• Krátkometrážní

Requiem za sen (2000)

Nic dokonalého. Scénář je vlastně jen o tom, že tři mladí lidé berou drogy, najednou je nemají jak sehnat a začnou jim problémy. Nuda. To, co film nejen zachraňuje, ale i vynáší do "nebes," je kamera, střih a hudba (ta především). Vizuálně téměř bezchybný film popisující život feťáků tak podrobně, že to mnohdy není vůbec hezké.

Neznámí (2003)

Přišlo mi, jako bych celých těch 7 minut zadržoval dech. Skvělá atmosféra, gradace i pointa. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, které jsem zatím viděl.

Doodlebug (1997)

Působivé. Tři minuty uběhly jako jedna. Stát to mohlo tak dvacet dolarů, ale už tehdy bylo vidět, že Nolan má talent.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

"Objekt je obklíčen týmem sto třiceti špičkových odstřelovačů." - "Nevěřím vám." - "Zbaštíte tucet vojáků Delta Force?" - "Ne." - "A co Chucka Norrise se vzduchovkou?" - "Nashledanou, pane Smarte." Oproti všem očekáváním není Get Smart úplně pitomé, i když za inteligentní podívanou bych to také neoznačil. Příjemné překvapení se skvělou ústřední dvojicí.

21 gramů (2003)

U hodnocení tohoto filmu mi docházejí slova. Trio Penn & del Toro & Watts hrají téměř dokonale, hudba zapadá (neruší, ale podkresluje děj), scénář je opravdu originální, no a koncept zpřeházených dějových sekvencí, to už je jenom úžasná třešnička na dortu.

Americká krása (1999)

Reálně vyznívající snímek o lehce nereálných lidech... I když, kdo ví? Třeba jsou americké ulice vážně plné loserů, jejich hysterických ženušek, cholerických válečných veteránů (se slabostí pro nacismus) a úchylů s videokamerou ;)

Nelítostný souboj (1995)

Herecký koncert pod velením nadaného a zkušeného režiséra. Ačkoliv obvykle krimi žánr moc nemusím, tady nemám co bych vytkl.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Horší než první díl, ale ne o moc. Scéna, kde vlci nahánějí upírku, si ovšem žádá "hvězdičku" navíc. Plus opět povedený výběr hudby.

Stmívání (2008)

Mnohem horší než knížka, často uspěchané a nedostatečně vysvětlené, ale úplně špatné ne. Plus za hudbu, jinak průměr.

Solomon Kane (2009)

Temné. Drsné. Velmi levné. Povedené. Ale pořád jen historická fantasy, která v poslední době jako žánr viditelnou šanci na opravdový úspěch nemá.