• Krátkometrážní

To (1990) (TV film)

To od Stephena Kinga má velký potenciál. Mým snem je, aby si Frank Darabont (Shawshank, Green Mile) našel trochu času a nějaké ty finance, a natočil podle této skvělé předlohy buď plnohodnotný film, nebo kratší seriál (že to umí, můžeme vidět ve Walking Dead). Tohle je tak za 50% - první půlka je solidní, vskutku děsivá a předloze věrná, ale po hodině a půl (přibližně v momentě, kdy přestáváme sledovat osudy dětských hrdinů) začíná neuvěřitelná nuda, které nasazuje korunu příšerný konec (ano, i v knize je zpackaný, ale co s ním udělali tady, to je nepředstavitelné). Velká škoda.

Sociální síť (2010)

Fincher is back. Po dvou nadprůměrech (Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Zodiac) opět skvost, který lze zařadit vedle Sedm a Klub rváčů. Úplně jiný, ale stejně kvalitní film. To se mi líbí.

Disaster Movie (2008) odpad!

Oh God. Když se na tohle dívám, přeji si nebýt ateista, abych se mohl pomodlit.

Vetřelec ³ (1992)

Asi půjdu proti proudu, ale pro mě nejlepší Alien. Atmosférické, adrenalinové, depresivní a skvěle zakončené (honička, pec), doplněné skvělou hudbou a bezchybnou Sigourney. 91%.

French Roast (2008)

Jedinou slabinou French Roastu je lehce předvídatelný děj, zbytek (animace, hudba) je okouzlující. 80%.

Velkej biják (2007) odpad!

Zvládl jsem to celé, a jsem za to na sebe patřičně hrdý. 5%.

Zbouchnutá (2007)

Nepříliš vtipná (najde se pár dobrých momentů, ale moc jich není), ale na druhou stranu velmi realistická a dospělá romantická komedie. Seth Rogen je jako vždy dobrý, Katherine Heigl je jako vždy krásná, a v méně důležitých rolích excelují Paul Rudd a Jason Segel (ano, ten z HIMYMu). Knocked Up nenadchne, ale ani neurazí a pro pohodový večer je jako dělané.

Suprhrdina (2008)

Místy vtipné, ale potenciálně nevyužité a často silně trapné. V rámci žánru silnější průměr, jako celek 25%.