• Krátkometrážní

Záhada Blair Witch (1999)

Záhadu Blair Witch považuji za nejoriginálnější a celkově nejlepší horor co jsem kdy viděl. Takový pocit strachu a beznaděje jsem už hodně dlouho nezažil. Poprvé jsem ho viděl, když jsem byl ještě o dost mladší a hodně těžce se mi celý následující týden usínalo. A ten konec mi klidu moc nedodal. Po dalších projekcích už ten pocit není takový ale pořád mám k němu obrovský respekt.

Noroi (2005)

Už po prvních dvou fotkách v galerii a zdejších ohlasech jsem byl dost vyděšen. Začátek slušný, ale pak mi začalo vadit rozebírání nějaké dávné japonské legendy a nejvíc přehnaná postava pana Horiho ta mi zážitek zkazila úplně. Ale za ten závěr to stojí vidět.

2 $ocky (2011) (seriál)

Nikdy jsem sitcomy neměl moc v lásce ale tato novinka mě po dlouhý době donutila vidět celou první sérii dvakrát a to už je co říct. Po Californication moje druhá závislost.

Nedotknutelní (2011)

Hrozně moc nadhodnocené. Takové milé občas vtipné drama, dojemné mě to nepřišlo vůbec a navíc je to hrozně předvídatelné.

Hannibal (2001)

Zdejšímu hodnocení se hodně divím, protože mi tento snímek přijde o chlup lepší než Mlčení jehňátek. Ridley to zvládl na výbornou a mě zaujalo hodně scén zvláště ty z Florencie za nádherné árie Vide cor meum, kterou nicméně použil i v Království nebeském, kde taky parádně seděla. No a vůbec se nedivím, že Julianne Moore vyhrála tak nabitý casting. Tyhle role jí totiž neramně sedí.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Strhující a mistrovský kousek. Všichni co se podíleli na tomto filmu odvedli výbornou práci, jak režie, scénář, střih, kamera, hudba a herci hlavně Mara a Skarsgard excelují. K tomu skvělá zimní atmosféra a dost šokující scény. Můj nejlepší kino-zážitek v životě + asi nejlepší trailer co jsem kdy viděl. Kéž by každý „zakázkový" film vypadal takto.

Sněhurka (2012)

Po nudném a nezajímavém traileru přichází hodně milé překvapení. Od Singha jsem před tím viděl jen Celu, která byla hodně zvláštní, ale tohle se dost povedlo. Ve filmu je mnoho nových nápadů, nádherných kostýmů a skvělý vizuál. Určitě tomu prospěla i vtipná Julia Roberts v roli zlé královny. Jo a přidávám se k těm, kterým poslední pěvecko-taneční scéna vůbec nevadila.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Docela zklamání, oproti prvnímu snímku obrovské. Asi jako většina jsem čekal nějaký extra zajímavý příběh a dostal jsem jen průměrnou detektivku, která bohužel nezaujme. Jediný plus je ten, že se opět sešla stejná sestava.

Hamlet (1990)

Tomuto filmu bych chtěl napřed hodně poděkovat, protože mi pomohl při skládání maturitní zkoušky z českého jazyka. Jinak Hamleta považuji za nejlepší dílo Shakespeara. Film je určitě nadrprůměrný kvůli hercům, zvláště Gibson, Close a mladá Helena Bonham Carter září. V půlce sice trochu ztrácí dech ale pořád nadprůměr.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Film který nám náhodou pustili ve škole při hodině němčiny. První co mě zaujalo bylo, že tam hraje můj oblíbenec Til Schweiger ale to byl jen začátek skvělého a dojemného příběhu dvou kamarádů před smrtí a já už vím, kde se inspiroval Guy Ritchie u svých filmů. Konec je fenomenální.