Milé dítě (2023) (seriál)

[53%] Dle hodnocení jsem se docela těšil, dokonce i první epizoda mě docela navnadila, ale pak to začalo být nudné a v některých scénách i hloupé. Ta tíživá atmosféra byla docela dobrá, spojená i s vhodnou hudbou, ale bohužel mě to celé moc neuchvátilo. Potenciál to mělo, tak bych z toho raději udělal film.

Nikdo tě nezachrání (2023)

[20%] Tak tohle mi totálně nesedlo. Opravdu to nechci posílat do pekel, ale celé mi to přišlo hloupé. Chápu, že se to poté v průběhu filmu snaží hrát na něco nového, jisté nápady tu jsou, ale celé to šlo mimo mě. Hlavní herečka se snaží, ale zde mi její pitomá role nesedla. Mimozemšťani v podobě, jak je známe na obrázku mi taktéž nesedli, je mi líto …

Bod obnovy (2023)

[67%] Viděno v kině. Trailery mě zaujaly, zejména ten novější. Neměl jsem až tak velká očekávání, přesto mě to docela zajímalo, tak jsem na to vyrazil. Ve výsledku nejsem vůbec zklamán, jen ta detektivní linie mě zhruba za pokročilou půlí filmu přestala zajímat. Dokonce jsem byl i z těch menších nenápadných zvratů trochu zmaten, a především jsem nedostal ke konci všechny odpovědi. Ale takto jsem určitě nechtěl tento ambiciózní český projekt negativně pospat. Na české poměry je to celkově solidní nevšední počin, který minimálně za to 1 vidění nejspíš stojí. Vizuální stránka je výborná, k tomu ty veškeré vymoženosti jako jsou hologramy a já nevím co. První půlka filmu mě bavila víc, pak už se to trochu pokazilo, ale ne až tak o moc. Herecké obsazení je zde docela dobré. Hlavní ženská postava určitě charisma má, i když zde působila docela chladně, ale v rámci její postavy je to i logické. Potěší Matěj Hádek a nebo i v menší roli Jan Vlasák, kterého především hltám jako dabéra. Zato taková Agáta Kryštůfková – ta mi zde moc neseděla, i když tu měl jen dvě nepodstatné konverzační scénky. Moc tu herečku nemusím, hrát neumí, ale to je fuk. Hudba od začátku připomene jiné hollywoodské skladatele, pak se umírní, ale funguje v rámci daleké budoucnosti docela dobře. Možná, že tomu ještě někdy dám šanci, uvítal bych lepší a propracovanější pokračování, ale nemyslím si, že vznikne. Pecku bych z tohoto počinu určitě nedělal, ale ani o žádném zklamání tu rozhodně není řeč, takže asi tak.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

[78%] Zajímavá osmidílná minisérie! Zkouknuto během dvou dní. První díl mě bavil hodně. Mám rád všelijaké vyšetřování, soudní scény apod. Téma znásilnění je velmi časté téma, zde to bylo reálně, drsně, a i smutně sehrané – myslím hlavně ty osudy těch nebohých žen.  Postava mladé Marie byla zajímavá, postupem času se odkrývalo, co je vůbec ta holka zač … Ostatní případy znásilnění byly rovněž zajímavé, ale ne tak jako ta Marie. Ústřední dvě vyšetřovatelky byly super – nedalo se jim nefandit. Co k tomu víc dodávat? I po detektivní linii to bylo dobře zvládnuté. Jen ta první půlka epizod mě bavila víc, pak se to trochu, a to především díly 5 a 6 táhlo, ale velká nuda rozhodně nehrozila. Finálním dílem se to pěkně uzavřelo, i to závěrečné poděkování Marie po telefonu té policistce mi přišlo pěkné.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

[74%] Flanagan je rozhodně kvalitní tvůrce těchto hororových počinů. Dokáže pěkně sladit atmosféru, hororové prvky a i postavy. Rozhodně se u něj najdou seriály, které jsou někdy trochu moc táhlé. Co se týče tohoto desetidílného počinu, tak první díl mě docela silně zaujal. Celkově ten nápad hospicu, kde tu máme skupinku mladých lidí, kteří zde v jednom velkém sídle dožívají zbytek svých životů kvůli vážným nemocím, je zajímavý. Co se týče postav, tak většina z nich mě zaujala. Nějaké ty hororové prvky, lekačky apod -to je zde jen jako takový doplněk. Ve finále se ukáže, že to není hlavní středobod tohoto seriálu. Zaujala mě ale většina těch příběhů, které si mezi sebou v půlnočním klubu vyprávěla ta parta mladých lidí. Sem tam se objeví nějaké slabší místo, pár nudnějších dialogů, ale moc jich není. Z 10 epizod bych to zkrouhl tak na 8, aby to rychleji odsýpalo, ale nevadí. Většinou mě to celé bavilo, byť závěrečnou epizodu bych teda trochu vylepšil, trochu mi přišla odbytá, ale jinak jsem se dobře bavil. I sem tam zafungovaly ty emoce mezi postavami. Super práce.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

[70%] Viděno v kině. No, zní to pomalu neuvěřitelně, ale po 9 letech tu máme další Postradatelní, už čtvrté, a to s matoucím názvem EXPEND4BLES. Jakmile jsem začal sbírat infa o natáčení v nelehké době blbého covidu, už tehdy jsem si říkal, že to bude asi slabší odvar. Jednak méně známých akčních hvězd a k tomu dle fotek už to vypadalo tak nějak lokacemi na štýru, i když rozpočet je tu prý vcelku velký … No, jakmile se začal blížit datum premiéry a byly vypuštěny trailery, tak jsem začal být víc a víc natěšený! Nicméně, jsem zůstával trochu při zemi. Po vidění filmu v dne premiéry jsem odcházel z multiplexu docela dobře naladěný. Ještě ten večer, a i v následujících dnech jsem si vše v hlavě obracel a ano, bohužel musím uznat, že se jedná o nejslabší část téhle série. Ale rozhodně nejsem až tak moc zklamán, čekal jsem to ještě o ždibec horší. Akční scény byly dobré, a to především od druhé poloviny filmu, kde se to sice nacházelo jen na té velké, špinavé lodi, ale prostor k vyřádění po akční stránce tu byl naštěstí dostatečný. Co se týče úvodu, byl jsem trochu zmatený … vidět začínající obležení nějaké základny hlavním záporákem, poté střih na úplně jinou scény a pak po delší době pokračování, to se moc nepovedlo. Naštěstí poté se to začalo vylepšovat. Po vtrhnutí týmu Expendables na základnu jsem si akci celkem užíval, i když mě moc nevytrhla – žádný extra nápad. Jenže v té druhé půli snímku se to už pořádně rozjede. Statham tu předvádí vše možné, a to především svým nožem. Film má hodně výbuchů, možná až moc, přestřelek, a i nějaké ty bitky. Herecké obsazení je na tom docela obstojně. Jason Statham tu má hlavní úlohu, jeho postava je skvělá jako vždy, i tu učiní jedno rozhodnutí, ze kterého se krásně upevní jeho slušný charakter člověka. Sylvester Stallone je zde odsunutý na vedlejší kolej, ale nemá zde jen malé cameo, těch 30 min tu určitě je a v akci se předvede tak z letadla či vrtulníku. Chemie mezi ním a Stathamem je pořád dobrá, včetně pár dobrých hlášek. Dolph Lundgren má zde hodně ujetý účes a jeho postava mě párkrát pobaví, sem tam něco ujetého řekne, i když se zde trochu mírní. Randy Couture je pořád stejný jako vždy. Tony Jaa se párkrát slušně předvede, tak nějak rozumně akorát. Iko Uwais mě jako záporák moc nepřesvědčil, ale bitka mezi ním a Stathamem mě celkem bavila, i když moc světoborná nebyla. Megan Fox mi zde moc neseděla, ale naštěstí jsem ji nějak přežil. Ale takový 50cent mi zde vůbec nevadil, sem tam něco plácne, ale jako týpek do počtu je dostačující. Jacob Scipio nebyl špatný, ale moc přehrával. Zbytek už komentovat nebudu. Co se týče soundtracku, tak to zklamání trochu je. Tylera to vůbec nekopírovalo, ani jedním motivem a tahle hudba byla docela nevýrazná, že si jí samostatně poslouchat nebudu, ale co už. Jak to ještě dál popsat? Je to takové béčko s větším rozpočtem. Na netflixu znám horší takové filmy. CGI je zde viditelné a sem tam ty výbuchy jsou trochu divné, ale větší problém jsem s tím neměl. Ani sem tam horší střih v bojových sekvencích mě netrápil. Celkovou úrovní se to nemůže rovnat předchozím dílům. Navíc spoustu diváků už hejtovalo na trojku a ta mi přišla úplně v pohodě. Zde to Rko mělo, krvavé to bylo tak akorát, v některých scénách možná až moc ujetě, ale proč ne?  V té druhé části filmu, kdy se o akci především postará Statham mi to trochu připomínalo druhého Mechanika a to bylo taky dost keců a kritik. Takže vyjadřovat se zde, že tohle není týmovka, ale Stathamovka je trochu divné. Hereckých hvězd zde moc nebylo, bylo to ve většině ohledech viditelně slabší, ale já hůře hodnotit nemohu. Co se týče děje, tak to, že je přímočarý, to je přece jasné, předešlé části na tom byly podobně. Jo a ta bitka na začátku v té hospodě byla docela cool. Nebudu se na to dívat nějak moc opakovaně, ale někdy si to určitě ještě pustím. Rád bych, aby vznikla pětka a měla víc akčních herců a lepší režii, ale moc v to nedoufám. I kdyby tohle dopadlo lépe, a to na úrovni prvních dvou dílů, tak by to diváky do kin stejně moc nenalákalo. Dneska frčí jednak jiný žánry a k tomu i pohodlné sledování diváků doma u různých streamů. Takže asi tak.

Jízda smrti (2023)

[68%] Není to tak hrozné – to hodnocení je podle mě moc kruté. Jasně, tohle téma je už asi přečerpané, ale funguje to pořád relativně dobře. Neeson už má svůj věk, ale pořád umí hrát dobře. Zezačátku působí docela vyklepaně, ale v rámci jeho postavy je to věrohodné. První dvě třetiny mě bavily docela dost. Nechápu, co lidem vadilo, že tu bylo jen pár výbuchů a že to působilo lacině. Bylo tu i pár obstojných honiček. Je pravda, že ta pointa na konci mě moc nepřesvědčila a přiznám se, že jsem v ní jisté nesrovnalosti viděl, ale čert to vem. Bylo to docela napínavé, zábavné, i když mi bylo ve finále už celkem jedno jak to dopadne, ale i tak je to slušná jednohubka, kterou už nikdy asi neuvidím, přesto jsem spokojen.

Přízraky v Benátkách (2023)

[75%] Viděno v kině. Na třetího Poirota v podání s Kennethem Branaghem jsem se opravdu těšil. Předchozí dva filmy mě oba bavily asi tak stejně. Trailer na tento nový počin mě zprvu moc nezaujal, přeci jen se zde režisér pokusil trochu zkombinovat žánr až do hororové stránky. No a ve finále jsem docela spokojený. Celé to sice výpravou, hereckým obsazením a dalšími aspekty nepůsobí tak velkolepě jako předešlé díly, ale i tak jsem se nenudil, pořád se tu něco dělo, ta seance nebyla tak dlouhá nadpřirozená, jak jsem se zezačátku obával. Vše bylo nakonec logicky vysvětleno, i to, jak Poirot slyšel hlasy a viděl ty přízraky. Vyústí to v rozumnou a zajímavou pointu, která teda nebyla pro mě až tak nečekaná, ale fungovala dobře. Herci krom ústředního byly v pohodě, vedle něj mě asi nejvíc zaujala Kelly Reilly, kterou znám z Yellowstone. Hudba byla taková nevýrazná, ale postačila. Nevím, co k tomu více dodávat, já se bavil a uvítal bych ještě další díl.

Mezi živly (2023)

[80%] Za mě vydařená pixarovka. Po celou dobu sledování tu máme krásnou animaci, k tomu všelijaké nápady k tomu, příjemnou ústřední dvojici živlů. Nepůsobí to, že je to cílené moc pro děti, je to takové seriózně podané. Dějově to bylo sice přímočaré, ale zábavné. Jen mohlo být trochu víc emocí ke konci. Jinak se opravdu nemám na co stěžovat. Určitě si to někdy ještě pustím.

Kostlivec (2023)

[50%] Horory tohoto typu jsem kdysi bral všema deseti, ale nyní se to točí prostě přes kopírák. Tento Kostlivec nebyl vyloženě špatný, žádnou velkou chybu bych v tom nehledal. Ty dvě dívčí postavy sester, jak mladší, tak ta starší – obě mě bavily, pár laciných lekaček to bylo; celé to působilo docela normálně, ale sakra to bylo utahané a nezáživné. Finále docela ušlo, ale nic víc, originálnější bych v tom neviděl. Chtěl jsem dát 2*, ale nakonec přimhouřím obě oči a dám tu nejslabší možnou třetí, potenciál to docela mělo …