• Krátkometrážní

Informátorka (2010)

S Rachel Weisz si nenechám ujít žádný film, kde má alespoň trochu větší roli. I tady je naprosto geniální a odvádí parádní výkon. Oproti Agoře se její role o moc nezměnila i tady bojuje proti větší síle. Tentokrát přijíždí do poválečné Bosny a řeší celosvětově přehlížený problém a to obchod s bílým masem do kterého je navíc připletená OSN. Strhující a pravdivý příběh o jedné statečné policistce.

Seznam smrti (2011)

Tak toto dokonale předčilo moje očekávání. Pomalé tempo a částé střídání žánrů není moc k vidění a občasná brutalita mi tam vůbec nevadila. Ze začátku dusná rodinná atmosféra se sřídá s vtipnými dialogy. Hororové prvky se vyskytují hlavně ke konci a to ve velmi kvalitním provedení. Jinak celé je to tak mysteriozně ujeté.

Žena ve vodě (2006)

Krásný pohadkový příběh, který ovšem není pro všechny. Hypnotizující Bryce Dallas Howard a příjemná Howardova hudba ve mě vyvolávaly po celý film neskutečně pěknou náladu. Všechny postavy co bydleli v domě parádně do příběhu o vodní nymfě pasovali a každá měla v příběhu své poslaní. Navíc každý rozhovor Story s Vickem měl parádní kouzlo.

The Divide (2011)

Všechno co se píše v traileru je absolutně pravda. Navíc musím pochválit výbornou hudbu, která běží po celý film a hlavně fantastický konec, který jsem už viděl nejméně dvacetkrát. Jen na konci mi bylo trochu líto Mickeyho. No a Lauren German začíná být královna konců, protože po útěku v Hostelu 2 dokázala utéct i z tohoto krytu a to už je co říct :-) Xavier Gens po Hranici smrti natočil další skvělý snímek a já doufám, že ne poslední.

13: hra smrti (2006)

Námět k tomuto snímku se mi velmi líbil ale to provedení nestálo za nic. Scénář podprůměrný a všichni herci byli hrozní. Nechutnosti mi moc nevadí ale tady byly zbytečné, tady měla být hlavně atmosféra což byla jen chvíli na začátku. Pak začaly zhovadilosti a amatérské triky.

Madonna: Bilance s tajemstvím (2005)

Jak sama Madonna říká: V Anglii není místo pro dvě královny. Ohromně zajímavý dokument o její morálce, tréninku, dřině, filosofii, dětství, náboženství a nahlížení na svět. K tomu ukázka za zákulisí koncertů a život všech lidí okolo. Na dokument docela dlouhá stopáž ale když mluví nejlepší zpěvačka za posledních několik let tak se to dá vydržet. Guy Ritchie byl vtipný, přesně jako v jeho filmech. Pro fanoušky povinnost.

Madonna: The Confessions Tour (2006) (koncert)

Nejlepší koncert co jsem kdy viděl. Výborná choreografie zvláště na konci při písních Erotica, La Isla Bonita a Hung Up. Chválit Madonnu je úplně zbytečné.

Závrať (1958)

První na co si vzpomenu, když se řekne Vertigo je Stewartovo auto, které bylo prostě nádherné. Jinak prozrazení pointy přislo podle mě příliš moc brzo. Do té doby to bylo na 100%, protože jsem opravdu vůbec netušil o co jde a mělo to ten správný mysteriozní nádech. Poslední půlhodinka mě dojem trochu zkazila, ale pořád je to vynikajicí snímek. Další snímky od Hitchocka budou následovat.

Ďábel v těle (2012)

Ruční kamery miluju, ale tohle byl asi zatím nejhorší film natočený ruční kamerou, který jsem viděl. Vymítání sice bylo autentické a povedlo se na výbornou ale je to asi jediný klad snímku. Všechno ostatní bylo zmatené a nijaké. Konec byl nezajímavý. Silné 2*

Hostel III (2011)

Kouzlo prvních dvou Hostelů Eliho Rotha úplně zmizelo. Tohle nemělo s Hostelem nic společného.