Po přečtení spalte (2008)

Ako to asi môže dopadnuť keď sa niekto pletie do nelegálneho získania peňazí a samozrejem doplácajú nevinný niekedy!Coenovci opäť ma nesklamali herecké výkony výborné vyzdvihnem Malkovicha ten s tým "fuckovaním" bol proste úžasný.čierneho humoru síce trochu menej ako je zvykom,ale to nevadí.Bavil som sa aj keď niečo tomu chýbalo!

Zrcadla (2008)

Takže opäť tu máme nejaký ten remake japonského filmu a kedže originál som nevidel nebudem porovnavať. Horory podľa mňa už upadajú a staré klasické nikdy tie nové neprekonajú už dávno ma nejaký film s touto tematikou nenadhol nad mieru skor priemerne a tento film nie je výnimkou.Kiefer Sutherland sa sice vrácia,ale nie je až taký presvedčivý a niekedy sa mi zdá že to ani nevie s tým jeho strachom akosi uhrať,berie to normálne ako keby sa nič nedialo.Zo začiatku sa to celkom dá a niektoré scény sú dosť na nervy näjma tá scéna vo vani tá je neskutočné brutálna to fakt.Škoda ale toho záveru tým nemyslím úplný záver pretože ten je naopak ani nie tak prekvapujúci ako očakávaný.Lenže pozerať sa na bitku s nejakým demonom tak to bolo nad moju úroveň a hraničilo to skor so smiechom aspon u mňa.Neviem film pre mňa na jedno pozretie do zrkadla!!!

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Anglický humor mi bol stále sympatický a hudba z Anglicka no povedzme si na rovinu samé legendárne kapely čiže je aj lepšia na celom kontimente?Pre mna určite nie.Čo sa týka filmu ten skromne inteligentý humor a hudbička k tomu tak proste nemohol som odolať.V podstate úplne neznámi herci no v dnešnej dobe Timothy Spall,Stephen Rea,Bill Nighy už predsa sa objavujú vo filmoch trošku častejšie než predtým.Fiktívna kapelka Strange Fruit je síce fiktívna,ale možno tak stále vypadá rozchod nejakých kapiel a potom ich zovuzrodenie človek si predstaví stále nejakých hrdinov rocku alebo metalu z Anglických končín a pousmeje, že určite tak to nejak vyzerá s návratom na scénu.Už dlho ma takto nepohladil nejaký film v podstate hudobný priam som sa zábaval.Kedže som tu v podstate všetko vyhodnotil nemožem inak len ....

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

U režiséra Davida Finchera som zvyknutý na úplne iný žáner fillmu a vlastne nikdy ma nesklamal a aj teraz ma prekvapil pozoruhodným príbehom,ktorý je síce trochu rozťahaný čo sa týka dlžky filmu,ale ja som sa nenudil.Je skvéle pozerať ako to funguje s tými hercami a ich maskami takisto tá chemia herectva čo fungovala u Brada Pitta a Cate Blanchett je pojatá trochu inak skor tak trochu chladne,ale to nemeni na tom nič že to proste medzi nimi funguje to už potvrdil aj BABEL!Film má asi náznak toho že bude určite nominovany na Oscara a to by som u Finchera nečakal.Aj keď už nenatoči možno žiadny thriller ako sme u neho zvyknutý tento film bude v jeho filmografii režiserskej stále vyčnevať v dobrom slova zmysle.Nikdy by ma nenapadlo že to poviem,ale pan Fincher dojali ste ma týmto filmom a to sa mi nestáva pri vašich dielach!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Výborné vyvrcholenie celej trilógie!Je sice trochu naťahany ten koniec,ale je aj v podstate dojímavý škoda že nespracoval Jackson koniec tak ako to bolo v knihe/Saruman panom v Kraji a jeho porazenie/ ale to nič nemení na veci že tretí diel prevýšyl podľa mňa všetky a právom získal aj Oskarov čím sa zaradil medzi najúspešnejšiu trilógiu minimalne na 100 rokov ak nie naveky.Možno ovplývam veľkou radosťou až prehnanou ale nad týmto filmom sa to inak ani nedá.Prekvapil ma a vždy si ho pozriem veľmi rád v budúcnosti.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý diel Pána prsteňov mal ťažkú úlohu.Bol prostredným dielom trilógie a vlastne nemal žiadny začiatok a ani koniec a ako samostatný film by neobstál.Znalosť prvého dielu je nezbytnosťou.Ale napriek tomu je tu lepšia atmosféra,tempo,prekreslenie rozných nových postáv,vývoj príbehu a vizualne perly viacej ako v predchádzajúcom diele.Veľkolepým vyvrcholením je bitka pri Helmovej diere skoro polhodinový súboj, kde sledujeme tisíc Sarumanových netvorov,ktorý sa snažia dobiť nedobytnú pevnosť,ktorú chránia ľudia pod vedením Aragorna,Gimliho a Legolasa.V knihe síce zaberá asi tucet strán,ale Jackson ju predviedol ako vrchol snímku v neprekonateľnú fantastickú bitku proti mnohonásobnej presile.Jackson pridal síce do filmu trochu viac romantiky,ale to nevadí.Samozrejme nesmieme zabudnúť na Gluma ktorého vlastne celý film ľutujete a vlastne ani neviete či je dobrý alebo zlý a jeho schizofrenické dialogy patria k tým lepším.Dve veže sú skoro také isté ako ich predchodca,skvelý film,ktorý si nesmie nechať ujsť žiadny fanúšik fantasy filmov ako ja.Odporúčam aj predlženú verziu,ktorá vysvetlí veľa vecí.ktoré ste v kinoverzie nevideli.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Cez prečitanie knihy som veľmi ťažko prešiel maloktorému sa zapáči je napisaná veľmi zložito miestami aj nudne a to hlavne na začiatku ak sa cez to prenesiete čaká vás uchvatný fantasy príbeh.Ani sa nečudujem že tak dlho to nechcel nikto natočiť, vlastne netrufal si na to ,až prišiel deň a natočil to režisér od ktorého to nikto nečakal,režisér lacných horrorov a nejakych drám Peter Jackson. Každý si myslel,že to nebola správna voľba no dnes už všetci vieme že áno.Film je uchvatný a dodnes nestratil zo svojich kvalít.Keď som ho videl prvýkrát bol som nadšený ale zároveň aj trochu sklamaný kedže som čital knihu.Zopár postáv bolo vynechaných /napr.Tom Bobardill ale nakoniec aj dobre ved aj tak len stale spieval/ niektoré scény takisto /boj s vlkmi/ a niektoré postavy dostali trochu viac priestoru Arwen/.To ale vobec nevadilo po druzhom pozretí a nakoniec aj po zhliadnutí rozšírenej verzie.Film sa zaradil do kinemanografie ako najlepšia fantasy saga všetkých dob a stále to potvrdzuje!Tento prvý diel začal prstenovú mániu!

Vikingové (1999)

Človek by chcel napísať,že po tomto filme sa cíti sice dobre,ale ja som bol mierne sklamaný.4i už z hereckého výkonu darmo myslím si že Banderas nie je dobrý herec ako charakterový určite a keby nebolo Desperado tak neviem hrá tu úplne nemo a odflaknuto skor tí neznámi herci jeho spolubojovníci sú lepší ako on.Kniha bola veľmi nudná a vlastne bez deja z filmu sa podarilo trochu viac vykúzliť zato až taký nadšený som nebol.John Mactiernan mal dosť chabý scenár a nemohol z toho vykúzliť niečo nečakané.I napriek tomu kopiruje aj sám seba a svoje filmy napriklad odchod tych "netvorou" s hlavou možu pripomenuť Predátora skok zo skaly napr.Smrtonostnú pascu alebo prechod rýchleho naučenia jazyka napr.Hon na ponorku.Možno to je len nahoda,ale ja som si to myslel.Nechcem,ale len kritizovať niektoré scény celkom ušli aj keď bojových bolo dosť málo čo ma tiež sklamalo.A samozrejme ten Banderas akože sorry ale nehodil sa tam.

Mutant 3 (2004) odpad!

ajajaja!Mutant bol vážne o niečom inom toto už nikdy viac!A nemožme si užiť ani Natashu!Pripadalo mi to ako film,ktorý vysielajú na Cartoon network akurát že bol hraný!