Pochyby (2008)

Zvláštní to film. Není tu skoro ani hlávní děj, ale hutné a precizní rozhovory mezi hlavními protagonisty. Skvělé. Ale zbytek? Nic moc.

Proroctví (2009)

Knowing bylo pro mě příjemné překvapení. Po nemastných výkonech Cage v poslední době jsem ani nic nečekal. Ale kupodivu Cage nevadil. Od začátku velice zajímavá a poutavá zápletka vyvrcholila v super pointu, která rozhodně film neubíjí, ale dodává mu rozměr. Film je plný hutné atmosféry, které je mnohdy až hororová. Katastrofy jsou dosti uvěřitelné a jejich ztvárnění je velmi realistické. Zkrátka po prakticky žádném očekávání přišlo spokojení a zároveň i mrazení v zádech.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Jonathan a zvracející kráva odvrátili tenhle velice nudný film od odpadu. A já se tak těšil. :(

Krvavý Valentýn (2009)

Já jsem po dlouhé době zašel do kina v očekávání, že dostanu nudnou vyvražďovačku. Vyvražďovačka to sice byla, ale rozhodně ne nudná. Příběh se také celkem povedl, občas vcelku nudné dialogy a ten hroznej konec, nikli to že byl překvapivý, ale jeho průběh, absurdní. Ale i tak když na to kouknu v celku, já jsem se bavil, je asi pravda, kdyby to enbyl 3D tak by to byl další tuctový horor, ale tím, že je to 3D tak se to stává poutavé a myslím, že dost povedené.

P.S. Miluji Tě (2007)

Dle mého názoru hodně nadhodnocená romantika. Řekl bych ne dostatečně navozující hudba, Přišlo mi, že tvůrci mohli vyždímat z příběhu více emocí. Bohužel,mě to nechytlo, myslím, že jsem viděl lepší. Hvězdy jen za herce.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Já bych to označil jako příjemné zakončení blockbusterové letní sezony. Akčnější než jednička, rychlý spád, ale kde je tam ksakru ten Hellboy? Ztratil se v obrovském množství dalších příšer ve kterých si Toro libuje až moc. I když je dvojka přehlcená charaktery dá se to. Jediná moje obava je z Hobita. Doufám, že z toho Toro neudělá výstavní galerii oblud. Snad to Jackson ukočíruje.

Máj (2008) odpad!

Hodně jsem uvažoval o tom jak tenhle film ohodnotit a nakonec jsem musel přistoupit k tomu nejhoršímu. Protože ono to opravdu tak je. Když se kouknu na Kytici tak z ní Brabec vyždímal dějově, citově, barevně i herecky víc. Máj je naprostá deziluze a chvílemi mi přišlo, že s Májem to společný tak maximálně název, jména postav a recitály veršů, nic víc. Brabcovi se nepodařilo vůbec nic zachytit, ani špetku atmosféry. Místo toho vzniknul film s nemluvnou rajcovní Jarmilou, která se nebojí si skočit s každým na potkání, Vilémem, který vypadá jako šestnáctka a už mu vůbec nevěříte, že vede tlupu loupežníků a Vilém senior ten se tváří jako z divokého západu a už jen čekáte, kdy z pod bílého pláště vytáhne kolty a začne střílet po loupežnících nebo po nebohých božích ovečkách. I obrazy jsou neustále stejné, žádný nový nebo odlišný obraz Vás nepřekvapí, vše je stejné. Herecký ansábl je taky katastrofa. Stropnický, tomu jsem nevěřil ani hod dýkou, jeho jezdecká gesta a povzdechy jsou směšné, snad záblesk víry se u mě projevil při popravě, ale kde nic tu nic. Lehnertová jen dobře vypadá a celý film ani nepromluví. Kukura nemastný neslaný. Snad jediný Tříska a jeho pěkný hlas Vás dokázal pohladit na duši. Dobře zvolený průvodce děje, ale můj názor je takový, že z máje se dalo vymačkat o dost více. Hlavně z Viléma. Vždyť je to o jeho pocitech a kdo jiný by mohl zvládnout barvitě, umělecky a profesně natočit nitro člověka v poezii než Brabec? Samotné Vilémovi výčitky svědomí a sumář jeho bídného života byl v knize tak děsivý, zoufalý a ve filmu? Měl jsem pocit jako kdyby byl Vilém na detoxu, žádnej prostřih na minulost, výčitka nic, jen pěkně zachycený východ slunce. Jsem opravdu velice zklamaný, rozhodně si myslím, že je škoda na to jít do kina. Počkejte si na DVD nebo v televizi, protože nebudete ochuzeni o žádný kulturní zážitek.

Stalo se (2008)

Opět jsem se na něco těšil a opět jsem spálil.Shyamalana mám rád a podotýkám Ženu ve vodě jsem neviděl.Stalo se z ukázek vypadalo dobře, ale chyba lávky.Celý film se táhne v takovém hodně laxním tempu.Občas se něco stane,ale nic převratného.Dialogy, herci a celý děj nikoli námět stojí za starou bačkoru.Kdo máte rádi Shyamalana tak na to ani nekoukejte pač si o něm zkazíte reputaci.

Caligula (1979)

Nedávno jsem četl celkem obsáhlou knihu o Caligulovi a větších čuňat, magorů a tyranů snad nebylo. A tak jsem začal schánět nějaké filmové zpracování. Našel jsem toto. Četl jsem o tomto filmu spoustu věcí nicméně jsem ho nemohl sehnat. Když jsem se doslechl, že ho Blesk vydá, zaplesal jsem. Včera večer jsem si film pustil. Po půl hodine jsem vypnul a šel spát, protože to byla neskutečná nuda. Druhý den jsem film dokoukal a soudím, že je to strašnej film. MsDowell je naprosto nevýrazný, mdlý, nehraje dostatečnýho blázna, panebože Caligula byl šílenec. To bylo první co se tvůrcům nepodařilo zachytit. Mimojiné mu také říkali kozel, protože byl chlupatý, přihrbený a měl bradku. To tam nikde nebylo. A ještě jsme k tomu četl, že ve filmu jsou skoro pornografické scény. Vím, že jsem mladý a mám asi trochu jinou představu o pornografii, ale tohle je spíše lehčí erotika, slabší než sobotní erotika na Nově. A to tomu filmu určitětaky chbyí, Caligula byl chlípník a hrubián. Z tohohle filmu mám pocit, že byl docela mírumilovný k lidem i senátorům akorát v soukromí se vyžíval v pořádání velkých akcí. Myslím, že se jim ani nepodařilo zachytit jeho zosobnění s bohem. No prostě jedna hvězda za dekorace a O´Toola. Jinak dle mého názoru je to brak. Viděl jsem 103 minutovou verzy.

Jumper (2008)

Já jsem naopak neměl s Jumperem problém. Myslím, že je to laciná popcornovka u které se stejně tak i tak pobavíte. Další díly by mně nevadili.