Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Reklama na NIKE, BIG BOSS a partu bílých cápků, kteří neumějí skákat. - asi by se nám hoši v ú-es-ej slušně vysmáli NO SLEEP TO.....

Kmeny - Cosplay (2015) (epizoda)

Konečně! Je tu díl, který nepůsobí jako parodie, karikatura a ba co více řekne něco i někomu mimo tuto komunitu. Režisér není evidentně mimo mísu, kdy by jen polovinu času snímal všechny kostýmy a směšným střihem zkoušel, co snese kamera a divák. Lidé zde popisují svoje záliby, svoje fandovství své zapojení do prostředí cosplaye. Proč to tak nemohlo být i předchozí díly - toť otázka! Mít to delší stopáž, obsáhnout i více než jednu akci a pár lidí - pak by se jednalo i o obsáhlé dílo. V porovnání s předchozím otřesným hooligans a rap je tohle doposud nejlepší díl Kmenů. Btw. není to jen anime nebo Star Wars. Jo a jsem také DARKSIDE - JOIN US, WE HAVE COOKIES!

Pod kůží (2013)

U všech bradavek Nataši Romanovové! Film, kde Scarlett ukáže kozy a přesto je špatný?! Je to tak, že to nejlepší je asi minuta z celkového nahého projevu Scarlett Johansson (určitě je na netu sestřih, tak si ho sežeňte!). Zbytek je artové pseudointelektuální onanie, která nudí. Emzák v těle Scarlett jezdí po Skotsku s dodávkou, kdy necekne ani minutu. Co jsem si odnesl s filmou jsou jen ty zmíněné kozy a Matěj Hádek. Normál si nevyhoní, ale do sebe zavřený intouš bude mít erekci. V AVENGERS se slíkat nebude?!....... Hodnocení OST:Nemám rád soundtrack či hudbu ve filmu, která má za účel jen rušit nebo budit dojem bolesti hlavy. Tady jsem jí měl pořád a nebylo to jen chvilkovou ztrátou krve, která se nahrnula jinam. 1/10

Král Škorpion: Cesta za mocí (2015)

Od ostatních odpadů (druhý a třetí díl) je Cesta za mocí o stupeň lepší zábava. Nedostanete k tomu do ruky vychlazenou jedenáctku a polosvlečenou otrokyni. Nebo pro úchyláky - vychlazenou otrokyni a polosvlečenou jedenáctku. Jen se totálně vykašlalo na vážnější tón a celé to vypadá jako průměrný díl seriálu Herkules s Kevinem Sorbem. Nadsázka, jednodušší humor, přímočará linie a souboje ve stylu wrestlingu se vším tím fake over the top. není se čemu divit, když většinu rolí obsadili zápasníci a jediná známější tvář je Lou "Hulk" Ferrigno a už hodně starý Rutger Hauer jako král. Nebylo by to zlé, když by to celé změnilo název a neneslo to stigma prvního výborného filmu a dvou příšerných výplodů nemocného velblouda, kterého museli krmit výkaly samotného Uwe Bolla. Jen se mi zdálo po celou dobu, že dvacet let starý seriál http://www.csfd.cz/film/69530-herkules/ měl lepší produkci a to šlo o čistě TV produkt - zavolejte ihned a dostanete k Herkulesovi i Ioalesa za stejnou cenu!. Tohle vyjít samostatné bez okovů minulých dílů, tak je to zábavně průměrné fantasy béčko (***). Nic víc, nic míň. Hodnocení OST: Celkem překvápko, že i u Direct-To-DVD titulu se najde slušnější fantasy hudba. 5/10

Poplach v skautském táboře (1997) odpad!

Absolutně nevtipné, špatně zahrané (pokud se to dá za herectví považovat) a celé to zabije příšerný dabing. Pro fanoušky Leslieho Nielsena, komedie a vůbec něčeho jako film - NEBRAT, NEDÍVAT, NE, NE....a NE! I vypnutá televize nabídne lepší zábavu. Hodnocení OST: Opáčko - vypnutá televize nabídne lepší hudbu. 0/10

Syn zmaru (2014)

Žánrová jednohubka, která chce být konkurentem britských "drsných" gangsterek. McGregor si roli zkušeného lupiče střihl s přehledem. Dokonce i příjemně překvapil a budete mu od začátku fandit. Je to zločinec, ale má svoji čest i pravidla a není to panchart. Kde jinde uvidíte Obi-wana hrát šachy a kropit policajty z vrtulníku. Pak už to vše je jasně dané. Ruští mafiáni, přepad zlatého dolu i většina vedlejších figurek jedou podle schéma. Mě ten mlaďas vůbec neseděl - nic proti. Být to jen kolem McGregora, tak by si mohl začít budovat kariéru na stará kolena alá Liam Neeson. Jen škoda, že jsou tu pasáže, které se snaží vypadat komplikovaněji. Pokud by to jelo lineárně bez těch odboček, pak bych dal i hvězdu navíc. Ke všemu mě ten konec krapet nakrkl a byl zbytečně navíc. Slabých posledních 20 minut a konec to srazil na průměr. Na velmi dobře koukatelný průměr. Hodnocení OST: Mix hudby z Kobry 11 a NCIS. Průměr 6/10

Americký sniper (2014)

Z velké trojice oskarových kandidátů roku 2014 Grandhotel Budapešť, Birdman mě až Americký sniper oslovil a na mě hodně zapůsobil. Bradley Cooper je velmi přesvědčivý jako rodilý Texasan, který jen chce bránit svoji zemi a své kamarády ve zbrani. Nenašel jsem žádnou slabou chvilku i pokud se děj odehrával v klidném rodinném kruhu. Tam se naopak dalo pozorovat, jak válka člověka změní. Samozřejmě akční/válečné scény jsou skvělé a vše je nádherně přehledné - tedy pokud nepřijde písečná bouře. Klidně si točte oči sloup, že je to - emerické -. Já jsem viděl daleko více patriotické filmy, kde se to americkou vlajkou hemžilo. Tohle je o člověku ne o Americe. Clint Eastwood si ve svých 84 letech připisuje největší kasovní trhák.Vůbec se tomu nedivím, protože to je čistý a nefalšovaný hrdina bez plášťenky, bez powerupů a bez superobleku. Chris Kyle R.I.P. Hodnocení OST: Byť hudba není tím hlavním, čím by film oslňoval, tak se zde povedla. 8/10

Birdman (2014)

Nebudu se rochnit v intelektuálním bahně, předhazovat jednu nálepku za druhou a ba dokonce nebudu unášen na vlně HYPE. Prvně nikdo nehraje špatně a hlavně Michael Keaton si ocenění zaslouží. Za loňský rok nikdo nepředvedl tak komplexní výkon jako on. Kolem něho se tu střídají tu menší a tu větší vedlejší postavy, kde vyčnívají Ed Norton, Emma Stone - tady cítím také ocenění a hlavně Zach Galifianakis. To jsem zmínil herce, kteří odvádějí skvělou práci. Nejdůležitější je samotný film a jeho obsah či dosah na diváka. Zmínil jsem to v začátku a pokračuji v tom i nadále.. Nedostala mě forma, kterou je Birdman podaný. Zákulisí divadla či filmu už byla podaná lépe a to není třeba jen létat kamerou kolem herců bez střihu. Dialogy se střídají s monology a po celou dobu se více odehrává divadelní hra o divadelní hře. Přidám se k té menšině, která (racionálně) nepodlehla příliš velkému nadšení. Hodnocení OST: Celý soundtrack byl jazzový - bicí udávaly tempo a v pomalých pasážích se zase zpomalovalo. Více to byl 119 minut dlouhý jam než regulérní hudba k filmu. Zajímavé a rozhodně hudba k filmu se povedla. 7/10

Chraň nás od zlého (2014)

Nudný klon Kriminálky NY a Vymítače ďábla, který v jednotlivých fázích neumí ani to první (krimi) a to druhé (vymítání) je dosti úsměvné. Nebýt výborného Erica Bany, tak to nedokoukám. Jen ON udrží člověka v pozoru. Jak jinak tohle je - Podle skutečné události. Hodnocení OST:Tak abych se přiznal, tak tady to moc o hudbě není. Tu a tam je táhlý zvuk a dunivé skřípání. Na horor i krimi průměr jako celý film. 5/10

Napospas osudu (2014) odpad!

Nicolas Cage je stejně jako divák vhozen do trýznivého mučení ve formě křesťanské agitky pro tupé a jednoduché Američany. Výraz jaký má Nicolas Cage má i divák. Ta tvář jasně říká celému okolí - Zabijte mě, já už tu bolest nevydržím. Nicolas Cage byl však povolán na Zem, aby na sebe bral veškerou bolest a utrpení lidstva. Z toho důvodu se zabít nemůže. Je to náš Mesiáš, který nemůže zemřít! Zakládám církev věřících Nicolase Cage - cageologie je otevřená všem.Hodnocení OST: Jediná hudba přípustná pro věřící v Nicolase Cagea je jen jeho hlas. Vše ostatní je výtvor samotného Satana! 0/10