Okamžik zlomu (2007)

Určitě zajímavý film, ale tak trochu ztrácí šťávu zhruba ve své polovině. Nebýt Anthonyho asi bych ani na ,,okamžik zlomu" neuvažoval o tom, že se na film podívám, ale Anthony je Anthony a tak jsem do kina musel jít. Avšak ,,okamžik zlomu" na mě nečekal. Spíše velká prasklina. Zápletka velice zajímavá, ale řekl bych ne dost vyždímaná. Film se nese ve zvláštní amosféře. Takové lážo plážo. Ničím nás nepřekvapí. Z dvou hodin by se dalo udělat 45 minut do jedné z epizod CSI. Na druhou stranu herecké výkony jsou velice kvalitní a nemůži si pomoc, viděl jsem umírněného Hannibala, ty posunky očí, pohyby rukou u stolu, styl chůze v hotelu a ten ,,hladový pohled". Hmmmm. To byla lahoda. Ale Okamžik zlomu nemůže být zachráněn Anthonym ani skvěle zahraným nabubřelým amíkem, který si myslí, že spolknul všechnu moudrost světa v podání Ryana Goslinga.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nemohu jinak. Seriálová modla nezklamala ani ve filmu! Prostě super a Pozdrav pandu! :-D

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Dlouho jsem se rozmejšlel jak mám Smrtonosnou past 4 ohodnotit. Jak už tu bylo psáno, pi dením odstupu musím konstatovat, že jsem se u v kině bavil. Hlášky super, Willis je furt hustej a akce je perfektní. Děj je zajímavý a celé je to dobře natočené. Řekl bych, že letos z filmů co jsem viděl mi Die Hrad 4.0 utkví zatím nejvíce v paměti!

23 (2007)

Po dlohé době byl tenhle pro uspokojením. 23 je film na který jsem se dlouho těšil ať už proto, že tam hraje Jim Carrey a nebo režíruje můj oblíbenec Joel Schumacher. On mě nikdy nezklamal. Jeho filmy jsou dokonalé. Aspoň pro mě. A 23 je už sakra zajímavá svým námětem. O tajemném čísle. 23 je velký koktejl. Mě to chvílema přišlo jako Sin City. Paralelní vyprávění ze světa knihy a z reálného života bylo drobátko nudné a ospalé, ale vše se dohonilo po odhození knihy jako místo děje. Film má dobrou atmosféru, graduje do skvělého konce i když s tou spravedlností, no tvůrci si myslí, že by nás to mělo poučit ehm... Jim Carrey je skvělý a ukazuje, že není jenom komikem, ale taky zajímavým dramatickým hercem. Mě se 23 líbila, pač je to film, který mě nezklamal a dostal jsem to so mě bavilo. A co chybí k 5*. 23 je strašně tmavá, černá jak bota a kdybych na ni koukal v těchto dnech, kdy všude padají teplotní rekordy, tak bych akorát viděl Neda. Akorát jedna asi naprosto náhodná věc. Když jsem začal koukat na film bylo 23:17!

Vratné lahve (2007)

Je to určitě film na který se rád podívám znovu.

Captivity (2007)

Je hodně těžké hodnotit CAPTIVITY. Tak pěkně od začátku. V dnešní době je mnoho filmů o kterých slyšíte z rádia či televize. Média vás kladně či záporně naladí, ale stejně se na ten film kouknete. To samé se stalo i mě s tímto filmem. Dočetl jsem se o brutální reklamní kampani v USA. Poté jsem si přečetl o čem asi film bude a samotný námět, film o únosu, zajetí, mučení a smrti oběti je dosti lákavá nabídka pro všechny milovníky krimi atd... A k tomu ještě připočtu moji oblíbenkyni z 24 hodin Elishu. Vynikající reklama, to přece musím vidět. A tak se stalo. Film jsem viděl a tady je můj obsáhlejší ortel. Začátek je na jedničku, jako celá kampaň, naladit a pak to rozjedem. Jenomže rozjezd neexistuje. Celé lazení diváka končí po tom co Elisha začne koketovat se svým sousedem. Je to tak průhledný jako nablištěná sklenice v baru. Děj celou dobu předvídáte, víte co se stane, vite co bude následovat, je jasný, že přijde odhalení, ale ono nepřišlo na konci, ale už uprostřed filmu. Chybí tu jakákoliv strach navozující atmosféra, žádné překvapení, nic neobvyklého, snad jen jedna scéna, kdy se Elisha natahuje pro kafe a pro sirky. Ale v podstatě nic. Captivity se plouží pomalu ke svému konci a na tom konci vůbec nevíte, jakej tenhle film měl smysl? Na všechno se musíte ptát proč? Proč vrah vraždil? Proč taková složitá hra? Proč tak debilní konec? Proč tak okoukaná zápletka o únosu holky, která je v přepychu a neváží si života? Srovnání se SAW je do očí bijící. Nehrajeme si s více lidma, ale je s jednou tupkou (promin Elisho), která by měla tušit, že asi umře a v klídku se zamiluje a přefikne svýho souseda? Nabízí se možnost jako naposled v životě, ale stejně Vám to v Zajetí nějak přijde divný. Nesedí to. Prostě vše už tu bylo, ničím vás tvůrci nepřekvapí. Další věc, nebýt Elishi Cuthbert v Captivity tak je to tuctový béčkový film, ale bohužel i s Elishou je to kurňa béčko. A další herecké obsazení? Fajnšmejkrům jsou ksichty od někad známé, ale ne jména. Postavy, které hrají jsou tak tupé až jsem se musel smát. Policajti, to byla parodie na CSI New York? A náhoda, že se polda jmenuje Mac? A k tomu parťák je černoch? A nápadně se podobá postavě z CSI New York? To byla sprcha, ale budiž. Co mě fakt dostalo je samotný vrah. Něco tak stupidního jsem ještě neviděl. Úplně bez motivu, nesmyslný. To byl opravdu průser s vrahem a jeho výběr. A vylití jeho citů a poté to co udělal no do thrilleru s takovouhle reklamou to rozhodně nepatří. Hudba jen skřeky a vrzání, panečku to je soundtrack. Zřejmě jsem asi viděl americkou verzi, ale brutalita bych řekl u Captivity chybí, ale určitě tuhle kocábku spíše vrak nezachrání. Bohužel je to další film, který má mrtě dobrou reklamu, ale výrobek nám ani z daleka nenabídne to co jsme viděli v reklamě. Je to hrozná nuda. A proč dávám jednu hvězdičku? Za Elishu, za tu reklamu a za celkem povedné začáteční i závěrečné titulky.

Cesta bojovníka (2007)

NO možná se budu v mém komentáři po někom opakovat, ale je to už bohužel fakt. Pathfinder mě zprvu zaujal svým námětem, Vikingové hmmm dobrý a dokonce jako přerostlí lidi, říkám si to by mohla být zajímavá fantasy. Propagace a trailer mě také dostali a tak jsem se teda nakonec rozhodl jít do kina. Celkem rychlý a svižný prolog mě dobře naladil, ale po první půl hodine jsem byl mírně rozladěn. Proč tolik krve? Proč tolik brutality? Proč nám zabijou hrdiny skoro všecny na začátku i když by s znich dalo vycucnout do příběhu více? Toť je řečnická otázka. Další fakt šíleneost je Karl Urban, nezáživnej, bledej :) a řekl bych i bez svalů. No tenhle hrdina na mě vůbec nezapůsobil. Šílený zážitek byly bitky mezi protagonistama. Tolik zpomalených záběrů neměl ani Walker Texas Ranger. Vidíte jen cáky krve, cosi jako řvoucí indián, občas proletí meč, cvak střih na nějaká dva rohy na helmě ze který lezou sakra dlouho nestřihaný vlasy a vousy, nějaký to koňský kopejtko no prostě hrůza nepřehledná naprosto šílená akce. Co je dalším otravujícím prvkem je barevnost filmu. Takhle černo je pouze v rakvi za hluboké noci bez úplňku. Ale abych jenom nekrotizoval. Zpočátku jsem si myslel, že to bude jen jednoduchý bezduchý příběh, ale tuším tak po půl hodince mě to začlo bavit a dokonce už jsem si říkal, ž to tolik nezdrbu, že to přece jenom k něčenu spěje. Ale dámy a pánové konec je nprosto debilní, očekávanýa hollywoodský. Nápad na finální bitku dobrej, ale pak se strhne lavina a vy máte pocit, že sledujete záběry z vrtulník z national geographic a s hlavním hrdinou to úplně zazdili. Možná se k tomuhle filmu odí jedna trapná větička: "Film je hrozný, jako sama doba o které vypráví." Myslím, že to byla ztráta času i peněz.

Miss Potter (2006)

Po dlouhé době film, u kterého jsem si odpočinul a dalo by se říci poradoval nad volností a svobodným životem. Miss Potter je lehká, překrásná a láskyplná poezie, která nás oslňuje herecky a také moji milovanou britskou angličtinou. Dlouho jsem se na film těšil a splnil moje očekávání. Vřele doporučuji.

Hory mají oči 2 (2007)

První díl, který ode mě dostal všech 5* je se srovnáním s dvojkou jako nebe a dudy. Dvojka začíná hodně nechtuně ve stylu Texaskýho masakru 2, ale to neva, my to přece čekáme, že to bude hnusné. Dobře, vyvraždovačka na začátku taky dobrá, možná trošku zmatená, ale je to krváček furt dobrý. Jenomže chyba přišla společně s americkou naprsto dementní jednotkou. Jeden má 150kg a neumí pořádně mluvit, druhý má 150 cm a je tu velkej rambo, další má 150IQ a ví, že po horách běhaj zrůdičky, ale ne to pánišek si půjde hory sám sešplhnout, další má 150 problémů a průserů a je něco jak hlavní klaďas hrdina, kterýmu to nejiskří a ženský jsou 150krát debilnější jak blondýnky a ještě borec, kterej si zlomil kotník a pak na 150krát rozlámali. Chybělo mi více příšerek, ale přirozených ne tak akčních, že budou jao chameleon nebo si budou hrát na Hitlera, prostě něco tomu chybělo. Šíleně jednoduchý a postrádalo to něco z jedničky a to něco nedokážu popsat, asi charizmatičtější herci a hlavně lepší scény, které mají být rádoby děsivé, ale jsou navísost směšné. Škoda.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Když jsme si tady četl komentáře na poslední díl Pirátů, tak jsem si říkal, jestli to má vůbec cenu jít do kina a nepočkat si na dvd, ale člověk i má o filmu udělat úsudek sám a proto jsme se dnes vypravil do kina. Byl jsem v obavách, že komentáře mají pravdu. Bohužel tu pravdu z části mají. První polovina filmu je značně nudná či bych řekl moc upovídaná a rozhodně jsem čekal více scén s Chow Fatem. Vůbec samotné spojení s postavou, kterou ztvárnil mě přišlo k ději naprosto zbytečné. Až na jednu událost s Elizabeth. Druhá věc která mě snad zklamala nejvíc je Keith Richards!!! Jaký poprask kolem toho byl že si zahraje jackova otce a on se tam objeví na pár minut a to se objeví kde nic tu nic a s Jackem také moc nekomunikuje a pomalu se ani neodzvíme, že je to jeho otec. To bylo pro mě největší zklamání trojky. teďka budu už jen chválit. Je to určitě krásné završení trilogie, bomba efekty, peníze jsou vidět, ale co chcete? Vždyť je to letní blockbuster a v něm peníze mají být vidět a už vůbec musí být vidět v Pirátech. Dějové zvraty zajímavé, ale občas jsem se ztrácel kdo je s kým, ale to se dá přejít, jsou to přece Piráti. Já jsme se bavila pokud se Vám páčili minulé díly tak tenhle se vám bude líbit také.Jen už se nemůžu dočkat kdy oznámí, že se bude natáčet čtverka!