Dva nosáči tankují super (1984)

Při pohledu na blonďatého padoucha se stříbrným uchem je mi jasné, z čeho čerpal manager západoněmeckého střihu Vlasta Košťál inspiraci ke svému účesu.. Typická "natrhnu ti arsch" komedie z Deutschlandu, kdy z každého záběru máte pocit, že se to do 5 vteřin musí zvrhnout v softporno z gelsenkirchenských ateliérů Udo Kiesslinga. Bože, toto jsem byl opravdu schopen sledovat i vícekrát za sebou? Je evidentní, že z masochismu člověka vyléčí až čas.. Krügerovi měl někdo říct, že když hraje nosáče, měl by si z něj nejdřív vytrhat všechny chlupy o délce honduraské pralesní liány (viz.úvodní titulky)..

Smrtonosná past 2 (1990)

Fáze 1: Může se to stát i vám. Fáze 2: Tak tomu už se říká pech. Fáze 3: Na posraného i hajzl spadne. Fáze 4: Pravděpodobnost zásahu meteoritem do hlavy. Policista McClane užívající si pobyty v nepravou chvíli na nepravém místě se zrovna nachází ve dvojce a měl by možná zauvažovat o židovské víře, aby si taky jednou užil klidných Vánoc bez lineckého rozstříleného v teroristickém abdominu. Harlin postrádá McTiernanovu lehkost, nicméně Willis ve vrcholné formě byl na svých bedrech schopen unést cokoliv.

Chvění (1990)

Najděte tři gigantické pouštní červy, co se odebrali do věčných lovišť (jednoho velkého a dva střední). Vezměte toho macatého a vertikálně ho našponujte na zemi, tlamou k západu slunce. Pěkně těžký hajzl, co..? Od konce jeho těla ohněte jednoho středního do tvaru půlkruhu, který končí zhruba v polovině těla toho již nataženého a s tím druhým středním udělejte to samé, ale zase od shora. Hotovo? Tak sedněte do vrtulníku, vyleťte do výšky cca 200 stop u uvidíte žánrové zařazení Underwoodových Tremors.. Na rozdíl od většiny kolegů v branži však nepostrádá Chvění (stejně jako jeho hlavní představitelé) důvtip a humor. Mimochodem, víte o tom, že se ti nevadští Olgojové chorchojové nedávno zúčastnili výběrového řízení na ražbu tunelu pražského metra? Neměli však co a čím dát do obálky a vlastně ani neměli tu obálku, takže to nakonec přiklepli někomu jinému..

Táta na plný úvazek (2004)

Padají tu názory, že Smith vyměkl, že je v přechodu a že se rozpláče při pohledu na hrající si koťata. Já si spíš myslím, že chtěl Jersey Girl opravdu uctít památku svého otce a nejen toho svého. S odklonem od vlastní osobité škatulky problém nemám, ale s tím, že spadl do škatule stovek podobných sentimentalit, ano. Doufal jsem totiž, že v kostře příběhu bude něco jinak, ale až na pár drobností to fungovalo v zavedené šabloně. Když navíc připočtu můj psychický blok o velikosti základního stavebního kamene Taj Mahalu v podobě B.Afflecka, museli to na tři hvězdy nakonec vytáhnout až The Cure s jejich 'High'. Odmítnout na ulici nabídku k nezávaznému sexu od Liv Tyler může jen blázen, impotent, či Pavel Vítek..

Solomon Kane (2009)

„If I kill you, I am bound for hell. It is a price I shall gladly pay.“ Shakespeare? Ale kdeže.. To jen Kapitán Kane, služebník boží, odhazuje svou poutnickou hůl v dáli a začíná peklo na Zemi.. Hřešení mečem, pokání sekerou, vykoupení olovem aneb křesťanský Van Helsing pro ty, kterým již nalejou v baru. Rychlé občerstvení v podobě brakové veky namazané bahnem a obložené krví, deštěm a krucifixem, co nejdříve chutná, ale s blížícím se koncem už svou chatrností roste v puse.

Steven Seagal - Muž zákona (2009) (pořad)

Původně jsem si myslel, že se to jmenuje Steven Seagal - muž za koňa a z kusých informací se dovtípil, že Aikido-cvíboch pravděpodobně formou kus za kus nahradil ve sboru jízdní policie New Orleans jednoho koně na potlačování demonstrací. Nakonec však pravda byla trochu jinde a já odhalil mínusy a jedno plus policejní činnosti známého hereckého zkrachovalce. Negativa jsou vysoce překračovaná největší přípustná hmotnost služebního vozidla N.O.P.D a s tím související zvýšená spotřeba pohonných hmot. Pozitivní je, že pokud by přišel další hurikán Kathrina, tak to auto s tím objemným tělesem uvnitř neodfoukne vítr ani o píď..

Legie (2010)

Bettany, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.. To dobré z traileru si odbudete za 30 minut (krvelačná Spidermanova babka, Family Frost from Hell), načež to celé může klidně skončit rozdáním nanuků a mražených rybích prstů kapitána Igla s rukou pružného zmrzlináře a pokojným rozchodem všech amerických hříšníků do kostelních zpovědnic. Paul, i když obklopen ochotníky amatérského divadelního spolku z Horních Neštěmic, hraje jako správný profesionál naplno a musím uznat, že mu ty palné zbraně v rukou náramně sluší. Jasně, je to plytké béčko velmi volně inspirované bestsellerem z hotelových šuplíků, ale já ty potetované anděly, co spadly do dehtu a chvílemi snad usilovaly i o incestní sblížení, nemůžu nechat úplně "padnout". Granátomet, strážce můj, duši, tělo, opatruj..

M*A*S*H (1970)

„I shall go to Korea!“ To jako osobně Iku..? Do zákopů první linie..? Představte si, že absolvujete 256 rande (některá vícekrát) se sice někdy příliš moralizující, ale za to vtipnou a inteligentní sexy dívkou a pak na vás vletí nechutně sexistická (potencionální) tchýně, které chybí šmrnc. Berte to ale tak, že o životě ví mnohem víc než dcera a jako matka vaší lásky si nejspíš zaslouží trochu té pozornosti. Když už nic, tak alespoň ze slušnosti, ale je jasné, že na nedělní obědy k té nudné dámě chodit nebudete. Všechny postavy z Altmanova filmu zaostávají za těmi seriálovými, jen Radar a táborový tlampač to uhráli na remízu..

František je děvkař (2008)

Neúnosně dlouhá reklama na takové to domácí žvýkání, v které se však nežvýká, nehraje a ani nesměje. Františkovi bylo po celou dobu filmu záludně odepíráno pomoci tím, čím si evidentně prošla invence autora. Čili kastrací..

Riddick: Kronika temna (2004)

„Kdo je naše hvězda..? Ri-ddick, Ri-ddick! Je z odvážného těsta. Ri-ddick, Ri-ddick! Kdo se nikdy nevzdá..? Ri-ddick, Ri-ddick, Riddick, Riddick, Ri-ddick!!!“ Jacísi Nekrofilové, Mentálové a nesmírný vesmír ve vypocené sáze, kde chyběl jen Zakňaktel a mohlo to být jako libovolná epizoda Hvězdné brány okořeněná přítomností galaktického Majora Drsňák v podobě nehořlavého, neprůstřelného a neprobodnutelného Vincenta Nafty v plaveckých brýlích. Twohy alespoň zjistil, že atmosféru a nadhled prvního dílu si za peníze nekoupí..