Americký gangster (2007)

Prvotriedna, nadštandardná americká filmárčina! Už tradične vynikajúci Denzel Washington, "hustý" Josh Brolin a Scottova čistá réžia. Tempu filmu by ale rozhodne prospelo, ak by sa cesty dvoch hlavných hrdinov pretli o niečo skôr (pravda, to by sa už ale tvorcovia nemohli striktne držať skutočných udalostí), ale aj za týchto okolností bolo napätie slušne dávkované. Na prvýkrát silný zážitok, po druhom a treťom zhliadnutí o poznanie slabšie. Skôr by som prijal, keby sa film vybral cestou ku gangsterke ako kriminálnej dráme (medzi týmito subžánrami je, samozrejme, veľmi tenká hranica). American Gangster nie je síce dravý ako "Na druhej strane" a strhujúci ako "Zjazvená tvár" (1983), žánrových milovníkov či radového diváka ale rozhodne neurazí. Vypovedá o zaujímavých skutočnostiach (vojna vo Vietname, rozmach tvrdých drog v Amerike, Harlem 60tych a 70tych rokov) v atraktívnej forme, čo nie je nikdy na škodu. Najmä v časoch, keď je filmov podobného rázu pramálo. 9/10

V údolí Elah (2007)

V údolí Elah je vyváženou zmesou vážnej komornej drámy a jednoduchej detektívky, avšak bez atraktívneho obalu. O niečo málo kratšia minutáž, nejaká tá dynamickejšia scéna navyše, či režisérsky nápad. Niečo zo spomenutého mohlo spraviť z tohto ináč obstojného počinu svižnejší a prepracovanejší film. Za tohto stavu tu sú „iba“ dva dôvody, prečo si najnovšieho Haggisa netreba nechať ujsť: výborný výkon Tommy Lee Jonesa a scenár. 7/10

V Bruggách (2008)

Na môj vkus pomalý rozjazd, avšak so slušnou dávkou britského suchého humoru. Neskôr ale bizarný dej dostáva po jednom telefonáte pekné obrátky . A po príchode Ralpha Fiennesa na scénu je radosť sa pozerať! 8/10

V tom domě straší! (2006)

Tento animák som si v období tmavých chladných jesenných dní v kine poriadne vychutnal! Monster House nie je rozhodne pre najmenších. Disponuje skvelou atmosférou, takmer hororovým strihom a hudbou, či inteligentnými dialógmi, ktorých miestami perverzný / neslušný podtext deti, jednoducho, nepostrehnú. Výnimočný film, ktorý v záplave animákov so zvieratkami príjemne ozvláštnil. Potešili tiež odkazy na Zemeckisovho Forresta či Spielbergovu Vojnu svetov. 8/10

Na dotek (2004)

Vynikajúco zahratá, napínavá, intímna a komorná štúdia partnerských vzťahov so songom, ktorý mi dlho nechcel vyjsť z hlavy: Damien Rice - The Blower´s Daughter (I can´t take my eyes off you). Btw, Clive Owen podal asi (zatiaľ) najlepší výkon vo svojej kariére. 9/10

Lhář, lhář (1997)

Komédia, ktorú som si ako "malý" veľmi užíval!

3-iron (2004)

Morálna očista, filmová balada. „Všetci sme prázdne domy. Čakáme na niekoho, kto otvorí zámok a oslobodí nás. Jedného dňa sa moje želanie splní. Príde človek sťa duch a zoberie ma z môjho väzenia. A ja ho budem nasledovať bez pochybností, námietok... až kým nenájdem svoj nový osud.“

Interview (2007)

Rafinovaná a inteligentná zábava pre náročnejších!