Carlitova cesta (1993)

Tento film mě uchvátil, nejen díky tomu, že je v hlavní roli Al Pacino, ale také díky tomu, že je to skvělá gangestrovka na úrovni. Výborně pojaté a tím i dobře natočené. Al Pacino nám tady ukázal jednu z jeho nejlepších rolí. Krásně pohodově jsem to pojal, takže na 80%.

Ulovit miliardáře (2009)

Pane bože, horší to být, už asi ani nemohlo. Film byl o ničem a v půlce filmu jste už věděli jak to dopadne. Pomalu ani žádná zápletka, pořád jen nudné kecání Matonohy, Janečkové a spol. Ve filmu nebylo nic kladného, až na Jirku Mádla u kterého se mi líbila jeho role, jinak obsahově katastrofální až nemotorné.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Výborný film od Franka Darabont a ten na mě udělal velký dojem někdy až šílený a nemohl jsem se nabažit konce. Tim Robbins oscarový herec s Morgan Freeman tvořili výbornou hereckou dvojici na plátně. Po celou dobu sledování, mě film naplňoval tím úžasem na takto ztvárněný snímek, který jsem už dlouho neviděl a taky dlouho neuvidím. Holywood, zase stoupl na větší stupínek popularity a to díky sedm* nominovaném snímku na oscara. Je fakt, že je film příliš zdlouhavý a řekl bych, že ke konci se hodně věcí opakuje, ale to mi až tak nevadilo. Spíš se mi nelíbila role Boba Guntona, protože si myslím, že byli lepší kandidáti, než byl on. Příběh byl velmi zajímavý a upoutavý. K tomu příjemná atmosféra, která tomu dodala příjemnou pohodu ke sledování. Co více si přát!

Spider-Man 2 (2004)

Čekal jsem trochu větší změny a ty se dostavili okamžitě a to ve větším množství. Tak každopádně, tento díl je lepší než první, protože je tu vidět větší aktivita a stále se něco děje a to mi v jedničce chybělo. Jinak konec byl velmi zajímavý a moc mě bavil, tak jako celý film. Popravdě jsem ani nečekal, takový snímek podle komiksu, asi nejlepší po Sin City.

Cesta k ráji (1978)

Chyběl mi tu Stallonovo důraz, který má v každém filmu. Film je docela o ničem, je to jenom sportovní žánr, jako byl Rocky, ovšem ten se mu povedl více. 50% kvůli Silvestrovi, ale hraje tu nesympatickou roli, která mi nepadla do oka.

Eurotrip (2004)

Podle toho co jsem slyšel, jak je tento film úžasný, no a ty hlášky, sem si říkal, že to musím vidět. Podíval jsem na hodnocení a a překvapilo mě, jak je nízké. No, ale přece jenom jsem si to stáhnul a myslím, že jsem udělal velkou chybu. Jako je to taková komediální klasika, na nízké úrovni, ale přece jenom jsem to musel ocenit na 3*, kvůli našim hercům, ale také díky hláškám, které se docela povedly, ale škoda, že si pro mě museli vybrat zrovna tento snímek. Takže na druhou stranu, jsem zas takovou chybu neudělal :-).

Úžasňákovi (2004)

Tak Pixar je velmi známý animovanými filmy a myslím, že tenhle je jeden z nich, který si pamatuje každý. Koukám na něj stále rád a pokaždé se zasměji i tam, kde jsem se minule nezasmál. Dost slušný dabing a co se týče vkusu, tak taky nebyl špatný. Škoda toho pokračování, myslím si, že by druhý díl byl také úspěšný.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Na tomhle snímku je nejhorší, že furt klesá a klesá a lidé ho miň zbožňují. Zde je vidět přesná ukázka, jak se s velkolepého filmu, stane nudné pokračování. To byla nejhorší chyba co mohli udělat a navíc jiný režisér, měli nechat první díl a stačilo by, tohle je moc přehnané a na některé je to moc silná káva.

Noc v muzeu (2006)

Filmová klasika s ještě větší klasikou a to Ben Stiller, který má štěstí na filmy s horším hodnocením. Ale jinak to byla klidová pohoda, protože nápad byl velmi dobrý, ale horší bylo to jeho zpracování. Jinak myslím, že odvedli dobrou práci, alespoň na ten průměr amerických klasik.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Na takovýhle animáč jsem čekal, konečně nějaké hračky, které mluví. John Lasseter mi splnil sen a navíc mě při tom pobavil velkou dávkou charisma. Snímek jsem viděl v anglickým podání, kde na mě udělal dojem Tom Hanks, ale také česky na dabované, to není vůbec špatný. Příběh je sepsán natolik dobře, abyste se každou minutu filmu nenudili a byli stále ve střehu, aby vám něco neuteklo. Opravdu hezky provedené.