JenYu

JenYu

Česko

<< předchozí 1 2
    • 19.11.2018  21:37

Jestli někdy navštívíte Tokyo, pusťte si pak tenhle film. Bude k vám promlouvat úplně jinak, než když jste ho viděli poprvé.

• 5.7.2018  22:30
    Nina (2018)

MFF KV 2018: Komorní snímek plný rudých, modrých a rozostřených záblesků. Vztahový mnohoúhelník plný tužeb a frustrací. Zádumčivá atmosféra prodchnutá francouzskými slovesy a útěky do hudebního klubu. Nakonec všichni dostali to, co chtěli, ale zda byli šťastní, to už si musí divák zodpovědět sám.

• 5.7.2018  22:22
    Holky sobě (2018)

MFF KV 2018: Těšila jsem se na film plný holčičího přátelství a sounáležitosti a dostala jsem ukřičený a nezajímavý snímek, který mi jen potvrdil moji dávno známou jistotu - a sice tu, že mám pořád blíž k evropské rezervovanosti než k americké afektovanosti.

• 5.7.2018  22:13

MFF KV 2018: Mezi typickými festivalovými tématy vyčnívá trocha jemného humoru, který působí jako doušek vychlazené vody v parném dni. Ač mi film v mnohém nesedl, přesto ve mně zanechal příjemné pocity a naději, že všecho není ztraceno. P.S. Pro Albu Rohrwacher mám stále větší a větší slabost.

• 5.7.2018  22:06

MFF KV 2018: Zajímavý a svým způsobem napínavý (přestože známe výsledek) vhled do práce novinářů a pracovníků televize. Bylo by zajímavé, kdyby snímek obsahoval srovnání ještě s rozhlasovým štábem, jak tvůrci původně zamýšleli.

• 5.7.2018  21:57
    Má dcera (2018)

MFF KV 2018: Rozpálená zem, nespravedlnost, koně, podivný účes Alby Rohrwacher, snaha, frustrace a zrzavé vlasy malé Vittorie. Film o mateřství a o tom, jaké je to býti dcerou. La la la la ... questo amore non si tocca!!

• 5.7.2018  21:38
    Stébla (2018)

MFF KV 2018: Vemi slabé. Myslím, že atmosféru filmu nejlépe vystihl divák, který v jedné z mnoha tichých scén zachrápal na celý kinosál. V některých filmech dialogy chybí a člověk si jich přeje víc, a jindy platí, že méně je více.

• 5.7.2018  21:21
    Útěk (2018)

MFF KV 2018: Film bych připodobnila k mramoru - chladný, šedavě bílý a s tmavými žilami osudů jedné polské rodiny. Místy tajemné, místy smutně pravdivé a místy velmi znepokojivé. Film stojí a padá s hlavní představitelkou, která podle svých vlastních slov do projektu dala celou svoji duši.

• 5.7.2018  21:14

MFF KV 2018: Běloruské převapení! Neklidný příběh z devadesátkového Minsku a přilehlého okolí, kterému kraluje Alina Nasibullina. Chtěla bych její červený kabát a modrou šálu, nikoliv její hořkou zkušenost. Scéna hodná zapamatování: house party mezi sochami sovětských potentátů.

• 5.7.2018  21:03

MFF KV 2018: Příjemný dokument, který nenudí. Z promluv známých režisérů je cítit uznání a úcta. Film míchá myšlenky vedoucí k zamyšlení s vtipnými historkami. Snímek však ještě více řekne těm, kdo mají protagonistovu tvorbu nakoukanou od A do Z.

• 5.7.2018  20:55

MFF KV 2018: Milé, nenápadné a poněkud zvláštní - tak jako sama hlavní hrdinka. Trochu mě znejistil konec, neboť jsem čekala nějaké ostřejší zakončení. Ale vlastně proč ne?

• 5.7.2018  20:49
    Dáma (2018)

MFF KV 2018: Film mě nezaujal - ani příběhem ani postavami ani svým poselstvím. Jeho zhlédnutí doporučím tedy jen zarytým fanouškům Roberta Pattinsona a obdivovatelům věru divukrásné americké krajiny.

• 5.7.2018  20:44
    Mama Brasil (2018)

MFF KV 2018: Velmi nečekané milé překvapení, které mě utvrzuje v přesvědčení, že film nemusí být vymydlený na to, aby z něho sálala něha a rodinná pospolitost. Vysoce hodnotím zachycení scén z rodinného života, které jsou důvěrně známé i nám v Evropě. Hlavní představitelka svoji roli zahrála na výbornou.

• 18.6.2018  19:30

Tenhle díl mě zaujal nejen zapeklitým případem, ale hlavně poirotovou osobní rovinou. Navíc vždycky jsem považovala inspektora Jappa za ňoumu, ale zde mi připadal skutečně milý a dobrosrdečný a že má Poirota vlastně hodně rád a že to s ním myslí vážně dobře - z jiných dílů to na mě tak nepůsobilo. Ocenila jsem motiv deníku a funkcionalistický vzhled vily, kde bydlel pan Ackroyd.

• 16.6.2018  22:37

Příjemná vánoční atmosféra, diamanty, prolog daleko od Anglie, (ne)sympatické postavy a správně zamotaný příběh - přesně takhle mám Poirota ráda. Nadstavbou už je jen inspektor Japp a dárek, který věnuje Poirotovi.

• 9.6.2018  23:48
    Egon Schiele (2016)

Prostředí, výprava, světlo, obrazy, vztah mezi Egonem a Wally - to všechno zasluhuje pět hvězdiček. V příběhu a zpracování mi však něco scházelo - něco, co by mě chytilo a nepustilo. Pozn. Valerie Pachner je krásná.

• 21.5.2018  19:58

Smutný akční blockbuster, kde mizí v nenávratnu vaši oblíbenci. Oceňuji troufalost nezakončit snímek obligátním happyendem, ale na druhou stranu - "Co má ten konec sakra znamenat?"

• 21.5.2018  19:50
    Gauguin (2017)

Přenádherná tahitská příroda. Uvěřitelný Vincent - hlavně v druhé polovině. Skvěle vybraná představitelka Tehury. Zajímavá hudba a nezvykle modromodré moře. Nedoporučuji životopisným hnidopichům. Doporučuji nespoutaným duším.

• 15.4.2018  13:51
    Mimi šéf (2017)

Myšlenka a zápletka celého děje je přinejmenším zvláštní, ale tomu roztomilému miminu, co rozkazuje a chová se jako dospělý, se prostě nelze nesmát a později ani nefandit.

• 15.4.2018  13:42
    Wonder Woman (2017)

Filmů s hlavní hrdinkou podle komisku se moc nenatáčí a když už tedy vznikl tento snímek, čekala jsem, že to bude suprdupr nářez. Dojmy, které ve mně film zanechal, však byly velmi rozporuplné - zůstaly někde na půli cesty mezi krásným imaginárním ostrovem a druhou světovou válkou. Škoda! Myslím, že to mohlo být o dost lepší.

• 11.4.2018  22:10

Pro mě Peter Jackson podruhé do stejné vody nevstoupil. Pán Prstenů zůstává nepřekonaný. Ale i přesto byl Hobit příjemným snímkem, ze kterého čiší čirá filmařská láska a odhodlanost.

• 11.4.2018  21:54

Nádherný film. Krásná stylizace. Úžasné kostýmy. Skvělé herecké výkony. Dojímavý příběh. Dobrý nápad. Doporučuji. Plus dodatek po letech: Chcete vidět dobře udělaný trailer? - Podívejte se na trailer k tomuto filmu.

• 11.4.2018  21:39

Mám ráda filmy, na které jdu bez očekávání, a pak jen zírám - nadšeně! Vizuálně nadstandardní! Film mohl být bez Rihanny, ale rozhodně ne bez Danea a Cary! Příběhu bych pár věcí vytkla, ale proč se tím zabývat, když celkové dojmy jsou více než uspokojivé? Dlouho už jsem z kina neodcházela s tak příjemným pocitem. A píseň na začátku titulků je pecka všech pecek!!!

• 6.4.2018  20:19
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

První díly mě do svého vlastního ponurého světa oddělení vražd sice nevtáhly, ale později jsem se k hlavním hrdinům začala vracet vlastně ráda. Líbilo by se mi však, kdyby byly více rozvinuté rodinné situace jednotlivých postav. Nejvíce (přestože negativně) mě zaujala linka velitele Korejse. Seriál mi rozšířil obzory ohledně vyšetřování a já musím práci českých policistů, na jejichž základě byl seriál vytvořen, skutečně ocenit.

• 3.4.2018  22:56
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Zajímavé. Netypické. Pražská architektura. Rozličná témata. Pozvolné spojování jednotlivých linek. Pro mě příjemné překvapení.

• 3.4.2018  22:41

Od filmu jsem neměla žádné očekávání. Bohužel mě výsledek nenadchnul. Neztotožnila jsem se s postavami. Vývoj děje mi připadal příliš rychlý a nepravděpodobný. V popkulturních odkazech jsem se naprosto ztrácela. Zřejmě toto není typ filmu pro mě.

• 4.3.2012  12:38

Nádherná podívaná. Skvěle zahraný, zrežírovaný, ozvučený, vypointovaný příběh. Úžasný film s břitkými vtípky, mysteriózní hudbou a přesvědčivou stylizací.

• 17.10.2011  11:40
    Cizinec (2010)

Slátanina bez nápadu.Opravdu mě v tomto filmu nezaujalo absolutně nic.Tak možná ty Benátky, ale to snad aby si tam člověk radši zajel.Sám a ve skutečnosti.

• 25.2.2011  08:37
    Babel (2006)

Jakýkoliv komentář mi po shlédnutí připadá zbytečný.Tenhle film musíte vidět, zažít a prodýchat společně se všemi zúčastněnými.

• 22.1.2011  05:16
    Pokání (2007)

Viděla jsem příběh, který mě ohromil.Nevím, jestli to byly vlčí máky, Keira v zelených šatech, nepochopení, zoufale řvoucí James, květiny ve váze či tlukot psacího stroje, který jako by připomínal bušení vlastního srdce, které už nemá co ronit.Bylo to čarovné, vysilující a směle krásné...

<< předchozí 1 2