Noe (2014)

Tak tohle fakt ne. Samozřejmě, k filmu mám averzi už jen proto, protože je natočen podle blábolu z bible. Ale kdyby byl aspoň film natočen dobře, byl bych pouze předpojatej. Takhle jsem i nasranej. Aronofsky není špatnej rejža, sice z jeho filmů vesměs žádným blahem nehýkám, ale ujdou. Tohle ale ňáko přepísk. Vizuálně dobrý, stejně tak triky jsou na úrovni a Russel Crowe tradičně doslova plýtvá charizmatem. Ale jinak nechápu o co rejžovi vlastně šlo, takže zklamání a ztráta času tenhle film.

Velká svatba (2013)

Komedie občas trochu vtipná a občas trochu trapná. Typická oddechová volovina se spoustou uvřeštěnejch postav. Uplně mě jímá hrůza jaká by to byla sračka, kdyby neměl film tak luxusní herecké obsazení.

Sabotáž (2014)

Mohl to bejt hodně dobrej film. Mohl, není. Především mě vyloženě srali všichni členové speciálního komanda (kromě Arnolda), stejně tak i policajti kteří vyšetřujou to, jak všichni ti namachrovaní, vysvalení a potetovaní dementi s hovnem v hlavě jeden po druhým chcípaj. A když mě je sympatická jen jedna postava, je to průšvih. Mimochodem Arnolda mám rád, takže mi jako jedinej ve filmu nevadil, ale jeho hereckej výkon (nebo jak to nazvat) je tragickej. On to nikdy nebyl žádnej herec, natož dobrej herec, ale povětšinou jsem neměl problém ho ve filmu akceptovat. To co předvádí tady je k pláči a ani v parodii bratři Zuckerů by s tímhle neobstál. Ale k filmu. Příběh se mi líbil, stejně tak i přístup režiséra k prezentování akce, nebo k násilným scénám. Film i docela pěkně graduje. Nicméně nějak se nemůžu zbavit jisté pachuti. Prostě to mohlo bejt o dost lepší.

International (2009)

Trochu jsem měl z filmu strach, měl jsem obavu že to bude sterilní pátrání po něčem a že to bude nuda. Není. Režisér není žádnej nýmand, film má šmrnc, spád a i ňákou tu akci. Herci jsou taky na velice solidní úrovni - zkrátka mě to docela bavilo. Žádná sláva, žádej průšvih.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Bohužel pouze průměrnej film. Je vidět že režisér není žádnej žabař, dokáže příběh odvyprávět s jistou dávkou elegance a to i přes to, že je příliš dlouhej a ničím zajímavej. Film se pořád plácá od ničeho k ničemu. Vypadá to, že James L. Brooks přecenil svoje síly podobně jako kdysi Martin Brest s filmem Láska s rizikem (i když to byl vlastně mnohem větší průser).

Pompeje (2014)

Tradiční Andersonova slátanina, ono od něj taky nelze čekat nic jinýho. Je hodně idiotských filmů, Pompeje patří k těm nejzhovadilejším. Scénář je tak dementní, že je v dementnosti králem, minimálně za poslední rok. Herecké obsazení je, co se týká titulní zaláskované dvojice, vpravdě zoufalé. Ostatní jakš takš ujdou. Na druhou stranu je třeba říct, že jsem se u sledování tohoto veledíla nijak zvlášť nenudil, chvílema jsem se i dost dobře bavil, triky ušly a jestli nakonec všichni chcípli nebo nechcípli tady spoilerovat nebudu, nicméně mě výsledek udělal radost. Takže nebudu dělat intelektuála, přijmu to co Anderson nabízí a hodnotím tak jak hodnotím.

Únos (2012)

Na můj vkus velmi pozvolna odvyprávěný příběh. Tak pozvolna, že mi to připadá jako film ze sedmdesátých let, ovšem bez tradiční atmosféry. Závěrečné "překvapivé rozuzlení" na mě působilo jako pěst na oko, čili mě nesedlo a otrávilo mě. No on mě vlastně film otravoval už předtím, takže závěr byl už jen třešnička (spíš bobek) na dortu.

Rio 2 (2014)

Stejně vtipné, zábavné, sterilní i nudné jako předchozí díl. Oproti prvnímu dílu vidím čistě subjektivní klad a sice že děj se odehrává v pralese, což mě baví o dost víc, něž když se titulní modrej pták potácel někde ve velkoměstě.

Mrtvý sníh (2009)

Severskej horor, kterej se moc nepoved. Banda študáků se kdesi v horách nechá zamordovat ňákejma zubatejma, z huby neustále slintajícíma zombie nacistama, ... nebo co to vlastně mělo znamenat. Pár butálních scén ušlo (zabíjení zombií pomocí skůtru třeba...), některý krváky zase smrděli karikaturou a dost pochybuju, že to byl záměr. S přibývajícíma minutama je ve filmu víc a víc akce, a je to víc a víc nuda. Režisér sice nemá špatný nápady a pár scének se docela povedlo, ale jinak slabota.

NON-STOP (2014)

Mám rád příběhy odehrávající se v uzavřeném prostoru, mám rád Liama Neesona i Julianne Mooreovou a vyloženě mi sedí režie J.C. Serry. Takže je mi fuk, jestli je náhodou děj nelogickej nebo klišovitej (fakt jsem neměl potřebu to zkoumat) a ani mě nevadí přepálený finále. Bavil jsem se, to mi stačí.