Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (4 076)

plakát

Aribert Heim: Doktor Smrt z Mauthausenu (2018) (TV film)

Jeden z mnoha stovek vrahů, kterým sadistické sklony zlegalizovala nacistická ideologie, a když zmizela, ochrnutá ruka zákona se jich ani nedotkla.. Dokument, který se nadužíváním hraných scén a jejich následným opakováním snaží naplnit standardní stopáž a přitom některé věci nedůsledně vynechává.

Rozhněvaný muž (2021)

Heat Dragged Across Concrete. Ritchie rád krade a Mann se Zahlerem si musí hlídat něco jiného než peněženky. Na autorovy poměry se to drží až nečekaně při zemi, že úplně cítíte ten chlad betonu města andělů, nicméně pokud máte v tvůrčí DNA hravost, nikdy se jí nejde zbavit beze zbytku (úvodní loupež „from inside“, prostřihy akce a plánu s autíčkami). Omlouvám se, že jsem nad ním před časem zlomil hůl. Nyní zase patří mezi Gentlemany, co mi dělají radost.. Pobavilo mě, že nahněvaný Cold Cunt o tvrdosti korundu odrovná šest lupičů a starostlivý zaměstnavatel ho chce nechat pár týdnů doma odpočinout, aby netrpěl posttraumatickou stresovou poruchou. Vždyť PTSP by trpěla Jasonem Stathamem! Let the painter paint..

Jakob's Wife (2021)

Proměna church mouse na Masterˈs Beast. Není jediná. Když reverend Fessenden zvlčí, začne připomínat (především z profilu) Jacka Nicholsona.. Když se lusknutím prstu přechází ze seriózního vampýrského hororu do komedie s nadhledem, nejde to vždycky hladce a submisivitu vysávající otvírák na konzervy spíše připomíná mimozemšťana z Enemy Mine, nicméně jako celek to šlape, i když se stanovuje rozsah emancipace v manželství. Krize v něm pijí krev, ale tady se zrcadlí zřetelně.. P.S.: Jakob je psán s „k“ určitě jenom proto, aby to hezky vypadalo na posteru..

plakát

Záchrana Tokia (2017) (TV film)

Kdo je připraven, není překvapen! Důmyslnost japonských inženýrů v protipovodňových opatřeních a antiseismických konstrukcích (kaučuková ložiska v základech, tunová kyvadla na střechách) a na závěr zeleň velebící plány k ochlazování tepelných ostrovů. Pěkné, ale co když z moře vyleze nasraná Gojira..?

Holka na zabití (1975)

Herz to celé postavil na tom, že vrah z gazíku není zobrazen, ani když je dopaden (jen přijde vtipný střih s „přistřihnutím“ křídel) a ztřeštěná nána v podání Veškrnové bude diváka systematicky stolicovat. Tápaní v konstrukci děje a socialistický puch vás donutí všímat si detailů. Třeba Augustovy kuchařské zručnosti či tristního hygienického stavu hotelových kuchyní a pekáren. A fajn pro Trautenberka, že byl tentokrát v Krkonoších za jiný orgán než obvykle..

Agora (2009)

Kdepak elipsa. Kružnice se středem H vepsaná v trojúhelníku o stranách a = nekompatibilita náboženství, kvůli fanatismu a ignorantství často neslučitelných s rozumem, b = racionalita, fascinace vědou, touha po poznání a c = student a otrok v milostném vzplanutí k ženě, která jim oplácí netečností. Apropo, když na vás doma čeká cynický buldozer preferující protřepané drinky, nemohou vás ty dvě slabošská přetrhdíla vzrušovat.. Amenábar to narýsoval sympaticky stroze a se zajímavými perspektivami (třeba ta ptačí při křepčení lůzy), nicméně příště by to chtělo méně gumování a ostřejší tužku..

plakát

Ženy Třetí říše (2018) (TV film)

Prasárničky eugeniky, podmaňování prostoru při osídlování, rozsudky smrti od psacích strojů sekretářek, sadismus dozorkyň, tím vším se táhne tenká nit neúcty k životu a fanatismu při budování světlých zítřků říše. Nevyšlo to. Vina je, trest se nedostavil. Vezmeme cihly, zbudujeme jiné Německo a budeme dělat, že se nic nestalo.. S ohledem na tu oddanost je paradoxní, že kdyby uměli namíchat árijské vojáčky v IG Farben, možná by vůdce ženy ani nepotřeboval..

plakát

Moc a paranoia Třetí říše (2018) (TV film)

Od přebujelého aparátu kolem vůdce až po v lesích ukryté bunkry, speciální dopravní prostředky a ochutnávačky potenciálně otrávených jídel. To vše mělo být součástí prozřetelnosti a přitom tou největší by bylo, kdyby ho starej Alois utřel do prostěradla.. Zaujme auto moto revue vložka o opancéřovaném Mercedesu-Benz 770K či pozadí Elserova atentátu v mnichovské pivnici (zda-li pak si usazený ve vlaku namísto letadla Hitler říkal: „Verdammtes Wetter!“), ale najít v tomto dokumentu se širokým záběrem něco všeobecně neznámé, to je stejně obtížné, jako porazit ministra Arenbergera ve hře Monopoly..

Africká Královna (1951)

Chlastem nasáklý pobuda a „panbíčkářská kostnatá stará panna“ spojeni dobrodružnou říční výpravou. Vzrušením z peřejí to začne a Bogart, hladce oholen, ginu zproštěn a kapitánství zbaven, si začíná rychle uvědomovat, kdo je jeho Africká královna.. Do romance se vyvíjející vztah dvou rozdílných charakterů je vděčné žánrové téma, ale i když se ústřední dvojice hvězd snaží nikoho neotrávit (vyjma moskytů skotskou), čekal jsem o něco sofistikovanější dějovou linku a břitčí zábavu při konverzacích. Apropo, minimálně čtvrtinu z nich zabrala oslovení..

Prázdnota (2020)

Existují městské legendy, u kterých jsou některá povolání nečekaně nebezpečná. Třeba dělat se Zdeňkem Svěrákem u vratných lahví.. Zvláštní film, který se odmítá zařadit. Mytologie není úplný zázrak, ale design zvukových vjemů a missourský Chain of Rocks Bridge pomůžou atmosféře, aby vás vtáhla dovnitř a následně krapet podusila v surreálnu a zírání do propasti. Astrální Aster je nepřenosný, ale zkusit jít v jeho botách aPriori zakázáno není..