Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Dejte dohromady Mumii a Indianu a dostanete The Librarian. V tom to připadě první díl trilogie. Na neštěstí lopežnictví knihovník zvládá docela dobře a pokuď podobnosti nebudete přímo vyhledávat, nebude vás to ani při sledování rušit. A co nakonec dostanete? Podrůměrnou fantasy, a poměrně dobrou komedii s hodně akčním příběhem který není ani skvělý a ani špatný, prostě takový který neurazí ani nenadchne. Proto bych celkově tento snímek zařadil do průměru 3 hvězdiček.

Flubber (1997)

Docela příjemná rodinná komedie, ale člověk od toho moc nemůže čekat, zvláště protože je to určené spíše pro děti než dospělé (sám jsem to viděl kdyý mi bylo 9 let, takže se mi to libilo :) )

2012 (2009)

Docelá dobrá atmosféra je lehce pohřbena předvídatelností maličkostí ale na druhou stranu zase vytahována vizualními orgiemi při rozpoutané destrukci. A nejspíše bych i přidal o hvězdu navíc kdyby mi ta posedlost konce majského kalendáře nelezla na nervy.

Stormbreaker (2006)

Očividně se jedná o dobrodružnou akci pro spiše školou povinné obecenstvo, protože ty starší to budou vnímat spíše jako parodii Jamese Bonda. Z kterého je i přebraná docelá okatá reklama, která u bonda neruší ale zde kvuli předvídatelnosti příběhu vyloženě bije do očí (BMW, Nintendo, hry na Nintendo....).

Porno Holocaust (1981) odpad!

Člověk od takového hororu/porna nemůže čekat nic, a taky se ničeho pořádného nedočká.

Králíkova pomsta (2008)

Krátké, vtipné a hlavně pěkné. Rozhodně zpracováním se řadí k těm lepším a příběh je spíše na doplnění zpracování než jako hlavní tahák.

Sucker Punch (2011)

Pěkné, akční a divoké fantasy. Části kdy je Babydoll v "snovém" světě jsou pěkně zpracované, jen je trošku na škodu že hned první verzy už do konce filmu není překonána. Ale i tak je lehkým nadprůměrem dnešní tvorby.

Transformers 3 (2011)

Divný a ne moc zajímavý příběh se snaží ukrýt za akci a rádoby vtipné poznámky, a po celou dobu filmu je to znát, dokonce až tak že jsem se v půlce filmu začál nudit i když se rozpoutávali vizualní orgie na plátně.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Další pohádka o skladacích autech. Bohužel s přidanou akcí a počtem robotů se nedostavuje tížený efekt, a tím myslím zábavu. Sice ze začátku se tváří podobně jako transformers 1, ale bohužel po celou dobu stopáže to nevydržía ke konci už je to až moc utahané. A navíc oblíbenec který hodně lidí nadchnul v prvním díle, Bumblebee, se tu ukazuje spíše sporadicky a tím trošku opada nadšení jako z celku....

Obřad (2011)

Poměrně pěkný i když místy moc filozofující snímek který upoutá dějem, ale ne všechny diváky. Občasně se tento snímek i naváží do své konkurence, vymítače ďábla, na jehož kvality však nestačí.