• Krátkometrážní

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tak podivuhodně poetický snímek už jsem dlouho neviděla. Vizuálně baladická záležitost, při které se leckomu zatají dech. Zaujala mne síla citů, lidských osudů i historie jednoho bílého dřevěného domku, kde to vše začalo a ke kterému jsou hrdinové navěky pevně svázáni. Myslím, že z dojetí celé té souhry "životních náhod", mola na moři, jako schody do nebe, směrující k západu slunce, omšelých knoflíků, pozlacených hodin...se ještě dlouho nevzpamatuju...

G. I. Joe (2009)

Kam se hrabe věčný sukničkář James Bond. Není to nic převratnýho, to ani nikdo nečekal, ale jsem si jistá, že G.I. Joe je perfektní popcornová zábava jakou má právě být. Co naplat...pro zrzky mám prostě slabost a uniformy takokovýho rázu mě rajcujou ;-) Mimochodem musím pochválit Siennu, jako hlavní ženská záporačka je neodolatelná. Trikový pasáže hýří nablištěností i dobrými nápady (jen na okraj-http://technet.idnes.cz/tec_technika.asp?c=A090923_115420_tec_technika_vse ...snad se spekulace nestanou skutečností). Lebedila jsem si ve videoherní atmosféře a pevně doufám, že se dočkáme pokračování ;-)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tento megalomanský projekt mě sice neposadil na prdel, ale na vynechání mozku solidní relax. Bay vsadil na správnýho koně a teď už jen sklízí a vylepšuje. Prostě umí a ví jak se v tom chodí (vždy dokáže udělat parádní odvazovku-sice pořádně nákladnou, ale zisky byly mnohokrát znásobeny). Hlava pomazaná s nepřehlédnutelným egem a velkými sny. Specialista na blockbustry, občas to až přehání a potřeboval by zpomalit-tolik soubojů až z toho jde hlava kolem. Snímek není pro náročné diváky, spíše pro vášnivé fanoušky Hasbro figurek nebo pro ty, co občas potřebujou vypnout, probudit v sobě dítě a nechat si nakopat. Pominu výkon Megan Fox, to že neumí hrát je věcí dávno zřejmou. Pominu pár "dojemných" scénářových úletů, které jsou pro takové hity jen přílohou na talíři. Dbá se spíše na lesk, efekty-propracovanější, novější techniky, jenž Transformers 2 nadmíru překypují. Boje jsou zvládnuty na jedničku, ani na vteřinku jsem se v tom všem zmatku neztratila. Hláškami nabytá nakládačka hodna kýble popcornu, litrů coly a zvuku hlav dolby digital, nesoucí se z kinosálu. Mě stačil raní čaj, miska čokoládových vloček, pyžamo, zvuk 5.1. a i přesto jsem náramně spokojena. Michael Bay si plní svůj klukovský sen, proč ne? Držím mu palce a těším se na trojku!

Robot Chicken: Star Wars (2007) (TV film)

Bláznivá runway napříč fenoménem Star Wars, co vychechtá člověku mozek z hlavy :D

Šifra mistra Leonarda (2006)

Celé tři roky jsem odolávala knize i filmu, když už se s tím vším roztrhl pytel a přiznám se, že jsem velmi mile překvapena. Nenudila jsem se ani minutu...mělo to spád i pěkné vyvrcholení. Je pravda, že postavy neměly tolik času při hledání grálu, aby plně rozvinuly svůj charakter, leč dá se to směle přehlédnout. Opravdu nechápu, jak to kritici i diváci tak ztrhali. Nejspíš proto, že spisovatel byl tak blízko pravdě...a pravda je pro mnohé těžce stravitelná...

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Bezva oddech po pár perných dnech. Sice humor už není tak za bránici drásájící, ale mírně lechtající, avšak svůj účel to splňuje. Úsměv mi hrál na rtech po celou dobu. Potěší malé i velké diváky a možná, že čtyři hvězdy jsou až moc (nepatrný díl má asi i shlédnutí ve 3D), ale nemůžu si prostě na nic stěžovat ;-)

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Podobnost s Ďábel nosí Pradu nelze zapřít. Méně napádité to sice je, pořádné charisma jaké má Meryl mi zde také chybělo, ale klackovitost hlavního představitele mi byla dosti po chuti.

Vzhůru do oblak (2009)

Stal se pro mě nečekaně a jednoznačně jedním z nejemotivnějších a nejlepších animovaných filmů. Od dob Lvího Krále přeci jen uběhl nějaký ten pátek (krom toho nemohu zas tak moc srovnávat starou klasiku s animákem stvořeným v počítači), ALE Up mě v pár úsecích dohnal málem k slzám velice lehce, tak jako k výbuchům smíchu. Pro mě po letech očekávaný boom. Pixar dělá výborné filmy, filmy co doputují až k srdci i rozpohybují koutky úst. Děkuji!!!

Terminator Salvation (2009)

Hrůza hrůzoucí!!! Efekty fajn, ale tak to je asi celé. Bale se projevil jako necharismatický herec, Worthington dost vlažný, akce minimálně, ostatní postavy hodně pokulhávají, o scénáři radši ani nemluvim..no když to vezmu kolem a kolem, nestálo to za nic. 115 minut uběhlo jako voda a já opravdu netuším na co jsem se vlastně koukala. Beru to jako samostatný film, protože spojit to s kultovní sérií by byla ostuda. 2 hvězdy za efekty, nic víc a nic míň.

Medvěd (1988)

Bez debat jeden z nejmilovanějších filmů mého dětství. Když jsem byla prcek a měla jsem tehdy kartičku člena videopůjčovny, neodolala jsem a tento snímek jsem si přinesla domů. Prožívala jsem to jako nic, i když konec byl vcelku předvídatelný. Medvědí láska, která není zpečetěna slovy, ale činy. Navždy...