Sezení (2012)

Film o tom, jak muž chce poznat to, co doposud neokusil... Vcelku normální. Milióny komedií jsou založeny na tom, tak proč by mělo být zvláštní tím, že to chce muž, kterému je už přes 40 let a bohužel k tomu neměl příležitost, jelikož je připoután na lůžko? Jiné je to v tom, že tento člověk svět vnímá "z jiného úhlu pohledu" a to doslova a rád by dosáhl toho, co je pro člověka zcela přirozené. City a silné vztahy, které si Mark za svého života vytvoří - a to hlavně k ženám, jsou jeho jediným pojítkem s realitou. Helen Hunt i John Hawkes odvedli skvělou práci a William H.Macy v postavení kněze, který celý příběh prožívá s Markem ať už v kostele či u něj doma u piva - to je pouze zpestření, které je určitým kontrastem ve spojení sex a víra.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Hodně předvídatelný film, ale proč ne? :) Označení komedie sedí, jelikož jsem se opravdu bavila a to bylo pro mě to hlavní :) Dvojice Ashton a Cameron k sobě skvěle pasuje ;)

Svět podle Lelanda (2003)

"Zazpívej" Nejhorší pro mě bylo zjištění, koho je Ryan bratr....V tu chvíli jsem si pořád říkala, co bude ten důvod... ? Mě to určitý smysl dávalo, ale i tak - právo na život...Film je hodně zajímavý svým pomalým způsobem plynutí a také tím, jak jen očekáváte objevení se toho obrovského "bubáka ve skříni", který se vynořil hned na začátku filmu...Ryan Gosling i všichni ostatní - mimo pro mě dost nesymptatické Jeny Malone...Ti všichni odvedli skvělý výkon...Jo a Michael Welch svou rolí taky ukázal co v něm je ;)

Slavíci v kleci (2004)

Nenáročný. Předvídatelný. Ale skvěle zahraný :) Dobrá hudba a pro mě typický film na sobotní odpoledne na ČT1 :)

Slova (2012)

Tak lehké a přitom intenzivní. Poutavé a odhodlané Vám vždy dát jen náznak jak ve skutečnosti všechno je...Visela jsem doslova na každém slovu...Film o morálce, egu a také o tom, jak je těžké žít...Realita či fikce? Pořád jsem si říkala, jak to tedy je? A to je přesně to, co mě stále udržovalo v té touze po poznání - Claye či Roryho? Co byste udělali vy při takové příležitosti? Já mám jasno. Skvělé prolínání linií, kde hlavní roli hráli 3 muži, z nichž pro mě nejzajímavějším byl Clay, jelikož u něj visel ten největší otazník...

2 $ocky (2011) (seriál)

Pro mě obrovské překvapení a aktuálně nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděla :) Skvělé postavy, výborné hlášky a "nenápadné" sexuální narážky, ať už se jedná o "sex po telefonu", ámiše s kládou :D či další perličky :) Jednoznačně vede :) Jsem na konci čtvrté série a jak jsem již zvyklá na tuhle praštěnou hlavní dvojici a plno jejich "kamarádů" - tak mě již nic nepřekvapí :)

Terapie láskou (2012)

Skvěle šílený :) Praštěný :) Neskutečně svižný a rychlý :) Film se mi neskutečně líbil až do té chvíle, než tam začali prudit s tím tancováním :D Pro mě neskutečná pěst na oko a v tu chvíli jsem si říkala, že u mě film skončil :D Ano, už to nebylo ono, ale ty rozhovory, napjatá situace, parádně střeštěná rodina a problémy, s nimiž si každý člen rodiny musí poradit sám, jelikož do hlavy ostatních členů rodiny nechtějí snad ani vidět a jsou rádi, že zvládají sami sebe, to všechno to udrželo nad vodou...Bradley Cooper si za tuto roli zaslouží nějaké ocenění, protože jeho výkon byl precizní a scénář skvělý :) Při sledování jsem si říkala, že moje problémy jsou nic oproti jejich životu a "přežívání", které chtějí ale ukončit :) Hmm...už jen první rozhovor Pata a Tiff na jejich prvním "nerande" - tady bylo vidět, že to bude zajímavý vztah ;)

Argo (2012)

"Argo fuck yourself" :) Heslo celého filmu :) Hodně dlouho jsem nezažila tak napínavých poslední 45 minut filmu :) Nic mě v tu chvíli nemohlo vyrušit, jelikož pokud nevíte, jak to dopadne,tak jen čekáte a čekáte a čekáte :) Že Ben Affleck umí režírovat mě přesvědčil už v Gone, Baby, Gone a zahrát si ještě v dalším svém filmu ? :) super :) a musím říct, že mi budou chybět jeho dlouhé vlasy a fousy, které mu přidaly něco do sebe ;) Argo je alespoň pro mě napínavý thriller o tom, jak se dokáží propojit různé mentality ve válečném prostředí a člověk je rád, že to sleduje pouze z prostředí kina či svého obýváku. Skvělý nápad, výborná kamera, několik minut bez jakéhokoliv slova a vyjádření všech emocí pouze pohledem...Precizní.

Hitchcock (2012)

Hitch je jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a jeho životopis a knihy od něj mám prolouskané skrz na skrz :) Jsem proto ráda, že se toho ujal tak zkušený herec jako Anthony Hopkins, který se do role vžil na maximum :) Konečně je zde vyzdvižena a vychválena i jeho žena Alma, která na jeho tvorbě měla značný podíl :) Herci skvělý, téma super (miluju téma z prostředí filmu) a poodkrytí toho, jak to všechno vzniklo :)

Cosmopolis (2012)

Wau.Po shlédnutí tohoto filmu se vytvoří nejspíše dva tábory: Jeden, ve kterém jsou lidi, kteří četli literární předlohu a pokud ji dočetli do konce, tak rozumí o čem daný film je a aspoň trochu se chytají. Druhý je plný lidí, kteří vůbec nemají šajn o co v daném filmu je a považují to pouze za slet neskutečných blábolů, které jsou vylepšeny záběry buď filozofických úvah, sexu a nebo násilí, které je pácháno zcela nelogicky. Já měla to štěstí, že jsem knihu četla a dalo mi to dost zabrat - nic tak těžkého jsem už hodně dlouho nečetla a tudíž jsem při sledování filmu měla "výhodu", zdali se to tak dá nazvat. Co si budeme povídat, film je pěkná s*ačka, která je ale moc pěkny natočená a režírovaná Davidem Cronenbergem a je to od něj opravdu hodně odvážné pustit se do takového projektu. Jedno vím jistě - už nikdy to nechci vidět :D