Mrazivá pomsta (2019) odpad!

Viděno v kině. Mám DOST! Ani nejsem schopen vztyčit nějaké to procento k dobru. Tak jako tak je to ODPAD jak vyšitý. Pamatuji si loňský ENTEBBE, kterému jsem dal také odpad (prvně v kině). No a čeho jsem se dočkal nyní ? Mého druhého odpadu v kině! To už je opravdu něco špatného v této dimenzi. Jak to mám sakra popsat ? Má to mít černý humor ? No já teda nevím, mě přijde, že to byl nějaký pokus o mix žánrů – a těžce se to nepovedlo. Ani ten Liam Neeson, kterého zbožňuji, to moc nevytrhl. Zde mu role vůbec nesedla a ani to moc dobře nezahrál – asi za to ani chudák nemohl. Celé to bylo suché, bez nápadu, bez vtipného momentu. Žádná přestřelka či vyvraždovačka nebyla zajímavá, prostě nic. Filmy s černým humorem mám rád, ale tohle ? Jedna trapná postava střídala druhou. Především hlavní záporák byl totální kokot. I to mělo spoustu nudných dialogů, které sem naprosto nepatřily. V úvodu si Neeson podá tři gaunery (opět nic co by mě bavilo, nuda) a poté se už v podstatě nic výrazného neděje. Ani to finále za nic nestojí. Dějová linie s indiány ? Bože dyť tahle tématika indiánů ? Sami se ztrapňovali. I když to mělo být odlehčené s tím oním černým humorem. A ani se už nepozastavuji, že je to tu na CSFD v červené barvě. Asi nemám vkus, nevím. Chtěl jsem se po dlouhé práci v kině odreagovat a ona se z toho stala taková sračka.

Robin Hood (2018)

(60%) ROBIN HOOD byl film, který mě nijak nezajímal, hodnocení na CSFD bylo slabé, ale na to já nikdy nedám, přesto jsem se do toho bezmyšlenkovitě vrhl. Ve finále mě to dá se říci i docela přívětivě překvapilo. Kdyby se druhá, pokročilá část snímku nepokazila a nezačalo to být nudné a bez nápadu, mohlo by to dopadnout ještě lépe. Úvod mě teda zaujal, i ta akce byla docela nápaditá a intenzivní. Hlavní herecké duo Egerton a Foxx – to byla skvělá volba. Takže i příběhově mě to celkem bavilo, jenže jak jsem zmiňoval, ta druhá polovina či spíš poslední cca třetina filmu ? To už nebylo ono. Celé to bylo předvídatelné, postrádalo to napětí včetně finále, které bylo akční a asi bezchybně natočené, ale i tak v tom bohužel spatřuji promarněný potenciál. Přesto snímek nemohu nijak víc kritizovat. Na jednohubku to bylo slušné.

Mezi světy (2018) odpad!

(5%) Ježíšku na křížku, co to mělo být ? Ach Nicku, tohle se ti nepovedlo. Nápad tu je a vyloženě zlý není, i když je to takové trhlé, ale jak je to celé pojaté a natočené ? Škoda slov. Prostě nudná sračka, kde vidíme přiblbého Nicolase, Franku Potente atd. Nic mě nezaujalo a já si musel dát asi 8x pauzu, abych to vůbec dodíval. A je jedno jestli nějaký závěr téhle sračky dával smysl. Po dlouhé době dávám nezvratný a zasloužený ODPAD!

The Hole in the Ground (2019)

(62%) Ale jo, sice se z toho stala klasická jednohubka v tomto hororovém tkzv subžánru, ale já se přesto bavil. Připomnělo mi to nedávného POTOMKA v kině. Opět tu máme nějaké mocné síly, které se zmocní malého chlapce a ten se začne chovat divně. Takže tu máme pár zajímavých scén a dokonce i nějaké to napětí a solidní pointu na konci. Je to takové ponuré, chladné, takže atmosféru si můžeme vynachválit. Jen to má takové pomalejší tempo a v mých očích dost nesympatickou hlavní hrdinku (matku onoho chlapce). Navíc jsem cítil, že to mělo mnohem větší potenciál, především ten konec mohl být více rozvinut. Přesto celkem spokojenost, nadprůměrný horor, který aspoň za to 1 vidění stojí.

Ve spárech ďábla (2018)

(58%) Nebylo to vyloženě zlé. Jen to prostě postrádalo pár aspektů patřící k tomuto žánru. Rko to mělo, což je sice fajn, ale moc využité nebylo, i když to nadnášení lidí, které posedla ta bytost – to bylo zvládnuté dobře, praskání, svalů, kostí či co atd.. Atmosféra byla taková suchá, dalo by se z ní vytřískat víc, to samé platí i o napětí, které zde skoro vůbec nebylo. No, ale technická stránka byla zase vydařená. Stejně jako hlavní hrdinka, která mě bavila. V poslední třetině snímku se to víc rozjede a závěr je sice obyčejný, ale proč ne. Celé je to předvídatelné, takže nás nic nepřekvapí. Prostředí filmu jako je márnice, ostraha atd – to bylo zajímavé. Ono těch témat ohledně vymítání bylo už dost, co se má furt natáčet, že jo ? Na zabití večera je to ale přijatelná jednohubka.

IO (2019)

(29%) Podobné postapo záležitosti mám rád. I ty nízkorozpočtové jako je tento. Bohužel, celkově mi to moc nesedlo. Ještě úvod byl vcelku nadějný. Hlavní hrdinka mi docela sedla, tak jsem byl zvědav, jakým směrem se bude film ubírat. Jenže nakonec jsem si uvědomil, že se neubral nikam. Od příchodu Mackieho to začalo být nudný až do konce. Ani ten vztah mezi nimi moc nefungoval. Jisté aspekty chápu, proč se s ním ona hlavní hrdinka chtěla sblížit – je to tak trochu k zamyšlení. Ale moc k zamyšlení není úplný konec, respektive scéna jak se Margaret rozhodla. To podkopává už tak slabý děj snímku. Hudba celkem ušla. Jinak bych možná dal velmi slabé 2*. Nejde mi o to, aby to bylo akční nebo dramatické, ale musí to mít příběh nebo jiné aspekty. Takto je to naprosto zbytečný film. Určitá snaha zde byla, na nízký rozpočet vypadá vizuál docela dobře, ale to je asi tak vše.

Polar (2019)

(35%) POLAR ? Spíš polární blbost. Já vůl zas pěkně naletěl. Johna Wicka nemám rád. Jednička ještě ušla, ale dvojka už byla totální blbost a právě tento polární film mi Wicka dost ošklivě připomněl. Mads Mikkelsen i vizáží tak vypadal (podobné vlasy atd.. ). Musím říci, že jsem se párkrát opravdu zasmál, jak ta parta debilních rádoby zabijáků se zde předváděla a pomalu každého na potkání ujetě-krvavým způsobem zneškodňovala. Takže to máme v první hodině snímku ! Během té první hodiny se nám tu hlavní hrdina Mikkelsen jen v jedné akční scéně v hotelu předvede – nic moc akční sekvence teda. Až po hodině snímku tu začne konečně Mikkelsen ty idioty aspoň kosit. Pak ho ošklivě zřídlí a sem tam se tu něco děje, střílí se atd. Aspoň to bože! Jinač bych ani ty slabé 2* nedal. Technická stránka filmu je taková průměrná, přestřelky ale ujdou. Vědět to, že se to bude podobat Wickovi, jehož moderně pojatý žánr nemusím, tak se na toto veledílo vykašlu. Konec hlášení!

Potomek (2019)

(55%) Viděno v kině. Po pravdě, ani se mi moc už nechtělo na to do kina. Horory mám rád a především tyto novodobé. Nejlépe od Jamese Wana (Conjuring, Insidious). Jenže takových horůrků se v poslední době točí až moc – je to už takové ohrané, takže na jednu stránku chápu, že už není moc co vymýšlet. No a nyní k tomuto Potomkovi. Klasické lekačky tu byly – ne, že by se to stavělo jen na nich – za což jsem rád. Mělo to funkční příběh, který neměl žádní mezery, ale mohl by být víc nápaditější a nějaká ta pointa na konci by neuškodila, ale co už. Tempo to má ale docela pomalé, takže se v cca první polovině divák začne snadno nudit. Já vnímal veškeré konverzace, nic mi teda neušlo, ale proč nemohl být sakra bohatší scénář ? Třeba bych přidal pár scének ve škole, nebo ze života onoho vraha, který se poté reinkarnoval do těla toho malého chlapce atd. V poslední cca třetině snímku se to už víc rozjede a finále je docela drsné a i krvavé, taková ta nekompromisní realita, že to nedopadne úplně růžově – to oceňuji, ale nemůžu zavřít oči nad jednou pitomou nelogickou chybou, které se dopustila matka toho malého kluka. ;) Hudba od Bishary byla na klasické hororové úrovni. Takže, ve filmu sice najdeme pár dobrých scén, ale to je asi tak všechno. Špatný film to není, ale potenciál to mělo o dost větší. I to Rko mohli víc využít. Nemyslím tím, aby bylo víc krve, ale mohla tu být děsivější atmosféra a pár násilnějších scén navíc. No, už to pitvat nebudu. Je to koukatelný, průměrný film, který se dá jednou vidět, ale víckrát ne.

Alita: Bojový Anděl (2019)

(94%) Viděno v kině díky ČSFD projekci. No vida, po dlouhé době mi vyšla projekce. Přiznám se, občas mívám čas na tyto projekce, ale často se mi nechce sedět v kině plném lidstva, ale tentokrát to bylo celkem fajn, poprvé jsem aspoň navštívil kino Chodov. Nyní k filmu. Od Ality jsem nic extra neočekával a nakonec jsem byl velice mile překvapen. Dle trailerů jsem hádal jen přehnanou akci a nic víc. Jenže mě to vtáhlo do děje už od začátku. A to hned od úvodu mě začal bavit skvělý herec Christoph Waltz, který roli dobráka zahrál víc než dokonale. A to mu běžně pasují role záporáků. Ostatní herci splnili svůj nutný standart včetně roztomilé Ality. Ta mě též bavila. Celkově měl snímek mnoho co nabídnout. Akce byla perfektní – kamerou nasnímaná do nejmenších detailů a především byla perfektně ozvučena (někdy to bylo až moc hlasité – ale mě to nevadilo). Příběh to má jednoduchý, ale funkční a k tomu plný emocí, především když už se film ubírá ke konci. Najde se tu i pár vtipných momentů. Tempo to má neuvěřitelně rychlé, takže mi ty 2 hodiny utekly rychle. Klidně bych ještě přidal aspoň 20 minut navíc. Hudba od Junkie XL byla povedená. No, nevím co k tomu dodávat. Pro někoho to může znamenat menší zážitek než pro mě, diváci si můžou říci, že šlo jen o akci, ale já na tom ocenil daleko víc aspektů. Těším se na další shlédnutí.

Ant-Man a Wasp (2018)

(57%) Už ani první ANT-MAN mě moc nebavil. Dost za to nejspíš asi i mohla nudná režie. V Avengers nebo ve třetím Captainovi America mě postava Ant-Mana bavila, ale sólovka ? To moc ne. Je to v podstatě stejné jako první film o tomto superhrdinovi, jen to má možná víc nápadů co se týče zmenšení či zvětšení různých předmětů, budov apod. Příběh není špatný, ale je strašně primitivní a nevtáhne moc do děje. Prostě nezáživné. Ani ta akce není moc na profesionální úrovni, holt tento režisér by marvelovky zřejmě točit neměl. A to mi nejde jen o výbušnou digi akci. Humor je zde takový průhledný, párkrát se pousměji, ale tím to končí. Podruhé bych si to už nepustil. Vyloženě špatná marvelovka to není, ale jsou daleko lepší.