Mistři science fiction (2007) (seriál)

Nenechte se mýlit, je to úplně jiný žánr než The Outer Limits ("paranormal show"). Různí autoři předlohy, různí režiséři (někteří skoro začátečníci - třeba Jonathan Frakes z Star Treku), společný žánr - krátká sci-fi povídka (tj. próza určená ke čtení). Kdo tohle chápe, nemůže být zklamán. Mně se některé líbily moc (hned třeba Clean Escape), některé méně. Celkem 80%.

The Sex Education Show (2008)

Tak má vypadat show veřejnoprávní televize, honem aby se naše děti naučily dobře anglicky! Je to seriál nejen pro teenagery, každý se v něm pravděpodobně dozví něco zajímavého.. Pokud je sexuální osvěta v GB na nedostatečné úrovni, jak je to potom u nás?? Doporučuji rovněž navštívit webové stránky stanice Channel 4 (sexperienceuk.channel4.com). Motto 2. série: "Sex Education Show vs. Pornography", 3. série: "Am I Normal?"

Hvězdná pěchota (1997)

Pardon, víc tomuhle paskvilu dát nemůžu. To je jako kdybyste vzali Romea a Julii a natočili podle toho sitcom. Robert A. Heinlein za svého života nikdy nechtěl poskytnout práva na své romány filmařům a teď vidíme, že měl pravdu. The Puppet Masters se ještě dají skousnout (zůstaly tam totiž původní myšlenky), ale Starship Troopers už ne. S předlohou to má společná jenom jména hrdinů a několik (z kontextu vytržených) detailů děje. Pokud si chcete vychutnat jednu z nejlepších sci-fi minulého století, sežeňte si knihu a na film zapomeňte!

Prime (2005)

Konečně jeden americký film s rozumným zakončením. Uma Thurman mě velice příjemně překvapila, u Meryl jsem to čekal. Zejména terapeutistické scény zvládla výborně. Kontrast s podobným flickem The Rebound - jednoznačně se mi víc líbil Prime. Ale možná, že snesete oba. Dávám 90%. "Rafi, let me ask you something: Do you like having sex? ... Don't get a Nintendo."

Sexy 40 (2009)

Mám rád romcomy, ale tenhle mi připadal trochu zbytečný. Už tolikrát to tu bylo, i když ne přesně v tomhle provedení.. Pár vtipných momentů (skupina ublížených žen), naopak i pár docela trapných a nerealistických, až mě to rušilo. Že se mi líbila Catherine Z-J, za to přidávám hvězdičku! Doporučuji zejména ženám kolem čtyřicítky, které se chtějí pobavit, těm se to líbilo, i ten pekelný konec.

Nepolíbená (1999)

Klasická limonáda s úplně standardním výkonem Drew jako hlavní hrdinky. Pokud jste do ní blázni, jděte na to, bude se vám to líbit. Já dávám jen lehký nadprůměr.

Zelená karta (1990)

Rád se dívám na Andie, to přiznávám, a tady i pěkně hrála. A ani Gérard mi tu tolik nevadil. Příběh je slušný, jenom mi připadalo praštěné, na co všechno se komisaři vyptávají, to bych já teda o své ženě nevěděl (po 12 letech ani před 12 lety :-) ). Váhám s hodnocením, ale nakonec "jen" 80%.

Johnny English (2003)

Vzpamatujte se, vždyť je to parodie! Malkovich božskej, Rowan jako vždycky taky. A líbilo se mi, že to tvůrci drželi až do konce, nepovolili. Asi si spousta lidí neuvědomí, jaký v GB mají vztah ke královně a korunovaci - a třeba ten moment s jednou nejmenovanou švédskou skupinou. To asi našinec nepochopí, jak na tohle nahlížejí Angličani.. :-) "I'm into ultrasonic."

Důkaz (2005)

Jsem matematik (teda v čisté matice jsem nic nepublikoval) a musím uznat, že to z odborné stránky nemělo chybu. Ale o matice to není, nebojte. Stačí vám na to sociální inteligence, ne vysoké IQ (vlastně - měli byste vědět, jestli se matematické důkazy píšou o počasí..). Gwyneth hraje výborně, věříte jí každé slovo / gesto / pocit. Scénář mě překvapil svou dramatičností, až do konce vás udržuje v napětí. I divadelní hra by mohla být dobrá, na imdb ji mnozí vzpomínají. Perfektních 95% (srážím za Jakovy bicí :-) ). "You got laid and you got the notebook. You're a genius."

Černí baroni (1992)

Kultovní knížka, četl jsem ji snad 10x, znám to úplně nazpaměť, takže mě bohužel film trochu vadil (hlavně zpřeházený a pozměněný děj). Ale uznávám, že v rámci možností to udělali výborně. ".. čo si predstavujetě pod takým slovom absurdní ?"