22 Jump Street (2014)

Skoro to isté ako jednotka len s obmenou školy. Na celom filme ma najviac rozosmiala potitulková scéna, čo je celkom smutné zistenie. A keď už skoro nič, tak aspoň tie záverečné titulky sa vydarili!

Muži, ženy a děti (2014)

Men, Women and Children alebo slabší odvar Disconnect. Hlavná myšlienka dnešnej modernej internetovej doby bola vystihnutá trefne /aj keď v určitých prípadoch sa podľa mňa zašlo zbytočne do veľkých extrémov -- viď postava Jennifer Garner/. Internet nám slúži ako prostriedok na uľahčenie komunikácie, utiekame sa k nemu každý deň.. a pritom máme navôkol seba ľudí.. sme s nimi a aj tak sa izolujeme.. Ale nejdem tu písať úvahu o internete a jeho využití! Film nesklamal. Forma akou bol dej rozprávaný sa mi páčila, aj keď by asi nebolo na škodu zredukovanie postáv/príbehov.

Interstellar (2014)

Myslela som, že druhé zhliadnutie mi celkový dojem o filme iba zocelí, ale mýlila som sa. Zatiaľčo prvýkrát som sa rozkladala pod ťarchou všetkých možných emócií v sedačke v kine, druhýkrát som tie ťažké okamihy prekonala priam s ľahkosťou, až mi bolo blbé, keď nejaký chlapík za mnou od dojatia poťahoval nosom.. Pravdepodobne som bola vtedy v nejakom stave emocionálnej beztiaže. Fyzikálne vecičky, o ktorých som tak hrdinsky prehlasovala, že mi je jedno, že ich neovládam, sa vykľuli byť ešte viac mätúce a to ma domýlilo ešte viac (ak sa také niečo dá). Detaily, ktoré som mala pocit, že mi nejako ušli prvýkrát (SPOILER ** napr. stále nechápem ako Coop prišiel na to, že Amelia cíti niečo k Wolfovi ** KONIEC SPOILERU), mi pravdepodobne ušli aj druhýkrát :D No čo Vám poviem.. Bola som nejaká nesvoja. Každopádne Nolan vytvoril zas raz niečo neopakovateľné a nezabudnuteľné, síce ťažšie na strávenie a pochopenie.. a podtrhol to celé úžasnými Hansovými melódiami :)

Dovolená za trest (2014)

Klasická rodinná/romantická komédia.. ale keďže duo Barrymore & Sandler ma asi nikdy neomrzí, tak to bude za pekné štyri stars :) + Crews! No tak ľudia, čo viac ešte chcete ku dobrej nálade?

The F Word (2013)

Príjemná oddychovka s príjemným obsadením :) Páči sa mi, keď majú postavy vo filmoch nejaké svoje spoločné znamenie alebo niečo, čo je pre nich takým súkromným vtípkom (alebo ako to nazvať), akým bol pre Chantry a Wallaca Fool's Gold.

Život Adèle (2013)

Strašne neviem vystáť ľudí, čo prežúvajú s otvorenými ústami.. to ich nikto nenaučil, aby ich zavreli!? Preto ma spočiatku Adele neskutočne iritovala. Ale ako príbeh šiel, tak som sa snažila na to nezameriavať takú pozornosť.. aj keď niekedy sa nedalo. Ďalšia vec, ktorú by som bola vytkla, bolo to časové dianie. Nebola som vôbec v obraze, že či prešiel týždeň, mesiac, rok.. Tak som si to celé nevedela tak živo predstaviť. Ale inak príbeh bol celkom taký zo života si myslím.. Si s niekým, nie je to ono, niečo tomu chýba, si nešťastný.. a potom príde tá láska, kvôli ktorej by si aj dýchal, prvý krát si zamilovaný po uši.. a zrazu bum.. príde krutá realita. A tá už nie je taká ružová.

Zmizelá (2014)

Ten film mal viac ako dve hodiny? Ani som nepostrehla :) Gillian pod taktovkou Finchera zaručila, aby sa príbeh Strateného dievčaťa dostal na plátno v celej svojej paráde. Niekde na internete som zaregistrovala isté informácie o zmene poslednej časti filmu. Do kina som preto šla málinko zvedavá, ako to celé vyvŕbi. Záver však /podľa toho čo viem/, nejako extrémne zmenený nebol. Ale prekvapená som bola - z toho ako perfektne to zvládli.

Rohy (2013)

Hm, popravde celkom sklamanie... Časové usporiadanie, ktoré bolo použité v knihe sa mi páčilo viac, z tohto som mala hlavne zo začiatku zmätok. Nehovoriac o detailoch, ktoré nech sa snažím ako chcem, nemôžem prehliadnuť. Pre čitateľov knižnej predlohy preto moc neodporúčam.. Ale treba uznať, že Radcliffe sa úlohy zhostil dobre :)

Ostrov (2005)

Skvelý námet.. ale čo to bol za film ak po pol hodine neviete ako skončil? P.S.: Ak sa dostanete do polky a ste nútení film vypnúť a dopozerať zvyšok inokedy, tak Vám radím, nerobte to! Druhá polovica bola po 2týždňovom uležaní v hlave zo sekundy na sekundu viac a viac k smiechu a logika si pravdepodobne vzala voľno (SPOILER viď Lincoln-klon vs. skutočný Lincoln).

Agresivní virus (2014) (seriál)

Zase raz tí moji milovaní upíri.. na trošku iný spôsob. Celkovo mám stále zmiešané pocity, ako pri pozeraní, tak po dopozeraní.. Ale tá zmeska pocitov je v konečnom dôsledku dobrá. Trošku znechutenia, keď si človek povie, že by to najradšej vypol, v momente dopĺňa zvedavosť a tak sa to tiahne až do konca jedného dielu, keď to človeka úplne vtiahne a potom si ten ďalší musí aj tak pustiť znova, lebo zvedavosť človeka nepustí. Páči sa mi aj tá zásterka, že v meste je "epidémia". Slovo upír bolo vyslovené minimálne. Herci sú neznámi (až na školníka Filcha) ale dá sa na nich zvyknúť :) Jediné čo by som vytkla!! SPOILER Ako to že si nik nevšimol oči tých 4, čo prežili v lietadle, keď ich pustili z karantény.. Však to bilo do očí, že okolo zreníc ich mali červené, krvou podliate a nikto to neriešil ani sa nad tým nepohoršoval, až kým sa úplne nepremenili. SPOILER