Román pro muže (2010)

Snaha zakřičet do Tater menší i větší životní pravdy, ale postupně slábnoucí ozvěna zní jen ču-rák, ču-rák, ču-rák.. Vyfouknuté mičudě v podání Čapky byl předpokládám předobrazem Míra Matušovič..

Volání divočiny (2020)

On od něj dostane volnost k uplatnění vrozených instinktů a pudů, ten o něco méně zablešený na oplátku dostane to, v co už na sklonku života nedoufal (a teď nemyslím suchý únor). Hodnocení této family-friendly verze klasiky Londona se bude odvíjet od toho, jak přijmete technický koncept zobrazení psovitých šelem a jejich polidštění. Hledejte na tom to pozitivní. Mohli třeba mluvit..

Kalvárie (2004)

Ano, bylo to utrpení. I pro pasivního hlavního aktéra, pro kterého mám vysvětlení, že v úvodu po nabídce kvalitního sexu od vyhvízdané vichřice dostal zástavu srdce a veškeré další dění byl už jen očistec (předpokládám, že jeho největším hříchem byl hudební repertoár). Jak si jinak vysvětlit, že tvůrci absolutně nedávali návaznost scén ohledně sněhové pokrývky a vůbec to fantaskní vidláctvo francouzského vidieku? Taneček k depresivnímu klavíru svou bizarností připomněl legendární pogo na Pet Shop Boys v Bronsonovi..

Ring (1998)

Když my tam kvůli hrůze hodíme mladýho Brůnu, tak Japonci Sadako.. Má to na své straně originální nápad vzešlý ze Suzukiho Poltergeistem inspirované novely, jeden v rámci filmového děsu převratný televizní „výstup“, lehce cynický konec s dědečkem vyslaným na misi VHS kamikaze i významnou pozici „spouštěče“ amerických remaků japonských hororů, jenže už navždy proti tomu bude stát skutečnost, že Verbinski nabídl komplexnější strašení, které navíc většina diváků viděla jako první. Je to jen řečnická otázka, ale ty černovlasá děvčátka z J-hororů si nemohou dát vlasy do culíku, nebo alespoň použít pinetku?

Zatykač na královnu (1973)

První půle patří Regině Rázlové. Vystavuje své dokonalé nohy, výstřih, do kterého by se vlezla vrátnice Chemotexu i s vrátným a závorou a při tom pojídá jahody skoro stejně vyzývavě jak Máša z ruského ministerstva zahraničí. Není se co divit, že slabomyslný šofér Lábus zapojí hadici a dostane sexuální choutky! A jak se nakupí mrtvoly jedna na první, převezmou otěže vzájemně si nepřející vyšetřovatelé s pestrými vázankami.. Jistou vadou je, že divák je před nimi pořád o krok napřed a společně se řeší jen motiv druhého mordu. Na druhou stranu překvapí zanedbatelné zabarvení jak ideologické, tak „clooneyovské“ u hlasu mladého Kanyzy a úplně poslední scéna přinese zamyšlení nad podobou příčiny, která to všechno rozjela. Byl to anonym, nebo chutě starého Brouska na „tuzexovou fasádu“..?

Knězovy děti (2013)

Nesmíme se dopouštět sexuální nemorálnosti, jak to někteří z nich učinili, a za jediný den padlo dvacet tři tisíce.. (1 Korintským 10: 8) Zas takový masakr to na malém dalmátském ostrově nebude, ale spousta jeho obyvatel neujde důsledkům svých i cizích hříchů. Co na tom, že některé bolí kolena od pokládání dlaždic dobrých úmyslů.. Patálie kolem podlého způsobu zvyšování natality provází lidovost, lehká dávka nekorektnosti a moralizování, opakující se hudební motiv a sílící pocit, že mě to vlastně nějak moc nebere. Kdyby před vámi stála matka Krešimira Mikiće s těhotenským břichem a měla v ruce lístek se seznamem potencionálních otců, koho byste tipovali z trojice Brody, Strathairn, Strach?

Annapolis (2006)

Jakou značku pěny na holení používá major Harmon Rabb? Za jaký čas naseká Casey Ryback šest středně velkých pórků? Mississippi teorii moc nezná, takže nasměruje svou tvrdohlavost do přípravy zavalitého Arkansasu, zápolení v ringu a tokání s velící, co vypadá, že zrovna udělala maturitu. Jestli jsem dal důstojníkovi a džentlmenovi Ríšovi tři frčky, tady musí být nárameníky prostší. Francův tupý výraz je způsobený tím rohováním, nebo mu v loděnici něco spadlo na hlavu při svařování? Okrasa Brewster je trenérka boxu jak z hovna kula a Gibson se při něm tváří jak Chong Li v Krvavém sportu. To vše je spíš k smíchu, ale špatně nasnímané i sestřihané zápasy mezi provazy jsou naprosto otravné. US Navy se od vyobrazeného distancovala a těm, co nemusí ohraná žánrová klišé, to doporučuji také..

Bod obnovy (2023)

„Je 9 hodin. Už jste se dnes zálohovali..?“ Na jednu stranu Blade Rubber natahující se dialogy, zteřelý v oblasti etických otázek a s vytahaným námětem souboje vizionářské fuj zlé korporace a jedinců se smyslem pro spravedlnost. A na té druhé sexy ďolíček na bradě Andrei Mohylové. A taky audiovizuál, kterému stačí párkrát skloubit futurismus s brutalismem a současnou zástavbou, nasadit rázné smyčce, olepit Oktávku a starého Citroëna a máme tu výpravu s vizí, která dokáže zaujmout i drobnými detaily (protéza malíčku Karla Dobrého). A kdyby každý, kdo píše do recenze slovní spojení „na české poměry“ přidal stokorunu do rozpočtu, vypadalo by to ještě líp.. Apropo, nikde jsem nezahlédl hologramovou reklamu na primátorskou kandidaturu Ondry Prokopa. Pokud se do té doby neudusí v předsedově rektu, 2041 by mohl být jeho čas..

Noční koupání (2024)

Chlórem nacuclý Poltergeist, aneb můžete být třeba synem Kurta Russella a stejně nepoznáte, že vám doma v bazénu řádí nebezpečná věc.. Režisér pochází z Floridy, takže jeho strach a úcta směrem k vodě jsou pochopitelné (koneckonců, kde jinde můžete mít v bazénu aligátora, co není nafukovací). Moc možností nenabízející téma „sinister swimming pool“ pluje v obstojném technickém provedení a bez nějaké výraznější snahy děsit až ke svému podivnému konci. Nešel tam udělat skatepark..?

The Beekeeper (2024)

Stačí jedna uhynulá včelka prostřednictvím phishingových pučmeloudů a Včelař Statham jim stoupajíc po hierarchické pyramidě ukáže, jaká je cena medu.. Mám tě rád, Jasone, a budu k tobě upřímný, i kdybych ti musel kvůli tomu utrhnout horní knoflíček na košili. Tahle kolosální pitomost o nesmrtelném chovateli hmyzu má stěží hodnotu dvou voštin. Nezlobím se ale na tebe. Nemůžeš za to, že Kurt Wimmer je trubec..