Poslední dny na Marsu (2013)

Zombíci na Marsu! No to zní celkem dobře ne? Pokud se to vezme jako čisté béčko a bude se to chovat jako béčko....ale! Poslední dny na Marsu se chová jako předešlé Mars filmy. Než se člověk dočká kýžené akce, tak je tu opět ten nesympatický ansámbl kosmonautů, kteří by testy NASA neprošli ani pokud by vykonali orální sex u všech zaměstnanců a externích dodavatelů. Špatný survival-slasher v kulisách filmu Mise na Mars. Pokud to někdo myslel jako komedií, pak se zasměji. Hodnocení OST: Hudba je paradoxně to jediné, co drží člověka u obrazovky/displeje/monitoru. 5/10

Divergence (2014)

"Milé Bravo Girl byla jsem nudá šedá myška. Rodiče mě nerozuměli a nutili mě dělat, co jsem nechtěla. Viděla jsem super cool namakané sportovce a to mě změnilo. Okamžitě jsem šla za nimi. Tam jsem potkala moc pěkného kluka. Je starší, ale to nevadí, má moc sexy oči a tělo. Jednou jsme se políbili. Otěhotním z toho?! "....tolik k jedné z další stupidit pro náctileté holčičky. Tolik klišé a tuposti jako v Twillight a Hunger Games, ale jen s lepší režisérskou židlí. Nejhorší na tom vše je, že si to hraje na něco více. Bleagh! Hodnocení OST: Nudil jsem se u filmu a nudil jsem se i u hudby. Je-li hudba u takovéto blbosti vůbec nutná?! 1/10

Hon na ponorku (1990)

Jeden z nejlepších ponorkových filmů a thrillerů z dob studené války. Connery tady zastíní všechny okolo a nikdo mu nedokáže zdatně sekundovat a pokud ano, pak je tam jen na pár chvil (Sam Neill). Vše ovšem stojí na skvělé režii Johna McTiernana, který na přelomu 80/90 let uměl napětí a akci. Velká škoda, že dnes už netočí. Líbí se mi ty dlouhé záběry, střih a atmosféra. P.S.: V dnešní době je dobré vidět film, kde (SPOLER!) umře postava s jménem PUTIN! Velmi progresivní film. Hodnocení OST: Jeden z nejlepších Basil Poledourisů! Vedle Conana, Robocopa a Hvězdné pěchoty je to totální hudební orgasmus ve spojení s obrazem. 10/10

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Nejslabší Expendables z celé série. Prvních 20 a posledních 20 minut jsou zcela jiné filmy než zbytek filmu.....více napíšu po dalším promítání.

Černá Dahlia (2006)

Na mě tento skoro poslední De Palma působí až moc TV look. Tím se veškerá atmosféra odebere do kopřiv. Navíc se těch 116 minut táhne jako guma od tepláků. Snad dlouho jsem u De Palmy nechtěl konec, abych se už konečně dověděl pointu, Spoiler která ani není tak šokující, jak se poprvé zdá. Za kameru, hudbu a šukézní Scarlett dávám po jedné hvězdě. Hodnocení OST: Velmi povedený soundtrack, budící napětí i atmosféru - narozdíl od filmu samotného 7/10

Eso es (1982)

Tento film po každém vidění u mě vytváří ten onen přiblbý úsměv a pocit "dětské" nostalgie. Eso es je pro mě nejlepší "komedie" s Belmondem a důkaz, že staré francouzské komedie umí i z vážné věci udělat totální frašku.Ty uvozovky nedehonestují film. Ono je tam toho tolik zastoupeno od válečného filmu viz začátek, kritiku války (nejen druhé světové) až po skoro totálně bláznivé gagy (umělé zuby hajlují!). Belmondo má však charisma, že by utáhl tříhodinový film, kde by jen seděl na židli. Tady se vše točí kolem něho.Není totální lamač srdcí, ale francouzskou verzí Indiana Jonese.Letecko eso, boxer,majitel medvěda a nenávidí nácky. Vlastně jen Belmondo a Ford umí tak krásně sundat nácky s grácií. Těch scén, které patří do zlatého fondu je mnoho. Já zmínin několik - knhkupectví, začátek olympijských her, Hitlerovo chata. Varuji každého diváka před novým dabingem z ČT, který zabil klasiku (Belmonda nedabuje Krampol). Hodnocení OST: Hudba je košér! Mimochodem hlavní téma Belmonda mě připomíná hudbu, kterou má Eso Rimmer. Není tam inspirace pro tuto postavu? 9/10

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Tak takto se krade v USA. Vemte stovky mega doláčů a natočte vykrádačku filmů jako Muži v černém-Krotitelé duchů-Policajt a bandita a pak to dejte lidem, kteří nemají za sebou nic vyjma týmovky s Brucem WIllisem. Tunel po americku! Reynolds tupý jako prkno na žehlení, přehrávající Bridges (paradoxně to nejlepší) a hnusné CGI (nedělali to Asylum? :D). Příběh je klišovitější než filmy od Michaela Baye. Tohle si může podat ruce s Lone Ranger. Dejte mi procento z vašich rozpočtů a já vám rovnou řeknu, že to bude průser! Hodnocení OST: COCK ZERO 0/10

Já, padouch 2 (2013)

Ještě infantilnější a více zaměřené na dětstké publikum. Gru je tady špión, který má najít ukradenou látku, která mění věci v zabijácké monstra. Nebyl by to špatný nápad, kdyby se to celé neodbylo jen na 20 minut, protože po zbytek doby se řeší romantika. Nebýt mimoňků, kteří budou mít vlastní film, pak bych to těžko dokoukal. Hodnocení OST: Hudba lepší než film. 7/10

Thor: Temný svět (2013)

Vemte komiks, vystříhejte z něho ty nudné (nerdí) kecy a nechte tam jen akci. Takto se THOR 2 změnil v tupou akční fantasy pro neznalé komiksu. Zato se tu vyskytují neustále reflexe na Avengers (asi to zná každý v Midgardu), tři velké lokace a super odbytý záporák. Nakonec si musejí pomoct LOKIM, aby film dostal nějakou šťávu. To mě vede k dotazu, zda by THOR vůbec bez LOKIHO na plátně existoval. První marvelovka, která cílí jen na peněženky než na smysl převést komiks na plátno. Btw. a ta snaha z toho mít Star Wars?! Proč?! Hodnocení OST: Vyměnit skvělou hudbu od Patricka Doyla (zatím nejlepší soundtrack marvelovek) za rutinéra akčních filmů Briana Tylera, tak to už hodně napoví. Hudba je ani tak epická, jako spíše rušivá. 5/10

Rychle a zběsile 6 (2013)

Pětka se mě líbila, protože vedle skvělé (popcorn) akce nabízela prostředí Ria, skvělého Rocka a příběh měl v rámci mantinelu smysl. Šestka je totálně videoherní adaptace Need For Speed od EA. Je tu záporák (skvělý Evans) a ten chce ukrást součástky, aby mohl udělat superzbraň. Nikdo nemůže tohoto superzločince chytit lépe než parta kolem Vina Diesela. Bondovka točená pro (pod)průměrné Američany. Reálnost většiny akčních scén by se dala vyučovat na vysoké škole v oboru "Jak vyjebat s fyzikou". Vin Diesel skáče a lítá vzduchem, auta odskakují jako z papíru a nikomu se moc nestane. Teda až na (spoiler) dvě minipostavy týmu. Vážně jsem čekal, že někdo vytáhne světelný meč a začne házet auty po sobě. Bohužel je film nabouchaný videoherní akcí až po okraj. Pro někoho dobře, pro jiného špatně. Ještě, že je tam Rock, který by měl dostat vlastní díl jen pro sebe! (spoiler) Jsem zvědavý na pokračování, kde bude Statham. To by mohlo být jako Kurýr vs Rychle a zběsile. Hodnocení OST: Lucas Vidal asi hodně čerpá z Briana Tylera nebo Hanse Zimmera. Dunivé elektro zvuky a klávesy - asi dnešní standard akčních filmů. 5/10