalším soškám. Jednou se mu povedlo zabodovat (Fighter) a od té doby je závislý na oceňování. Předchozí Terapie láskou jsem tituloval na "nejuřvanější film roku" a nyní se to celé ještě rozšířilo na "nejuřvanější nudný film roku". Casting se povedl, ale s tak špatným vedením ani prsa Amy Adams nesvedou více. Vedle femme fatale Amy Adams je tu tlustý Bale s přehazovačkou (dejte mu roli Homera Simpsona!), kudrlinkatý Cooper (wtf?!), starostlivě a příjemně civilní Renner, opět uřvaná Lawrence a přijde i De Niro (minirole sedla). Těch postav je pak nakonec tolik, že se člověk ztrácí. Jejich interakce mezi sebou působí chaoticky a nafukuje stopáž až na trojnásobek uvedeného času. Věřte mi, že si budete připadat, že koukáte na maraton televizní soap opery. Ta snaha udělat s naprosto šedých dialogů něco více alá Tarantino! Prostředí podvodníčků chvíli funguje v první půlhodině, ale pak se začne na film přikládat více a více až pak ani sám divák neví kdo-co-proč-jak. Ve výsledku z celé plejády to nakonec Lawrence nejvíce vytahuje nahoru a to má jen pár minut na place. Nejhorší je pak evidentní přemíra tlačit film do jakýkoliv cen. Vsadím se, že Russell by rád i Zlaté maliny, aby zaplnil prázdnou poličku. Ten snad musel i podplatit akademii, aby se dostal opět do boje o Oscara. Hodnocení OST Hudba se snaží být dobová, ale kde je sakra ten Elfman? 5/10