Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

[92%] Opět skvělá animovaná záležitost se srdcem a duší na prvním místě, obdobně jako první díl. Takže toto pokračování v ničem nezaostává. Hračky se tu ještě více rozmnoží, takže po všech stránkách je na co koukat. Opět kouzelné, vtipné, napínavé a dobrodružné.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

[94%] Naprosto úžasný a kouzelný, animovaný film o hračkách! Co k tomu asi tak mám sáhodlouhého napsat? Jednotlivé hračky jakoby snad byli i živé. Na tu dobu je animace určitě suprová, takže na oko ta neživost hraček nebyla tak zřetelná, když to bylo tak živě a lidsky pojaté. Najde se tu pár vtipných momentů (zlý pes nahánějící hračky atd..), ale celé je to spíš roztomilé, rodinné a ke konci i trochu napínavé. K tomu ten solidní soundtrack… Velká pecka!

WandaVision (2021) (seriál)

[69%] Velmi netypická záležitost od MCU. Vloni jsem si dal první dva díly a vzdal jsem to. No a letos jsem si říkal, že tomu dám ještě 1 šanci. Naštěstí jsem ve finále nebyl nijak pohoršen. První 3 díly jsou situované jako takový vtipný sitcom (s tím, že 2 díly jsou černobílé a ten třetí už barevný). Jako jo, zasmál jsem se. A od 4 epizody to už začalo být takové klasické marvelácké. Takže jsem se bavil i když bych si to asi už podruhé nepustil, takže mezi 3 a 4* jsem nakonec dal velmi silnou trojku. Postava Wandy mě zde dost bavila, ale tím už vůbec nechápu její roli v novém Dr Strange, kdy to tvůrci u mě řádně zesrali. Ale co už. Vision mě samozřejmě také potěšil. Hlavně tohle je takoví branné s velkým nadhledem, takže katastrofa to určitě není, epizody jsou krátké, takže na 1 vidění ok, ale další řadu, kdyby vznikla bych vynechal, ale dějově je to už méně pravděpodobné.

Elvis (2022)

[90%] Viděno v kině. Dle traileru jsem na to moc neměl chuť zajít na velké plátno, ale nakonec jsem udělal dobře, že jsem šel. Úvod mi přišel takový roztěkaný, trvalo mi asi 15-20 min, než jsem se do toho ponořil a pak už jsem se bavil až do konce. Hlavně je to točeno takovým zvláštním stylem, kterému vévodí zajímavý soundtrack, kdy v určitých dramatických scénách je to až na oko hudebně přemrštěně dramatické, ale to mi vůbec nevadilo. Písně byly super, postupně gradovaly a nejvíc se odráželi až v pokročilé půli snímku. Ústřední herec Elvise to zvládl dokonale i po herecké stránce. A co náš filmový velikán Tom Hanks? Po delší době se nám pořádně pochlapil a sehrál solidní herecký výkon. Zbytek herců též v pohodě. Takže, třeba takový Bohemian Rhapsody je u mě úplná topka, ale tohle k ní nemá moc daleko. Dlouhá stopáž není problémem, takže já se mohu časem jen těšit na další a další vidění. Skvělá práce!

Bez východiska (2022)

[55%] Stokrát omleté téma v nízkorozpočtovém zpracování, takže nic, co by mohlo nadchnout, ale naopak to není ani nic pohoršujícího. 1/3 mě moc nebrala, poté se to začalo rozjíždět, ale takovým nezáživným způsobem, takže jsem ani nebyl napnut. No aspoň ke konci už to bylo víc napínavé a i se našlo pár zajímavých scén, jako je hřebíkem nastřelená ruka hlavní hrdinky, pár zabití atd. Takže jo, na to 1 vidění je to na zabití času vhodná volba.

Party Central (2013)

[55%] Moc chaotické, moc krátké, méně zábavné -  prostě typické „kraťásky“. Ale vidět všelijaké druhy příšerek z tohoto univerza mi dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Mikeovo nové auto (2002)

[69%] Zábavný „kraťásek" s oblíbenou dvojicí příšerek Mike a Sully! Jen já nedokážu tyto krátké záležitosti moc ocenit, mohlo to být delší. Ale pobavilo je vidět, dobrá scénka.

Univerzita pro příšerky (2013)

[90%] Nemůžu si pomoci, ale tento prequel mě bavil ještě o něco víc než původní snímek Příšerky s.r.o. Mike zde měl více prostoru a se Sullym ještě zpočátku neměli tak kamarádský vztah. Dějově mě to bavilo hned od začátku. Prostě ten námět, kdy se příšerky učí strašit na té univerzitě byl super. Animace byla opět úchvatná, sem tam jsem se zasmál, mělo to tu správnou dobrodružnou výplň. Jsem zvědav na ten nový seriál z r. 2021, ale dle reakcí to asi už nebude ono, uvidíme.

Včela na mušce (2022) (seriál)

[75%] Ale jo, nebylo to nic světoborného, ale já se prostě bavil. Ne, že bych se vyloženě smál jako za starých dobrých časů klasických epizod Mr. Beana, ale už jen to vidět Atkinsonův vtipný xichtík a jeho grimasy – to je prostě k nezaplacení. Takže jsem se zasmál a hlavně jsem měl po celou dobu sledování příjemné pocity vzpomínek a odkazů na některé scénky s Beanem. Dějově to není nijak zázračné, ale o to nejde. Spíš mě trochu iritovalo, že to bylo pitomě rozdělené na cca 10 minutové díly, což nechápu, kdyby z toho udělali film, bylo by to lepší, ale co. Vždy se mi to po další epizodě přepnulo na další, tak už mlčím. Dal jsem to na 1 zátah, Atkinson mě nezklamal, sice je Bean top a hned po té Johnny English, ale ani tohle nebylo k zahození. Víc kritiky není třeba.

Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

[66%] Ani perfektní, ani vyloženě špatné. První řada taky nebyla nic extra, druhá slabší, stejně jako tahle třetí nová. Tento seriál má velký potenciál, ale není naplno využit a má dost hluchých míst a zbytečných scén. Třeba první 3 epizody téhle řady byly fakt dobré, pak to začalo být chvílemi nudné, epizoda ohledně svatby vyloženě mimo, ale poslední díl mě téměř nadchl. Dějově je to takové rozporuplné. No nic, na 1 vidění to nebylo zlé, ale víckrát bych se na to nedíval.