Orlando (1992)

Chytré, vtipné, opulentní, drzé a mnohovrstevnaté dílko s úsměvným pomrkáváním po divákovi ve chvílích, které zdůrazňují sílu nebo absurditu probíhajícího dialogu. Orlando je pro mě nejsilnější v momentu, kdy z pozice ženy dostává košem od svého nápadníka podobným způsobem, jakým dával on sám z pozice muže v úvodu snímku. I přes to, že silných podnětů k zamyšlení nabízí mnohem víc.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Nekompromisně nastavené zrcadlo společnosti a film s hodně úspornou stopáží. Jeden akt navíc by Candyman ještě snesl.

Kate (2021)

Mary Elizabeth Winstead jede na doraz. Škoda jen, že ve filmu, který nemá moc vysoké ambice.

Zhoubné zlo (2021)

Prokouknout Wanovu hru tentokrát není až tak těžké, ale sledovat cestu k tomuto momentu je fest zábava.

Zátopek (2021)

Malý, milý český příběh bez přehnaného konfliktu zabalený do velkofilmu. Velkofilmu s hodně silnou energií, za kterou stojí ústřední dvojice Neužil, Issová. Jejich výměny jsou to nejlepší, co Zátopek přináší. Smál jsem se, měl jsem husí kůži, i nějaká ta slza se vydala na svůj běh. Jen jsem se po skončení nemohl ubránit pocitu, že jsem se díval na zfilmovaná políčka komiksu od Jaromíra 99 a Jana Nováka. Podívaná je to nádherná, svižná, ale málokdy se dostane pod povrch.

Vedoucí katedry (2021) (seriál)

Výborný příběh, dialogy i herci. Nahání se tu občas příliš mnoho zajíců najednou, ale celkově Amanda Peet překvapila a vytasila se s chytrou show, kde mi těch 6 dílů přišlo nakonec málo. Takhle zajímavý a zábavný vzpomínky na svoje studium teda rozhodně nemám.

Zákon lásky (2021)

Dokument, kde vystupuje rozum a fakta (Jsme fér) proti emocím (Aliance pro rodinu) a totálnímu hulvátství (Poslanecká sněmovna). Čtvrtá hvězdička za obraz společnosti, která na sociálních sítích křičí: "jsme tolerantní, ale..."

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Týden po shlédnutí mám z filmu krizi středního věku a to i přes to, že nejsem ve středním věku. Zatím.

Sebevražedný oddíl (2021)

The Suicide Squad je silnější film, než Suicide Squad. Sebevědomější, uvědomělejší a určitě lepší. Ale celkově v něm tu kulervoucí pecku nevidím. Pár ustřelených obličejů a roztržených těl to pro mě nedoručuje. Nemít žolíka v podobě Harley Quinn a Starro, tak má Gunn problém. Současné DC universum asi nebude tak úplně pro mě.