Frajeři ve Vegas (2013)

Příběh nestojí za řeč. Je to typická americká vykalkulovaná slátanina, která je sotva na jedno zhlídnutí. A i to jedno zhlídnutí je chvílemi utrpení. Některý scény jsou trapný a některý zbytečný - třeba páprdové v porotě na miss. Naštěstí některý scény jsou docela vtipný a všechno je to natočený takovým tím neškodným stylem, kterej nenáročnýho diváka určitě neurazí. Nebejt vpravdě luxusní a extrémně sympatické herecké sestavy, hodnotil bych o poznání hůře.

Velmi relativní známosti (2000)

Nevim jak kvalitní je předloha (divadelní hra), ale z filmu mám pocit, že mohl bejt mnohem, mnohem lepší. Především první polovina filmu se hrozně táhne. Až v druhé, když se vztahy mezi hrdiny začnou moc pěkně vyhrocovat, nabere film potřebné tempo. Kvalita filmu stojí především na scénáři, částečně na hercích, ale rozhodně ne na režisérovi.

Krvavý sport (1988)

Kdysi se mě to docela líbilo, dneska je to už tak akorát k zasmání.

Nymfomanka, část I. (2013)

Lars von Trier to asi v hlavě nemá uplně v pořádku, ale to nevadí, nejlepší režiséři jsou vždycky trochu nenormální. Jenže on je pouze průměrnej režisér, kterej ze sebe dělá něco, na co rozhodně nemá. Očividná je snaha bejt za každou cenu kontroverzní, nekonvenční, kromě softu nacpat do filmu i pár sekund hardu a tvrdit, jaký je to všechno strašný umění. Není. Především by to chtělo víc soudnosti, vyházet zbytečný a nudný scény (smrt otce nebo třeba celá scéna s Umou Thurmanovou) a soustředit se na příběh a ne jen na to, jak šokovat.

Carrie (2013)

Mám rád tenhle příběh. Stephen King napsal hromadu lepších knih, ale Carrie je moje srdeční záležitost. Především ze dvou důvodu. Jednak je pro mě přitažlivé téma telekineze, ale hlavně se mě hodně líbí téma pomsty, která, díky schopnostem hlavní hrdinky, v jednom malém městečku způsobí doslova peklo. Zkrátka žádný sraní s těma šmejdama který se Carrie vždycky posmívali, a že to odsere i mnoho nevinných, je podružné. Původní film Briana DePalmy mě nikdy nebavil, takže moje očekávání ohledně nového filmu byly veliké. Nejedná se o žádné veledílo, ale špatnej film to rozhodně není. Je škoda, že závěrečné běsnění, které Carrie rozpoutá se soustředí pouze na onu osudnou tělocvičnu. V knize to odsrala půlka města a mrtvých bylo hodně přes čtyři stovky. Ve filmu to vypadá, že pochcípali jen studenti. Tady mohl bejt film mnohem šťavnatější. Asi nebyly prachy, nebo odvaha, nebo co... Na druhou stranu, pomsta Carrie na Chris a Billym je výrazně lepší než v knize, tu jsem si fakt užil. Jinak film není bez chyb, ale leccos zachraňuje herecký obsazení (Julianne Mooreová je tradičně skvělá), solidní řemeslná zručnost režisérky a obstojná atmosféra filmu. Bylo by to za tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že se jedná o příběh Carrie, musím jednu přidat.

Mafiánovi (2013)

Mafián s manželkou a dvěmi dětmi se schováváj díky programu na ochranu svědků. Ovšem onen mafián se pořád jako mafián chová, takže občas někoho seřeže, občas někoho sejme... Zbylí členové rodiny se s tím taky moc nebabraj. To mě bavilo. Pozitivní je i herecký obsazení a celkem příjemná atmosféra filmu. Luc Besson byl kdysi výborný režisér a i když Mafiánovi zdaleka nedosahujou kvalit některých jeho starších filmů, dokazuje, že pořád umí a co se mě týká, rozhodně jsem neměl problém s tím, že bych se nudil, nebo třeba že by měl film problém s hluchými místy.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Zápletka by ušla, ale co se z ní postupně stane za debilní americkej příběh, to mi hlava nebere.

Můj přítel delfín (2011)

Nebejt to natočený podle skutečných událostí, tak hodnotím o hvězdičku méně. Tři čtvrtiny filmu ještě docela ušly, není to žádná sláva, ale ani průšvih, ale závěr je přeslazenej tak, až by jednomu povolil svěrač.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Příběh není z nejoriginálnějších, ale když ponechám stranou jeho trashovitost, je to celkem povedenej biják s akcí, humorem, bídnými triky (ale to mi fakt nevadí) a překvapivě emotivním závěrem. Vypadá to, že když Stephen Sommers nemá k dispozici hromadu peněz, točí lepší filmy.

Plukovník Chabert (1994)

Na můj vkus až příliš akademický přístup režiséra film tříští na nudné a vyloženě nezvládnuté pasáže s těmi velmi povedenými.