Tak tohle je můj život (1994) (seriál)

Seriál, který si ze všech zrušených asi nejvíc zasloužil nějaké rozumné uzavření. Postavy se docela zajímavě vyvíjely, teenageři i dospělí. Jak pozdìji řekla scénáristka, měla vymyšlených mnoho možností, jak pokračovat, ale Claire Danes chtěla postoupit k filmům.. (a prý se studio nechtělo přít s 15-letou herečkou, poškodilo by to jejich image) Příjemně se na to kouká, velice realistické. Nemůžu si pomoct, ale po zhlédnutí poslední episody musím Claire Danes speciálně pochválit, hraje na svůj věk mimořádně dobře. Nejděsnější otevřený konec ze všech useknutých seriálů, co znám. Pokud se vám líbili "Freaks and Geeks", doporučuji. "I'm proud of you. I'm glad you landed the account. And you're fired!"

Twister (1996)

Můj velice oblíbený film kvůli Helen Hunt a kvůli dokonale zobrazenému nadšení vědců, to jsem úplně v transu. A pak ještě jedna scéna při přesunu, kde je akce doplněna božským (nejen) rockovým soundtrackem. Toleruji logické a odborné nepřesnosti. Dvě lajny: 1. "Where's my truck? a 2. Melissa: "I gotta go Julia, we got cows." :-)

Kladivo na čarodějnice (1969)

Tady oceňuji hlavně atmosféru zoufalství, která se Vávrovi dokonale podařila. Když jsem to kdysi dávno porvé zhlédl, tak jsem měl ještě pár dnů depku.. Film, ke kterému těžko zůstanete lhostejní. I když vyvolané emoce nebudou pozitivní.. Poznámka k těm, kteří se snaží to propagandisticky využít proti náboženství, uvědomte si rozdíl mezi vírou a církví. Církev samozřejmě má své velmi temné stránky (a ne, nejsem věřící). Ale o tom tenhle film není. Přečtěte si i koment Pohrobka.

Osvícení (1980)

Pro mne synonymum horroru, hudba, vizuální stránka i výkony herců jsou výborné. A Stanley dokázal navodit opravdu úžasnou atmosféru. Ani vám nevadí, že se scénář nedrží knižní předlohy, apoň je tam méně Kingovy mystiky, která spoustě lidí vadí.. Dávám 100% Po práci se sekerou: "Wendy, I'm home! "

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Jako dítě jsem tento film viděl v letním kině a byl jsem jím tak fascinován, že se na něj s radostí mohu podívat i dnes.. Vedle Vetřelce největší dětský filmový zážitek. Ve dnešní době už je ve stínu modernějších flicků, ale já z nostalgie dávám plný počet.

Hvězdný prach (2007)

Četl jsem knihu a několikrát viděl film, protože patří k mým nejoblíbenějším. Mám rád obě verze, každá je nečím zajímavá a pokud máte rádi inteligentní a vtipné pohádky, klidně běžte rovnou na film. Co z knížky museli kvůli filmu odstranit/potlačit, to si zase vynahradili napínavější koncovkou a třeba vytvořením prostoru pro Roberta De Nira, který ho vyplnil vynikajícím způsobem. Až úplný konec filmu mne trochu zklamal, prostě klasika. Claire Danes je okouzlující a i perfektně a s citem hraje, Michelle Pfeiffer je také vynikající a ani Gervais mi nevadil. Shrnutí: 100% pohádka, která potěší a pobaví. "Murdered by pirates. Heart torn out and eaten. Meet Victoria. I can't quite decide which sounds more fun..."

Moon (2009)

Po čase se mi to rozleželo a dopisuji komentář: všechno na tomhle filmu je pro mne adekvátně dobře uděláno, atmosféra je vynikající, jsou tam dobře zobrazené city/pocity, herec + počítač zahraní dobře. Jenom pro mne jako fanouška sci-fi je ta zápletka vyvařená. Ani nevím, kolikrát už jsem na to v povídkách/románech/filmech narazil. Jestliže nejste sci-fist[k]a, vřele doporučuji! Pro mne teda jen 80% za neoriginalitu a předvídatelnost.

Enigma (2001)

Hodnotil jsem ho už dávno, ještě musím doplnit komentář: jeden z filmů, na které se můžu podívat kdykoli a potěší mě (i když už znám pointu, já vím, je to divný..). Pěkně i pro ne-matematiky pokryli několik základních zásad dobrého šifrování - teda spíš ukázali, co dobré šifrování není! Zmínil tu někdo hudbu?! To je podobný případ jako u Love Story, stačí pár taktů a jste v té atmosféře zpět, i kdybyste třeba řídili auto.. A poslední poznámku mám - je to jeden z velmi mála filmů, u kterých si cením českého dabingu (a to je co říct). Hlavně kvůli nadabování slizkého agenta Wigrama (Jeremy Northam má v originále málo výrazný hlas). Celkově dávám 90% (zvyšuju na 5*, aby byla nějaká spravedlnost)

Mechanický pomeranč (1971)

Když to posuzuju podle knížky, kterou dobře znám, tak je to vynikající adaptace. Co tady někteří filmu vytýkají, bylo už v předloze, a mistr se jí snažil držet. Výborná atmosféra (vizuálno + hudba), herecké výkony vynikající, pár hezkých tričíků, nemám co vytknout. Jsem teda rád, že v takové společnosti nežiju!?

Dharma & Greg (1997) (seriál)

Tak tady pro mne Chuck Lorre a Bill Prady poprvé zabodovali. Sitcom založený na tak jednoduché (neoriginální) myšlence = sociálním kontrastu, a co z toho dokázali vyždímat. Ždímali teda dost sezón, ta poslední, pátá, už byla slabší. Kouzelná Jenna Elfman se tu poprvé ukázala ve významné roli, od té doby ji začali obsazovat i do "leads". Kdykoli se můžu podívat celkem na jakoukoli episodu a potěší mě to. A poprvé jsem tu viděl psa, který má vlastního psa. Co chtít víc?