Gejša (2005)

Mám ráda Zhang i Michelle Yeoh, tento film mě však za srdce nechytil

Tygr a drak (2000)

Krásné a dokonalé dílo, které předvádí úchvatné boje. Zdá se to tak snadné, skoro jako kdyby tancovali...konec je trošku zvláštní, raději bych byla za happyend

Klan létajících dýk (2004)

Je smůla jak to dopadlo s tím květinovým polem. Štáb zaplatil zemědělcům, aby na něm vyseli spoustu barevných a nádherných květin, ale nějak se to nepovedlo. Alternativní řešení můžeme vidět na scéně, kde Jin trhá z hřbetu koně květiny (plevel) pro Mei. Co se týče umělecké stránky, jsou Dýky úchvatné. Problém s tímhle filmem je stejný jako u Vesnice. Můžete ho prakticky vidět jenom jednou. Při druhém shlédnutí se mi již jeví některé počínání Mei jako nelogické a hloupé. Dál mi trochu nesedla závěrečná scéna ve sněhu. Hromadě sněhu. Popravdě nevím kde se tam takové kvantum vzalo. Jestli to mělo demonstrovat jak dlouho bojovali, nebo to mělo podtrhnout uměleckou stránku...fakt nevím.

Lví král (1994)

strašně pěkně zpracovaná pohádka a je mi jedno jestli to něco vykradlo. navíc timon a pumba v českém znění, to je prostě síla:-)

Sunshine (2007)

Audiovizuální orgie, kterým nedokážu srazit hvězdu ani za ten divný konec...dokonalé herecké výkony (a skvělé obsazení), atmosféra, hudba, Slunce, skleník plný rostlinek (jehož smrt je smutnější než odpálení raket v terminátorovi)...to vše tvoří nádherný film od režiséra, jehož jméno jsem nikdy předtím neslyšela...Možná že hlavní zápletka je nereálná a stejná jako u většiny podobných armagedonských děl, ale Sunshinu jako jedinému to celé odpustíte. Najednou vás nezajímá, že by bomby nevybuchly...nezajímá vás že takováhle smrt Slunce snad ani není možná...je vám to jendo. Sedíte v kině, hltáte očima tu zlatou krásu a máte pocit, že cítíte sluneční žár na tváři. Druhá polovina filmu vás pak uvede do lehké deprese, jak postupně odchází jeden člen posádky za druhým...

Saw 4 (2007) odpad!

Je mi jedno jestli to má myšlenku (ano i ten první díl). Je mi jedno jestli je to strašidelný (tudíš správný horor). Jsou mi ukradený úplně všechny důvody, proč by tahle série měla být dobrá. Pro mě je to jen směsice odporných brutálních vražd. Dokonalý návod na zabíjení. Z vyprávění mě stačilo slyšet (nevím ve kterých dílech to přesně bylo) o scéně s injekčníma stříkačkama, s vlastním vydloubnutím oka (jinak smrt), s pitváním svého partnera, který má být podle všeho mrtev (jinak smrt). Smůla že se probere uprostřed prohlížení jeho střev vlastní holkou... Nechutné! Odporné! Ohavné! Strašné! Zrůdné!

Saw 3 (2006) odpad!

Saw 2 (2005) odpad!