Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (4 054)

Brazilský masakr (2006)

Než nadobro opustíš brazilskou pevninu, nachystej k odběru čerstvoučkou ledvinu / se slumů vylézá chudinská chátra, boj se boj, turisto, chcou i tvá játra..! U podobných filmů zažívám tři stavy. Buď jsou mi hlavní hrdinové sympatičtí a přeji jim záchranu. Ještě lepší varianta je, že to jsou namyšlení nabobové, kterým smrt bude obzvláště slušet. A pak je tu ta třetí, nejhorší a případ Turistas - absolutní lhostejno. Stockwell pro jistotu minimálně třetinu filmu zahalil do tmy, na místo určení/mučení dostane skupinku dárců dosti vykonstruovaným způsobem a originálního nepředvede prakticky nic. Touto cestou bych chtěl panu režisérovi dodatečně poblahopřát, neboť jeho film obdržel prestižní vyznamenání brazilského Ministerstva cestovního ruchu udělované za přínos a rozvoj zahraniční turistiky, tzv.Córnea Ouro (Zlatá rohovka)..

Turbulence (1997)

Co to bylo? Připoutejte se, prosím 3..? Chyběl už jen Pan Tau na křídle.. Po dvaceti minutách filmu se to dopravní letadlo s žalostným Liottou na palubě mohlo z letové hladiny 200 metrů propadnout vlivem turbulencí o 210 metrů níž a nic by se vlastně nestalo - jen by aerolinky TCA kupovaly novou vánoční výzdobu. Než tuto hrůznou inscenaci vidět někdy znovu, to se raději pokusím uplést Hectoru Elizondovi dva krásné copánky..

Peklo (2003)

Peklo ve věznici Kravavi a tuzemské výkopové práce mají hodně společného. Jen pár lidí něco dělá, ostatní stojí a čumí, časem na sluníčku všichni zčernají a hlavně se tam (v kontextu předchozí kariéry JCVD) vlastně moc nekope.. Brutálnější verze Shawshanku z matičky Rusy se směšnou snahou o duchovní rozměr a digitální můrou navrch. Apropo, neviděl jsem žádný rozštěp - stará belgická třísla to už neunesou..?

Ruslan (2009)

Kdyby Steven, představující ruského ex-gangstera (v jeho případě "vorvaň v zakoně"), ulehl břichem nahoru na dno kráteru od tunguzského meteoritu, byl by jeho pupek stále nejvyšším bodem Sibiře.. I přes hlavně při soubojích iritující kameru a střih (snahu zakrýt jisté fyzické indispozice docela chápu) to nebylo úplně k odpisu, ale nesebekritický sumec Seagal v hlavní roli je už delší dobu jenom k plačtivému smíchu. Myslete si, co chcete, ale tento oholený Bud Spencer, na jehož koženou bundu padnou při šití 3 hektary materiálu, už dávno patří na smetiště akčního filmu. Vždyť mít ho v roce 1783 bratři Montgolfierové naloženého v koši, nikdy by se do encyklopedií nedostali..

Čtvrtý druh (2009)

Buď lidi v aljašském Nome moc chlastají a nebo jim fakt sedá na okno alienská bubo bubo a unáší je paprskem (pokud je to někdo fyzické konstituce Homera Simpsona, použije dva).. Vkládání rádoby autentických pasáží dělením obrazu mi přišlo zbytečné až kontraproduktivní a s přibývajícím časem se tak Osunsamniho mulderovský hoax začne měnit na laciný domeček z karet, v kterém mi v samotném finále chyběl už jen pan Kuřák z Akta X, vyfukující obláček cigaretového dýmu přímo do režisérského "believe or not" ksichtu. Přesto některým scénám nelze upřít punc napínavosti a kdyby vám zrovna v daný okamžik usedla na okenní římsu bílá sova, mohly by vaše spodky a vaše stolice klidně zažít blízká setkání třetího druhu...

plakát

Vysoká hra patriotů (1992)

Odvážný, inteligentní, americký ex-analytik CIA, žijící v harmonické rodině vs. vrahounský bastard z IRA s pomstychtivou snahou tyto krásné vztahy podle narušit. Hádejte, koho na konci zabalí do severoirské vlajky… Noyce předvedl řemeslný standard libovolného zfilmování Clancyho politického thrilleru. Nabídne sice pár povedených akčních scén (i když ta závěrečná na člunech se zdála nekonečná), či názorně ukáže, jak hoši z Langley získávají supertajné informace očumováním ženských poprsí přes satelit, ale ve finále zjistíte, že Patriot Games ve vás krom hromady klišé nezanechaly vůbec nic, snad je mírné vnitřní napětí, jestli Ryanovi budou kupovat modrou nebo růžovou výbavičku. A Harrison? Ten vypracoval svůj třes bradičky při emotivních scénách k dokonalosti..

Puls (2006)

Lidstvo a Veronicu Mars s tunou make-upu na tváří hodlají zamordovat bubáci skrze elektronická zařízení, což se z počátku přes modré filtry jak z patologie tváří zajímavě a snad i atmosféricky, nicméně směrem k apokalyptickému vyústění začne být Puls ve své napínavosti stále více nitkovitý, neboť zjevení 125. ducha z (asijské) kopírky je už méně děsuplné, než cesta do sklepa pro zavařeninu..

Jen pro tvé oči (1981)

Stínání v dešti.. Nejstylovější předtitulková sekvence Bonda (vrtulník a handicapovaný kominík), nejméně pohledná BondGirl (jestli ten název snímku neznačí nápis na očních kapkách 007 proti zrak zhoršujícímu šedému zákalu) a jedna z nejlepších akčních scén naskrz všech dílů (Jamesova zimní olympiáda v Cortině d´Ampezzo), nicméně Glen se spálil na poněkud fádní zápletce, takže i přes tu spoustu akce se film neuvěřitelně vleče. Navíc, Moore v zelené bundičce a tesilkách vypadá jak čerstvý penzista, co stojí za pět minut sedm před Lidlem řadu na zlevněnou termodečku a navíc k mému zděšení selhává na poli milostném, kdy mladé maso odmítá, BondGirl znesvětí až na konci a to ještě kdo ví jestli a do postele vlastně skočí jen s hraběnkou, co měla dvakrát přetočený tachometr. Hanba Ti, Rogere..!

Evoluce (2001)

Krotitelé nežádoucí evoluce v akci aneb arizonské lupy mají pré.. Nenáročná komedie z dětinské dílny Reitmana, v které mě potěšil kapitán Stottlemeyer z Monka (Ted Levine) a naopak Orlando Jones zhoršil mou alergii na černošské baviče a jejich konfrontační humor "černej vs. bílej", který byl naposledy legrační možná v tak Beverly Hills Cop.

Svatba upírů (1993)

Van Helsing Kopřiva, chrápající Nárožný alias kaprál, mně pijící krev český patizón Rudánek a zšenštilá tlupa upírů z terapeutické skupiny doktora Cimického. Soukup překvapivě zvládá těch pár vážnějších scén (např. hřbitovní exhumace Oty Brouska jr. je jak ze 30 dní dlouhé noci), naopak v těch odlehčených partech trpí poruchou humortvorby, což v plné nahotě obnažily jeho budoucí maisnerovské majstrštyky. Nechápu, co máte proti upírce Ivetce, když se Jirka nedávno v bulváru nechal slyšet, že prý docela dobře saje..