JenYu

JenYu

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.5.2020  14:08

Milé, křehké, interkulturní. Pro mě jako neřidiče se zvláštním edukativním kouzlem. P.S. Ben Kingsley je famózní.

• 13.5.2020  14:00

Výborně zachycené soužití lidí a přírody. Doporučuji milovníkům Japonska a těm, co mají slabost pro přírodní krásy. Na co nezapomenu: žáby líhnoucí se z pěny, fosforeskující olihně, medvědy pár metrů od rybářů, labutě v horkém jezírku uprostřed sněhových polí a tancující jeřáby mandžuské.

• 2.5.2020  14:36
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Vlastně docela příjemný exotický výlet, o kterém si v době koronaviru můžete nechat tak akorát zdát. A ti všichni účastníci jsou tak krásní... :)) P.S. Při vyřazení Koriho mě zavalila vlna absolutní spokojenosti.

• 21.4.2020  15:13

Spokojenost. Krásná příroda (scéna, kdy Vinnetou s Old Shatterhandem plují v kánoi pro mapu). Dobrý příběh. Oba hlavní hrdinové se téměř nerozdělí a kreativně spolupracují. Dobrý nápad, kdy i hrdinové i padouši jsou zajati indiány. Hadi, včely a uloupené šaty. Připadalo mi to jako návrat k nejstarším dílům.

• 21.4.2020  15:05

Jako dítě mě tenhle příběh strašně bavil, dnes však vidím nedostatky - stále dokola recyklovaní herci, nelogičnost a někdy i nesmyslnost jednotlivých scén. Hodnoceno z nostalgie.

• 20.4.2020  11:44

Očekávala jsem film zasvěcený Old Shatterhandovi, který vyzdvihuje jeho chrabrost a smysl pro čest. Dostala jsem nezajímavý snímek s podivným dějem, koncem nekoncem a spoustou zbytečných scén i postav.

• 17.4.2020  13:41
    Mezi supy (1964)

Plusy: převlek, statečná Annie, vtipný Surehand, odvážný Martin, efektní Manitouuv soud s lučištníky. Mínusy: poněkud rozvleklé a natahované, zoufale nevtipný Wabble, zmatený soudce, zastřelení medvěda a pořád ti samí herci. Nebylo to špatné, ale jiné Májovky mě zaujaly víc.

• 26.2.2020  12:43
    Mrakodrap (2018)

Hodnej chlápek. Zlej chlápek. Bohatej chlápek. Atraktivní Hongkong. Odvážná manželka. Neotravné děti. Napětí. Akce. Požár. Technologie. A samozřejmě Dwayne, který to všechno doslova vlastnoručně zachrání. Já dostala, co jsem chtěla. Takže spokojenost.

• 24.2.2020  02:10
    Queen of the South (TV seriál) (2016)

Viděna 1. série: Moment očekávání a moment zklamání. Zavádějící trailer, který navnadí, ale děj se pak ubírá poněkud jinudy. I přesto slušné napětí (hlavně počáteční a závěrečné díly, ostatní epizody celkem unylé) a charismatičtí herci (zejména Alice Braga a Veronica Falcón). Plus: Mexičané mluví španělsky nikoliv anglicky. 13. 3. 2020 Viděna 2. série: Více glamour než první série, což mě velmi bavilo. Napětí opět hezky dávkované. Vyzdvihla bych díly odehrávající se v Bolívii - opravdu haluz! Žák překoná svého učitele. Akorát pořád čekám na jisté scény mezi Teresou a Jamesem... Tak snad se dočkám v další sérii :) 17. 3. 2020 Viděna 3. série: Výlet na Maltu. Úžasný 5. díl. Generál Cortez se může zařadit k nejodpornějším seriálovým postavám, jaké jsem kdy viděla. Ať žije Pote!! King George je moje osobní guilty peasure. Super hudba. There is only one queen. Yo vivo para Ti.

• 19.2.2020  00:19
    The Bold Type (TV seriál) (2017)

Zatím viděna 1. série: Se seriály je to u mě komplikované. Je jich takové množství a stejně se pořád vracím ke svým oblíbeným. Proč? Protože mě žádný dostatečně nezaujal. Jeden je moc politický, další krvavý, jiný sci-fi nebo moc pletichářský, nudný, trapný atd. Tak jsem zkusila tenhle - a trefa. Je pravda, že některé události/ náhody/ vývoje děje jsou přepálené, ale alespoň to má švih. Líbí se mi kombinace aktuálních vážných témat (rakovina prsu, sexuální obtěžování) s komickými (stalkování expřítele). Velmi mě bavila Melora Hardin a samozřejmě celá výprava - ty kostýmy, ach! Sečteno a podtrženo - příjemný vhled do nablýskaného newyorského officu plného malých i větších dramat. Série spíš za tři, ale kvůli posledním dvěma dílům dávám čtyři.

• 9.2.2020  13:25

Průměrné. Nereálné. Vymydlené. Příliš sladké. Ale viděla už jsem mnohem horší filmy. Nejhezčí ze všeho byly záběry do africké přírody.

• 9.2.2020  13:16

Doporučuji všem, kteří touží po slávě.

• 14.1.2020  00:34
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Obsáhlé. Výpravné. Chladné i vřelé. Pomalejší rozjezd, ale strhující konec. Věrné předloze. Brilantní poslední třetina 4. dílu. Vynikající výkon Paula Dana a Jessie Buckley. Viděla jsem adaptaci s Audrey Hepburn a Clémence Poésy a tahle - z produkce BBC - z nich byla nejzdařilejší. Milovníkům filmů podle klasických literárních děl jednoznačně doporučuji.

• 6.1.2020  00:11
    Malé ženy (2019)

Mám ráda filmy o přátelství. Mám ráda filmy, které mi dají zapomenout na svět za dvěřmi kinosálu. Mám ráda nepoddajné ženské hrdinky. Mám ráda červené pentle, zelenožluté stráně, zrzavé vlasy, široké modré sukně. Mám ráda Saoirse Ronan. Pokud jste odpověděli 5x "Já taky", běžte na to, budete se tetelit blahem.

• 5.1.2020  23:43
    Čertí brko (2018)

Zajímavá. S vlastním rukopisem - odlišným od ostatních. Neodfláknutá výprava. Sympatické postavy. Hezky drzé zlo. V konkurenci nových pohádek, které jsem za poslední dobu zhlédla, jednoznačně pozitivně vyčnívá.

• 4.1.2020  09:59
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Pohádka až neobvykle akční. Příběh s nápadem. Padouch, který nezahálí. Sympatický a neohrožený písař. Ale taky hlavní hrdina s příšernými vlasy, honičky možná až příliš dlouhé, nepřesvědčivá princezna a nemastný neslaný král.

• 3.1.2020  12:28
    Korunní princ (TV film) (2015)

Motiv očekávání... a motiv zklamání. Nějak mi nesedlo celkové ladění pohádky. Nadbytečný čaroděj. Královna, která nemluví a jen vzdychá. Škrobená legrace (Dobrý den, To netuším). Příběh podivný. Tanečnice? Klady: rytíř Lavice, Pakostův účes, huhňání čarodějova poskoka a absence písně.

• 2.1.2020  11:59
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Za Preisse čtyři hvězdičky. Za Bohdalovou nula (co to proboha bylo za šišlání?). Proč se tak milá princezna zamilovala do takového joudy? Zlato nevypadalo zlatě. Dejdar mě bavil (ostatní: Holub, Vladyka, Táborský, Javorský měli minimum prostoru). Děti nikoliv. Výprava slabší, stejně jako celá pohádka.

• 2.1.2020  07:38
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Zkusila jsem další novou pohádku a překvapivě to nebylo špatné. Dýchala z ní na mě pohodovost a ponaučení, i když působila trochu prázdně. Výprava slušná a ústřední dvojice sympatická. Vadily mi písně, Vaculíkovy vlasy, škrobenost a statičnost některých scén. Ale za Komínka to všechno odpouštím.

• 2.1.2020  02:06
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Staré pohádky jsou nejlepší, nejhezčí, nejpohádkovější. Co dát ale šanci i těm novým? Zkusila jsem tuhle a ono to vyšlo. Krásná zima, která zvlášť v době bez sněhu je opravdu pastvou pro oko. Milá a sympatická Maruška. Neokoukaná výprava - zejména kostýmy a účesy mě uchvátily. Četla jsem, že Žilková je tu nesnesitelná - mně však přišla výstižně zlá a prohnaná. Vytkla bych pár věcí (Vojtkovo vlasy, píseň, Komínkovo pomatení, repetitivnost), ale ve výsledku jsem víc než spokojená. Že by nové pohádky nakonec nebyly tak špatné?

• 25.12.2019  09:09

Nulové očekávání - maximální spokojenost! Sympatické postavy. Skvělé lokace - od milých až po tajuplné. Rey - konečně hrdinka, která mi padla do oka!!! Propojení se starými díly v ikonických odkazech. Linka s Palpatinem úžasná. Bavilo mě prostě všechno. Už dlouho jsem v kině nebyla tak spokojená.

• 10.10.2019  03:08

První dvě třetiny mě neskutečně bavily!! Udělat si takovou prču z romantických filmů! Čím více jste jich viděli, tím víc se budete smát. Rebel velice zábavná a Liam fakt jako z nějakého časopisu. Celkově jsem se dost zasmála a určitě bych film doporučila jako lehkou zábavu po náročném dni. Poslední třetina mě už zaujala méně a závěr mi trochu zkazil svojí sladkobolností celý dojem. Největší slabina: homosexuální kamarád - proboha, to nikdo neumí zahrát gaye normálně?

• 10.10.2019  02:35

Na film jsem šla se sestrou, zrovna když jsme měly svůj holčičí víkend, a film nám do naší atmosféry krásně zapadl. Úžasné kostýmy a róby, nádherná anglická příroda, glanc, elegance, jemný humor, fešák Allen Leech. A taky ples, vtipné služebnictvo, tajemství a pletichy. Jen by divákům, kteří neznají seriál, měli u dveří do sálu rozdávat rodokmen postav.

• 8.8.2019  22:51

Tak jsem to konečně viděla... a vlastně mě to nebavilo. To, co mě na Avengers bavilo, se zcela vytratilo. Film depresivní a tak strašně vážný! Bez humoru, bez vtípků mezi jednotlivými postavami. Vývoj Hulka prazvláštní, z Thora fraška!! A smrt Ironmana jako koruna tomu všemu! Velkolepé finále pro mě bez emocí a bez zájmu. Škoda, fakt škoda.

• 30.7.2019  08:51
    Tolkien (2019)

Ševelící zelené a žluté listoví. Vypráví příběh o odvaze, přátelství, dobrodružství, dobru a zlu. Na zamlženém anglickém venkově vychází slunce a osud se odvíjí. Chvíli jemný, jindy zoufale drásavý. Velmi hezky natočeno - s kouzelnou hudbou. Nicholas Hoult hraje přesvědčivě. Nejzajímavější scéna: rozhovor s Edith v kavárně - Legend of Cellardoor.

• 3.7.2019  00:24

MFF KV 2019: Může být dokument strhující, dojemný, nervydrásající a lidský? Ano, může - i přesto že se odehrává v 80. letech, kde vládly kudrnaté hřívy a slipy s vysokým pasem. Jako neznalce Diegova života mě snímek naprosto pohltil a já žasla nad tím, jaké výšky a pády může jedinec prožít. Film je rovněž zajímavým nezamýšleným (nebo ano?) zprostředkovatelem fotbalového světa napříč kontinenty, který v některých zemích hraničí s fanatismem.

• 3.7.2019  00:05
    Zabíjení (2018)

MFF KV 2019: Tohle je přesně ten film, který už nepotřebuji vidět znovu. Tři postavy, jedna vesnice, jeden les a spousta násilí zabraného na kameru. Čekala jsem něco jiného, a proto jsem byla celkem zklamaná. Přesto bych na filmu ocenila výkon Sosuke Ikemacua a myšlenku, že trénink s mečem a opravdový boj tváří v tvář smrti jsou dvě odlišné věci.

• 2.7.2019  23:54
    Šampion (2019)

MFF KV 2019: Už před projekcí jsem tušila, že se mi bude film líbit, ale že až tak moc, to opravdu ne. Kdo na festivalu na vlastní kůži nezažil filmy s předlouhými pouštními záběry, mlčícími postavami, unylým prostředím a nekonečným tichem, nemůže pochopit, jak je tenhle snímek boží. Nadupaný jako motor Lamborgini, stylový jako celá Itálie, optimistický jako debutující režisér a lidský jako Christianovo pravé já. Zase se musím ptát, jak to ti Italové dělají, že se mi ten jejich rukopis tak líbí...?

• 2.7.2019  23:28

MFF KV 2019: Zlatý podraz v zlatosépiovém hávu. Dobové drama, které mě nenudilo, ale ani nepřikovalo do sedačky. Líbilo se mi, že se film vyhnul vysvětlujícím popiskům s letopočty, a že nechal děj přirozeně plynout. Skvělá hudba, výprava a kostýmy, ale v konečném výsledku mi připadalo, že právě tohle zastínilo děj a myšlenku snímku. Pozn. Nenechte si ujít originální hudební remix na konci filmu.

• 2.7.2019  23:11
    Papicha (2019)

MFF KV 2019: Nádherný snímek, který mi sedl jako ulitý! Úžasně barevný, energický, dojemný, exotický, nepřikrášlený. Nezlomná hlavní hrdinka, která si pro sebe krade celý film. Momenty, u kterých se vám zastaví nejprve dech a pak srdce. Opojná arabská hudba, která násobí vznikající kouzlo. Návrhy šatů, které jsou pro evropské oko neokoukané. Síla přátelství hlavních protagonistek, která přetrvá všechny bolesti. To všechno dohromady a mnohem víc! Jedinečný zážitek z velkého sálu...

<< předchozí 1 2 3 4