• Krátkometrážní

Juno (2007)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem v poslední době viděl. Ale je velmi pravděpodobné, že je to pouze mým momentálním rozpoložením, a že dokonalý zdaleka není. Pro mě ale takřka ano. 90%.

Vetřelci (1986)

Oproti jedničce lehké zklamání. Camerona nemám zrovna v oblibě - režisér je to možná kvalitní, ale chybí mi u něj nějaký prvek, podle kterého bych poznal že je film právě od něj. Navíc, pokud se nepletu, pracoval i na scénáři k Aliens, a právě ten mi přišel jako nejslabší článek snímku. Akce OK, správná adrenalinová jízda, postavy skvělé (škoda, že Carrie Henn v kariéře herečky nepokračovala) a hudba obstojná. Chápu tedy zdejší hodnocení, ale pro mě 80%.

Vetřelec (1979)

Zhlédnuto 31 let po natočení. Neuvěřitelné, že i dnes to člověka dokáže přikovat k sedačce a řádně ho vyděsit. 90%

V Bruggách (2008)

Tři věci: Hudba, Bruggy, a Ralph Fiennes. Netřeba psát více.

Meet Meline (2009)

Dokonalá animace nestačí, chtělo by to taky nějaký děj. To je jako objednat si v luxusní restauraci to nejdražší jídlo, a jen se na něj koukat.

Tudy nahoru (2008)

Nejčernější humor, jaký si dovedete představit, s povedenou animací ladící muzika a opravdu morbidní příběh... A že to vykrádá Burtona? Jistě, ale jelikož se mi jeho filmy líbí, musí se mi zákonitě líbit i This way up.

Katedrála (2002)

Úžasná hudba, to ano. Ale to je tak vše. Animace průměrná, děj slabý, pointa téměř nulová. 40%.