Holka na roztrhání (2002)

Napriek celkom osviežujúcej zápletke je Sweet Home Alabama k smrti nevtipná zívačka, kde nefunguje ani romantika a už vôbec nie humor.

Prázdniny (2006)

Dlhočizná ale celkom pohodová romantická komédia s nedotiahnutým a nevyváženým scenárom, kde je dejová línia s Cameron Diaz oveľa zaujímavejšia než tá s Kate Winslet (nehovoriac o divnej zápletke o výmene domov). A Jack Black je strašný miscast. PS: Cameron Diaz mala strašné šťastie, že prišla do Británie keď tam raz za iks rokov solídne snežilo.

Mackenovo zlato (1969)

Výborný dobrodružný western so skvelým castingom (Julie Newmar je úplne živelná!), úplne fantastickou kamerou, na ktorej majestátne vyniká americká príroda, a v neposlednom rade originálny príbeh s finále, za ktoré by sa nehanbil ani Indiana Jones. Škoda len, že podobne ako iné dobové westerny, má asi tak o 20 až 30 minút dlhšiu minutáž, než by bolo vhodné (vidieť to najmä v prvej polovici, kde je úplne zbytočné množstvo postáv). A tie scény zo štúdia (často priamo v scéne kombinované s reálnymi lokáciami) sú ako päsť na oko.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Fantastický žánrový mix, ktorý mieša detskú anime mytológiu okolo Pokémonov s pomerne drsnou atmosférou cyberpunkového neo-noiru. Je to farebné ale nie krikľavé (Pokémoni sú parádne prenesení do 3D sveta), humor je občas na hrane toho, čo je vhodné pre detského diváka a výsledná kombinácia prekvapivo funguje aj u detí i dospelých. Rozum mi stojí, že niekto na toto dal 150 mega. Ale chvalabohu!

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

7/10 Christopher Landon sa tu síce len rozbieha, ale Scouts Guide to the Zombie Apocalypse je nadupaná béčková chlapčenská fantázia so sprostými dialógmi, krvavými mordami a prepáleným príbehom o dospievaní. Až je škoda, že Landon a spol s týmito motívmi nepracovali viac a o niečo vážnejšie (napr. ako s nimi v podobne šialenom príbehu narábal McG v The Babysitter).

Slečna bestie (2020)

9/10 Absolútna paráda. Fantastické oddychové béčko s nadupaným castingom (Vince Vaughn bol výborný castingový ťah, ale skvelí sú aj mladí herci na čele s Kathryn Newton), chytrým scenárom s množstvom humoru a nadupanou réžiou. Christopher Landon a Jason Blum po Happy Death Day ukazujú, ako skvelo dokážu pracovať s hibernujúcim žánrom slasher. Dúfam, že dôjde na cross-over Happy Death Day a Freaky!

Hugo a jeho velký objev (2011)

Je to strašný gýč, ale po pár minútach som si zvykol a nakoniec atmosféra Paríža zo začiatku 20. storočia a staré Meliesove filmy boli tým najlepším na filme. Zvyšok je pomerne vyprázdnená a apaticky vyrozprávaná Scorseseho štylistická hra na Jeuneta.

Eurotrip (2004)

Je tu kopec odhalených vnad žien, humor si neberie servítku a výsledkom je hrubozrná, politicky nekorektná komédia, akú by dnes bolo ťažké nakrútiť. Výsledok ale bohvieako vtipný nie je a tú lacnotu vidieť všade (komplet Európa bola nakrútená v Prahe). Najlepšia pasáž je určite Bratislava, Matt Damon prekvapil a Michelle Trachtenberg je tu strašne rozkošná. 5/10

Duše (2020)

Peter Docter ukazuje, že je jednoznačne jeden z najzaujímavejších režisérov svojej generácie a po Inside Out a Coco opäť raz servíruje mimoriadne originálny príbeh, ktorý pracuje na viacerých úrovniach a vie tak zaujať od najmenších až po najstarších. Vymenúvať všetky tie geniálne nápady, ktorý Soul obnáša, by bolo zbytočné a siahodlhé. Dajte mu už niekto regulérneho (nie len animovaného) Oscara. Toto je lepšie než veľká väčšina filmov bežne nominovaných na hlavnú cenu.

Aristokočky (1970)

Fantastická Disneyovka s na Disneyho pomerne netradičnou kresbou výborne pracuje so svojim jednoduchým no originálnym námetom a ťaží maximum zo situovania príbehu do prostredia Paríža a jeho okolia. A hudba je úplne fantastická! Piesne sú jednoznačne to najlepšie, čo som v Disney produkcii počul.