• Krátkometrážní

Městečko South Park (1997) (seriál)

Po prvním díle takhle... Možná se časem podívám i na další a hodnocení změním, ale jistý si tím nejsem.

Východní přísliby (2007)

Kmotr 21. století se sice mnohem jednoduší zápletkou, ale jistým kouzlem, které toto přirovnání plně podpoří. Nemluvě o excelentních hereckých výkonech a úžasné hudbě. 90%.

Mechanický pomeranč (1971)

Tohle je třeba vidět vícekrát... Myslím, že se hodnocení ještě změní.

Predátoři (2010)

První půlka o hodně lepší než druhá. Škoda.

Věříme v Boha (2000)

Zatím jsem nenarazil na krátkometrážní film, který by se mi nelíbil (edit 19.12.2011 - to už dávno neplatí). Jeff Witzke jako anděl perlí, hudba je naprosto perfektní a těch 16 minut je na poměrně jednoduchý příběh tak akorát. Pouze konec byl trochu nedotažený, ale rozhodně ne špatný.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Nulové očekávání už zachránilo nejeden film... A tady se prostě projevuje má slabost pro Rodrigueze a celou tu partu okolo něj (Banderas, Trejo, Marin). Přál bych si to vidět, když mi bylo tak 10-12 let...

Flákači (1995)

Jednoduše geniální.

Agent bez minulosti (2002)

Matta Damona nemám rád, proto jsem tenhle film dlouho odkládal. Ale nakonec jsem se odhodlal, a jsem za to vděčný - až na asi dvě wtf scény (slézání zdi ambasády, závěrečný let ze schodů) poměrně uvěřitelný špionážní film, který u mě tento žánr posouvá o něco výš (Bondovky vážně nemusím). Za zmínku také stojí skvělý Cooper a možná ještě lepší Owen, i když ten dostal hodně málo prostoru. 80%, a těším se na dvojku.

Hledám Amy (1997)

Ačkoliv Bena Afflecka normálně nemusím, tady mi nijak nevadil a nepokazil dojem ze skvělého filmu. Naopak Jason "Earl" Lee nezklamal, a J. L. Adams byla přinejhorším zajímavá.

Expendables: Postradatelní (2010)

Ačkoliv jsem akčními filmy, kde "zářili" Lundgren a spol. nedotčen, a všeobecně žádné akční filmy nijak nevyhledávám, tohle mě moc příjemně překvapilo. 75%.