Meg 2: Příkop (2023)

[70%] I navzdory slabému hodnocení na CSFD i u prvního dílu, který mi krásně sedl, jsem se i na tohle pokračování těšil. Proč by to tak moc kritizoval, když mi to přišlo naprosto zábavné, a to ještě se skvělým Stathamem, který mě poslední dobou baví víc a víc. Jednička mi přišla víc serióznější, ale i ani u téhle dvojky nejsem moc zklamán. Dokonce se tu i Jason párkrát popere. První hodina je docela i napínavá. Ke konci se to utrhne víc ze řetězu a je to ujetější, ale tím správným způsobem, že jsem se docela bavil. I když té přehnané akce a výbuchů bylo trochu moc, že se to tím zbytečně prodlužovalo, přesto to byl takový zábavný letní úlet, který sice nepřekoná za mě vydařenou jedničku, ale i tak jsem se dobře bavil. I zbytek hereckého obsazení vedle Stathama bylo ok. I případnou trojku bych uvítal.

Barbie (2023)

[25%] O filmu jsem před premiérou neměl vůbec páru o čem to bude. Trailer mě moc nezaujal, do kina jsem na to taky nešel, nelákalo mě to a nyní si říkám, že jsem udělal dobře, když jsem si to nakonec pustil doma. Nápad jako takový není vyloženě špatný, ale mě to od začátku celé nebralo. Prostě kravina na ntou. Ono pozorovat Barbínu, co pije z hrnku jakoby kafe, které tam není a sprchovat se jakoby falešnou sprchou bez tekoucí vody – to je teda zážitek. Ani ten příchod do světa lidí nebyl nijak zajímavý a už vůbec ne zábavný. Margot Robbie je pořád pěkná ženská, ale celé to sama nevytrhne. A o Goslingovi nemůže být ani řeč – byl zde nevýrazný a trapný. Od druhé půli filmu jsem to už moc popravdě nevnímal. Jistý pokus o originalitu tu byl, ale mě to minulo těžkým obloukem, tak bohužel …

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

[70%] Viděno v kině. Tak a už tu máme třetí díl EQUALIZERA se skvělým Denzelem a opět ve spolupráci se stejným režisérem – Antoine Fuqua. Režiséra mám rád, natočil spousty dobrých filmů, kupříkladu Training day, Slzy slunce, Odstřelovač, Pád bílého domu nebo Bojovník. Všechny Equalizery rovněž Fuqua zrežíroval. Co se týče prvního filmu, prvně mě až tak neuchvátil, ale poté jsem si k němu našel cestu a dnes je to za mě srdcovka! Bohužel, druhý díl pořád shledávám jako obyčejný a vcelku nudný počin. Co se týče tohoto třetího a asi už posledního filmu, tak záleží, jak se k tomu daný divák postaví. Hodnocení to má v současné době hodně dobré, i já jsem spokojený, ale přeci jen jsem zezačátku uvažoval, že dám lepší 3*, ale nakonec jsem zaokrouhlil nahoru. Přeci jen je to lepší než druhý díl atd. Denzel zde má 3 akční scény. Úvodní a pak ta prostřední scénka je někdy až skoro v poslední třetině snímku a pak samozřejmě vyvražďovací finále v domě mafiánského bosse. Jsou to dobře natočené scénky, vlastně té akce není moc, ale bohatě stačí. Ten příběh o postavě Denzela byl nejlépe podán v prvním filmu. V tom druhém to bylo takové přehrávané a zde nevýrazné. I mi chyběl starý soundtrack od Gregson-Williamse. Zde ho nahradil Marcelo Zarvos, který měl zcela odlišnou hudbu, která fungovala jen trochu v akci, jinak moc ne, ale neva. Takže všeho bylo o dost méně, ale zatraceně, ten film působil docela realisticky, a to zejména z pohledu brutality té italské mafie. Ani nemuseli po desítkách vyvraždit oblíbené chráněnce hlavní postavy, jak to působilo věrohodně. Ty drsné výhružky, zmlácení, useknutí ruky – to vše bylo dost hnusné a znepokojivé, takže se na to celé dalo pěkně dívat. Určitě bych od toho filmu chtěl víc, ale nebudu to moc kritizovat. Uběhlo mi to, Washington je opět skvělý, i ta menší chemie mezi ním a Dakotou byla dostačující. Zbytek herců v pohodě. Takže ať už můj komentář vypadá jakkoliv, jsem spokojen. Sice jsem čekal trochu víc, jako uzavření kapitoly bych natočil ještě jeden díl, ale dobrý, odcházel jsem z kina s úsměvem.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

[55%] Docela jsem se na to těšil, průměrné hodnocení mě nechalo ledově klidným, ostatně jako vždy, jenže se v tom nakonec docela shoduji. Úvod před titulky nebyl špatný, akčně to moc výrazné pro mě nebylo, ale budiž. Poté mě to začalo bavit docela hodně. At už zápletkou, postavami, a i tou slušnou akcí. Jenže po druhé půli snímku tomu nějak rychle docházel dech, zejména ve finále, kdy jsem už opravdu nudil. Ta akce byla vizuálem dobře natočená, CGI mi nevadí, ale necítil jsem v těch akčních sekvencích žádný náboj, a to už vůbec ve finálním souboji. Docela je to škoda, potenciál byl mnohem vyšší. Prostě další projekt na zakázku, bez snahy najít kompetentního režiséra. Ale víc to shazovat nebudu, své klady to mělo, jen to bylo moc dlouhé a akcí diletantské. Gal Gadot byla ale dobrá – ta se snažila snad nejvíc z celého filmu, takže asi tak.

Transformers: Probuzení monster (2023)

[40%] Ještě, že jsem na to nešel do kina. Nebudu zde porovnávat předešlé díly, jen je nutno dodat, že mám tuhle sérii opravdu rád a ani poslední části mi nepřijdou strašné; zkrátka je to takový úlet sázející na dobré efekty a prostě u toho vypnout mozek. Co se týče tohoto nového počinu, tak jsem se skoro po celý čas filmu dost nudil. Ještě tak ta první cca třetina nebyla nejhorší, na nové postavy jsem si celkem zvykal, efekty akce jsou přehledné, ale od druhé půli snímku mě ani ty akční destruktivní sekvence nebavily. Takže neříkám, že je to nějaký ultra brak, ale spíš totální nuda. Ty 2* a 40% je ještě ode mě jako milodar. Zatím nejslabší kapitola téhle ságy …

Snafu: V háji jako obvykle (2023)

[33%] Asi jsem s hodnocením docela krutý, ale mě to celé skoro vůbec nebavilo. Nechci trnout hrůzou s čím přijde tento režisér za měsíc s čtvrtým Expendables. Ale jestli ta AKCE bude vypadat takto nudně a bez náboje, tak to nazdar. Ale nebudu se děsit až tak, dnešní CGI mi většinou v novějších filmech nevadí, jenže zde byl problém, že jsem se nudil už od začátku. Komediální to vůbec není, děj to nemá, a hlavně ta první půle mě dost otravovala i když se zde pořád něco děje. Posledních 30 min je nonstop akce, Chan se snaží v soubojích, oceňuji jeho věk, Cena mě zas vůbec nebavil a ty výbušné akční sekvence mě uspávaly, zlaté Fast and Furious. Hrotit to nechci, asi jsem měl horší náladu, proto ty slabé 2* dám, akce je tu dost ale nezáživná ….

Advokát - Série 2 (2023) (série)

[74%] Opět dobrá série a vtipné, že mi vyšlo stejné procento. Sem tam se najdou hluchá místa, 10 dílů je asi moc, jinak si nemám na co stěžovat. Celý ten advokátův tým jsem si docela už oblíbil, tak doufám, že vznikne aspoň ještě 1 řada. Ústřední postava advokáta je naprosto skvělá. Případ mi přišel zajímavý, i když ke konci mě to pointou až tak už moc nebralo, ale vše bylo logicky vysvětlené a ty výslechy v soudní síni – to je něco co mě vždy bavilo a bavit bude. Takže celkově spokojenost.

Superman a Lois - Série 3 (2023) (série)

[86%] Ani tato třetí série nešla žádným velkým poklesem dolů. První mi přijde naprosto perfektní, rovněž i ta druhá a tato třetí až na pár drobností mě opět bavila! Největším kladem jsou rozhodně vztahy mezi postavami. Ty emoce jsou někdy opravdu velké, zejména v pasážích, kdy Lois bojuje s rakovinou. Co se týče AKCE, je to taková nutná výplň. Není už až tak přemrštěná, ale rozhodně mě zabaví. Zaujal mě i děj, který byl konečně o něco rozumnější a vtáhl mě rychlejc do děje. Jen mi přijde, že to tou 11 epizodou mělo dějově skončit tato série. Poslední dvě epizody jsou trochu navíc, ale i tak nemám větších výtek. Hudba byla opět dobrá. Konec je samozřejmě otevřený, tak už nyní se nemohu dočkat čtvrté série!

Nic ve zlým (2023)

[80%] Velkou náhodou jsem si tuto novou americkou komedii pustil. Novodobé komedie mi přijdou na prd, málokdy se objeví nějaká světlejší výjimka. Vlastně jsem si toto pustil kvůli mé oblíbenkyni Jennifer Lawrence. No a udělal jsem dobře! Zaujalo mě to od začátku, humor nebyl vůbec trapný. Komediální scény mi přišly celkem dobré, částečně ztřeštěné, neřval jsem vyloženě smíchy jako třeba u American Pie, chtělo to trochu v tomto směru něco doladit, ale bavilo mě to a v druhé půli filmu to nabralo trochu vážnější a citlivější směr a ve finále to mělo docela dobrou myšlenku. Nějak jsem to asi víc prožíval. Jsem už holt starý cíťa😊 Lawrence měla dobrou postavu a ke konci ukázala, že je člověk a své věci v životě si dala do pořádku, právě kvůli tomu panicovi. Celé se mi to prostě líbilo. Kdyby to bylo obsahem větší nějak, dal bych asi plný počet hvězd, ale nevadí, i tak jsem spokojen. Krásně se to mezi těma dvěma nakonec tím přátelstvím upevnilo. PS: Nahá Jennifer na pláži byla cool! :P

Kobra 11 - Bezbrannost (2022) (epizoda)

[100%] Neskutečně mě tento devadesátiminutový díl kobry 11 dostal do kolen! Zřejmě jsem to hodně prožíval, ale to téma bylo naprosto skvělé. Sekta, která vytvoří web zaměřující se na nenávist vůči ženám – to bylo konečně něco zajímavého, než sledovat zničená auta po desítkách apod. Navíc to bylo zajímavě točeno – přítomnost, kdy Semir sleduje se zděšením, jestli jeho těhotná dcera Dana přežije těžkou nehodu a do toho Semir vypráví své nové přítelkyni, jak byl ve vězení. Konečně jsem se dozvěděl jak se Semir dost z té basy. I ten Semirův vztah k té mladé psycholožce, která mu pomohla se z toho pekla tam dostat a dát mu naději. Právě proto si Semir vzal ten případ tak k srdci, když tu mladou psycholožku unesli. Vicky mi přirostla víc k srdci, stejně jako zbytek novějšího týmu centrály Kobry 11. Víc k tomu asi nenapíši. I konec mi přišel dost napínavý. Takže mě mrzí, že se těch dílů, resp. 90 minutových filmů bude točit už méně, ale alespoň se na to budu těšit. Přeci jen bych mého hrdinu z dětství Semira ještě párkrát rád viděl!