tick, tick...BOOM! (2021)

Proč je ke změně potřeba katastrofa? Tick, Tick...pár silných songů. Tick, Tick...pár slabých momentů. Tick, Tick...sympatická skupinka bohémů. Tick, Tick...zhudebnění nedělního brunche boží. Tick, Tick... rozpor mezi světem reklamy a umění totálně on point! Tick, Tick...devadesátkový New York je vždycky trefa do černého. Boom...máloco mě letos takhle rozbrečelo.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Když na nic nemíříš, nic netrefíš. Velké nesnáze v malém MARVEL světě. Disney si kouzelně napravuje reputaci po zpackané Mulan.

Red Notice (2021)

Béčko z ranku Now You See Me, ale s duší Indiana Jonese. Zásah do černého.

Armáda lupičů (2021)

Některé filmy by měly dostat speciální uznání za to, že se natáčely v průběhu jedné z nejsilnějších pandemických vln v Čechách a dopadly celkem koukatelně. Armáda lupičů je jedním z nich.

Před odletem (2021)

Letní Berlín, momentky z Postdamer Platzu, Warschauer Straße nebo Treptower Parku jak nafocené na analogový foťák a dialogy o vztazích, sexu, rodičovství nebo víře. Milá připomínka jednoho podobného, dneska už časem vybledlého, dne.

Eternals (2021)

Blockbuster s poselstvím a silně bušícím srdcem, kterému snad i ta nálepka MARVEL tak trochu škodí. Nádherný historický výlet napříč tisíciletími stojící na dialozích mezi hodně různorodou skupinkou hrdinů. Jsem zvědavý, jak se na tuhle fázi bude nahlížet zpětně. Zda jako na snadno rozbitelnou, jako stolek z podzimní kolekce IKEA, a nebo jako na silnou páteř pro další vývoj MARVEL universa. Já svůj tip mám.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Ted Lasso is life.

Poslední souboj (2021)

Stejným dílem silný film, jak pro mužskou část publika, tak i tu ženskou. Ze začátku možná trochu nemotorně načrtnuté, ale s přibývajícími minutami z toho Ridley Scott pod tlakem vytváří diamant. Jodie Comer a Ben Affleck adepti na spoustu cen. Běžte na to, než Poslední souboj z kin zmizí úplně. Tohle si velké plátno zaslouží.

Zelený rytíř (2021)

Zelený rytíř je hodně podivný, ale v něčem dost fascinující, fantasy road trip. Hlavu mi to úplně neutrhlo, ale i tak se tenhle Zelený rytíř může hrdě zařadit po bok Pohádky pohádek.

Halloween zabíjí (2021)

Michael Myers lapený v komediálních vodách. Chápu Greenovo dilema, kam se hnout s příběhem ve chvíli, kdy předchozí díl poslal Laurie na střídačku, ale řešení, které nabízí je vyloženě parodické.