Halloween končí (2022)

[40%] Viděno v kině. No, říkal jsem si jestli na to vůbec mám jít, na špatné recenze nikdy moc nedám, už i předchozí díl nesoucí název Halloween Kills byl hodnocen špatně, ale mě se líbil a i ta dějová odlišnost. Ale tento nový film uzavírající novou trilogii? Jako po skončení kina jsem z toho nebyl až tak znechucen, spíš zmaten, že jsem vůbec nevěděl jak to ohodnotit. O pár dní později jsem hodnocení nadobro ukotvil na 2*. Celé je to prostě neuvěřitelně odfláklé. Ani nevím kde začít. Jako po prvním dojmu jsem si řekl ok bylo to slabší, než bych očekával, ale těch chyb tam bylo prostě mraky. A to nemluvím už vůbec o nelogickém chování jistých postav, zejména té Alyson (vnučky Laurie). To jak se snadno až pubertáckým způsobem zamilovala do toho psychopata … Jinak, Meyers tu hraje druhé housle, vražd moc nevykoná a především až po více jak hodině dostane trochu prostor. Postava toho Coryho, což je mimochodem asi hlavní postava tohoto filmu mě docela bavila, i když se mi nelíbilo, že měl ve filmu s názvem HALLOWEEN největší prostor. No, kde mám dále pokračovat? Úvod nás seznámil s tím Corym (asi jeho jméno špatně sklonuji, ale co už) a ta tragická událost co se stála na začátku mě nijak nezásahla, poté začne Halloween theme s dýněmi a dobrou Carpenterovou hudbou, ale už tehdy jsem si říkal, šel jsem do kina vůbec na halloween? No a pak se film docela táhne a to až do konce. Ani to finále mě moc nebavilo, ale ukončení Meyerse nebylo nejhorší. Má to i pár dobrých nápadů s tou podstatou zla atd. Vražd je tu méně, ale jsou docela dobré. I když ne takové jako třeba z r 2018. Carpenter svoji hudbu s pomocí ostatních dvou pomocníků zvládl opět dobře, ikdyž to byla už taková spíš kopie starších dílů. Já nevím, nejvíc mi vadilo to nelogické chování postav, málo prostoru Meyerse a celkově bych očekával velkolepější konec. Co jsem četl, tak natáčení bylo posunuto skoro o dva roky kvůli covidu, tak možná asi proto to tvůrci tak odflákli. Což není ale omluva. Opravdu těžko se mi tento film hodnotí. Zpočátku jsem si říkal, že ho nebudu tak kritizovat, ale nemůžu si pomoci, ikonická postava Meyerse by si zasloužila větší cit. Doufám, že už žádné pokračování či remake nevznikne.

Úžasňákovi (2004)

[80%] Další vydařená pixarovka! Celá ta animace, tvary hlav jednotlivých postaviček atd je neskutečně roztomilá. Pan Úžasňák je skvělej, vtipnej, stejně jako jeho superhrdinská rodinka (manželka a děti). Taková animovaná komixovka plná akčních sekvencí, vtipných momentů, hudby a neskutečné zábavy. Finále mi přišlo už takové zdlouhavé a příběh nebyl nijak originální, plný počet hvězd nedávám, ale bavil jsem se dobře.

Psí kusy (2021) (seriál)

[76%] Solidní pětidílný „kraťásek“ nepřímo navazující na vynikající pixarovku VZHŮRU DO OBLAK. Jak už napovídá název, hlavní postavou je zde mluvící pes DUG, který se postará o většinu zábavy a vtipných momentů. Nechybí tu ani nevrlý dědula z výše jmenovaného filmu. Já jsem spokojen, sice se mi tyhle „kraťásky“ těžce hodnotí, ale 4 díly po 4* a 1 po 3*. Vidět oblíbené postavičky z toho filmu je super.

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

[90%] Tak zatím nejlepší série! První byla hodně vydařená, druhá také i když trochu zaostávala za první a tahle? Téměř bez zásadních výtek. Divák se zde ponoří do příběhu a už jen sleduje a sleduje. Postavy mě naprosto baví a to nejen Cillian Murphy. Víc napíši po viděné komplet seriálu …

Hra s nevěrou (2005)

[80%] Solidní thriller, který mě vtáhnul do děje hned od začátku. Rozjíždí se to na oko pomaleji, ale ve skutečnosti mi tempo přišlo docela svižné. Atmosféru to má solidní, takže jsem neměl šanci se nudit. V druhé půli filmu to začne mít pár dobrých zvratů a finální pointa se dle mě vydařila, trochu mě překvapila i když to bylo takové moc ve finále přehnané a překombinované, ale větší problém jsem s tím neměl. Podstatné je, že mě to celé bavilo; Clive Owen byl skvělý, stejně jako zbytek herců, hudby, napětí apod. Super film.

Vzhůru do oblak (2009)

[100%] Naprosto perfektní pixarovka se vším všudy! Tomuhle opravdu nejde nic vytknout. Už jen ten úvod je docela i dojemný. Starý nevrlý dědula je perfektní, k tomu ten otravný klučina, který mu leze na nervy. ;) Zvířata viz pejskové či ten pták - to nemělo chybu. Má to i několik vtipných momentů, dospělý přístup, že to nepůsobí jako animák jen pro děti; výbornou animaci, nápady, příběh, hudbu … Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. TOP!

Telefon pana Harrigana (2022)

[55%] Pár dní před premiérou tohoto filmu na netflixu jsem se dozvěděl, že se vůbec tohle natočilo dle povídky S. Kinga. Povídka se mi celkem líbila a tak jsem byl zvědav na tuto adaptaci. Žánrově bych to vůbec nenazval hororem ani thrillerem. Za mě je to takové výpravné drama, které prezentuje mladý kluk. Ten vypráví o jeho přátelském vztahu se starým panem Harriganem. A o to jde po celý čas filmu – v podstatě o nic jiného. Nějaká ta myšlenka zde je … Jaeden Martell klučinu zahrál dobře (známe ho třeba z hororu TO), takže některé scénky třeba, kdy ho šikanuje ten velký hromotluk mi to TO docela připomene. Donlad Sutherland roli též zvládl dobře. Žádnou zásadní pointu to ve finále nemá, stejně jako v povídce, nic extra ve filmu se moc neděje, takže to může na oko působit nudně, sám bych si to víckrát nepouštěl, ale to 1 vidění mě nijak neurazilo a i mi to docela utíkalo, ale je fakt, že je to zbytečná adaptace, která mohla tedy dopadnout ještě hůře.

Úsměv (2022)

[55%] Viděno v kině. I když, zde hodnocení je na současné horory nadprůměrné, přesto jsem tušil, že to bude klasický novodobý horůrek točený přes kopírák. A nezmýlil jsem se. Samozřejmě nemůžu říci, že je to úplná blbost. Má to své kvality, ale i také nedostatky. O nějaký originální nápad se zde nezavadí, ale taková technická stránka je docela slušná a k tomu ten audiovizuál – konkrétní scénky jsou pěkně ozvučené. K tomu hlavní hrdinka, která mě bavila od začátku do konce. Jen po hororové stránce to bylo takové neúplné a už vůbec ne děsivé. Rko je využito tak nějak napůl. K tomu finále mi přišlo hodně zdlouhavé a už vůbec šlo mimo mě. Takže víc bych se v tom nepitval. Sice moc dobře nechápu, že je to zde hodnocením kolem 70%, ale nikomu to neberu. To 1 vidění jsem přežil, ale stále jsem nedostal nic lepšího než tyto současné duchařinky.

Ratatouille (2007)

[85%] Velmi povedená pixarovka, která se zaměřuje na vyhlášená jídla Paříže. Postava „kuchaříčka“ – krysáka je určitě skvělá a ani si nemůžu stěžovat na toho bláznivého zmatkáře, který by bez té malé krysy nic nezmohl. Sem tam mi přišel až moc ujetej, ale jinak dobrý. Má to spoustu vtipných pasáží a především je to celé krásně animací vyladěné, ostatně jako většina pixarovek. Hudba je vydařená. I když jsem dal lepší 4/5*, tak přesto nemám snad žádné výtky. Možná by to chtělo přidat nějaké ty emoční scénky či něco navíc, co by mě dostalo víc do kolen. Ale opravdu tu není prostor pro kritiku. Je to zábavné a vhodné pro celou rodinu.

Lou (2022)

[30%] Je to takový divný pokus o old school akční thriller, který mě ale nudil skoro po celý čas filmu. Ještě zpočátku to působilo nadějně, Allison Janney jako drsňačka mě docela bavila, ale poté začal film upadat a být nudnější a nudnější. Jediná akční sekvence v té chatě byla vydařená, poté už to bylo takové nezáživné přežívání v nepříznivém počasí a sem tam nějaká rádoby „napínavá“ scéna, která nestála za nic. A ani ta pointa, která přišla někdy po 2/3 snímku mě vůbec nepřekvapila. Nemá to žádné výrazné chyby, proto dávám tu nejslabší možnou 2*, potenciál to mělo, ale já u toho usínal …