Mamka a taťka (2017)

Mňa ten nápad úplne fascinoval. Tak som im držala palce.. Rodičom nešťastným, frustrovaným. Krátka stopáž hrá do karát, mne gore vôbec nechýbalo, popôrodná scéna a Lance Henriksen (on ešte fakt žije??) to vynahradili. Na jedenkrát sa páčilo. 4*

American Horror Story - Cult (2017) (série)

S AHS to ide dole vodou. Časy, kedy som trhala dni z kalendára a nedočkavo čakala na novú časť sú preč. To, že majú Američania arogatný, narcistický kukuričný klas miesto prezidenta, to vieme (ono povestné aký pán taký krám platí totižto aj naopak..). Lenže ich nekončiaca onania nad touto volebnou tragédiou nikoho mimo samotných Američanov nezaujíma. Cult mne nemal čo ponúknuť. Sfilmovaná wikipédia okolo Mansona či Warhola, mizivá logika správania sa hlavných aj nehlavných hrdinov, ktorí tým pádom pôsobili ako pohlavní... btw. neviem, či niektorí z tvorcov trpí nejakou fóbiou, skôr nie, lebo fóbie sa nezbaví človek z minúty na minútu, preto je to fóbia. To však scenáristom vôbec nevadilo. Nekutočne ma sral Evan Peters, ktorý to poňal ako onemanshow a celého Kaia strašne až iritujúco prehrával. Nehovoriac o uvrešťanej Sarah Paulson. Ale aby som to zhrnula v jednej vete. Cult je o tom, ako ti z výhry jedného demetného kokota môže tak zajebať, že stratíš zábrany, cit a ľudskosť. Všetko pre vlasť a lepšiu budúcnosť. Amen. 2*

Všechno nejhorší (2017)

Neexistuje deň, ktorý by som chcela prežiť znova. Možno moment.. Ale ani to. Málo vtipné, málo originálne, málo hororu. Pekná baba. 3*

matka! (2017)

"Nikdy si ma nemiloval, miloval si len sposob, akým som ja milovala teba". Nechcem sa zaradiť k tým, ktorí sa tu pretekajú, kto lepšie pochopil pointu. Myslím, že je viac rovín, ako sa dal film vnímať a ktorá je tá správna, je len na každom z nás. V tom pre mňa spočíva veľkosť matky!. Či už je to vzťah muža a ženy, dobra a zla, jedinca uprostred dnešnej (a vlastne odvekej) zvrátenej spoločnosti.. A ten záver ako vyjadrenie tohto neustáleho kolobehu.... Ja som sa v tom našla veľmi intenzívne a expresívny štýl len umocnil celkovú "po papuli", ktorú mi tento film dal. A práve preto, že mňa to zasiahlo, dokážem pochopiť, že mnoho ľudí ostalo totálne zmätených, znechutených a nadmieru vydráždených. 5*

Sněhulák (2017)

To nemalo ani hlavu, ani pätu, ani logiku, ani pointu, ani atmosféru.. Prvotný dojem, že no ok, vystriedalo podráždenie, pretože kopec vecí som nechápala, nebolo dotiahnutých, vysvetlených.. 1* za čarokrásne Nórsko.

Leatherface - zrození (2017)

Som fanúšik motorovej píly, no do dnes nechápem rozdiel medzi Jedom Sawyerom a Thomasom Hewittom :) 3*

Gerald's Game (2017)

Geraldova hra je obľúbený román, o ktorom som si myslela, že sa nedá sfilmovať. Poradiť si s tým, čo sa v knihe odohráva len v hlave Jess, s jej hlasmi, je výborne vyriešené. Nesedel mi však casting na Geralda (kde je ten tučný zakomplexovaný právnik?). Jess bola presne taká, akú som si ju predstavovala pri čítaní. Aj s Joubertom sa mohli viac pohrať, vôbec nezachytili ZLO, ktoré predstavoval. Mnohí tu vytýkajú koniec, no zjavne knihu nečítali.. King sa dá ťažko sfilmovať, ale Geraldova hra sa podľa mňa dosť podarila. Slabšie, ale predsa 4*

Extrémne premeny Slovensko – Druhá šanca na život (2017) (pořad)

Je mi úplne jedno, aký príbeh k tomu vymyslia, či sa z nás snažia vytlačiť slzu, 5* je za obdiv k ľuďom, ktorí našli tú vôľu a toto so sebou dokázali. Kto nebol tučný, ten si málokedy dokáže predstaviť, aké to je nájsť vôľu a spraviť vôbec prvý krok, nieto ešte zmeniť celý život a vydržať. Nielen rok.. Zbytok života. Preto klobúk dole pred týmito tučkovcami, že naberú odvahu vyzliecť sa pred kamerou, že pozbierajú vôľu a dokážu sa dostať do úplne inej životnej dimenzie. Lebo before and after v tomto prípade nie je žiadny fake. Takže 5* nie je ani tak pre reláciu, ako pre všetkých tých obéznych ľudí, ktorí to dokázali.

To (2017)

Málo Toho :( Skasrgard sa vybúchal hneď v úvodnej scéne, kde nepochybne siahol na úroveň Toho z roku 1990. Lenže zatiaľ čo Tim Curry ťahal v 90tom rolu klauna do skvelých otáčok, Skarsgard viac nemal čo predviesť. Vyskočil zľava, sprava, z diapozitívu a dosť. Ale ten jeho "rozhodený pohľad" bol brutálny, skúšam to zbytočne už hodinu :) herci slabší, jediná Bev bola velice hot. Ja som na Tom vyrástla, takže nejde nezrovnávať. Nešťastné mi príde aj rozdelenie na detstvo a dospievanie, dej knihy je práve o sile detských strachov v dospelosti. Je to pekné spracovanie, ale čakala som viac. Taký teen horor. 3*