Nějak se to komplikuje (2009)

Celkem na úrovni odvedná komedie. Sice bylo ve filmu pár míst, který "skřípaly", ale celkově spíš mírný nadprůměr. Velmi příjemným překvapením pro mě bylo herecký obsazení. Famózní byl Steve Martin, překvapivě sympaťák byl Alec Baldwin a tradičně kvalitní Meryl Streepová (i když trochu zbytečně přehrávala). Zmíněný titulní trojice filmu dominuje, ostatní jsou jen do počtu, což je škoda.

Casino (1995)

Strhující! Nejlepší film Martina Scorseseho, kterej po celý tři hodiny nenudí ani na vteřinu.

Šepot (2007)

Nic moc, zklamání. Chtělo to odvyprávět víc intenzivně, opepřit atmosférou a taky z toho vykutat více napětí. Potenciál by příběh měl (závěrečný rozuzlení je fajn), ale zpracování vázne a film působí bezradným dojmem.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Scénář sesmolil někdo hodně zhulenej a producent kterej ho schvaloval na tom musel bejt stejně. To je fakt síla, do čeho dneska v Hollywoodu strkaj peníze. Takže zápletka ultradementní, romantika nefunguje, chemie mezi titulní dvojicí je nulová a humor je upachtěnej a zhusta nevtipnej. Korunu tomu nasazuje Zach Galifianakis, kterej ze sebe opět dělá uplnýho pitomce a to i po závěrečnejch titulcích. Nejvtipnější momenty byly ty, kdy se do sebe naváželi Rob Corddry a Lake Bellová, což je málo.

Barbar Conan (2011)

Film je přesně takovej, jak se dalo čekat - jméno režiséra mluví za vše. Žabař Marcus Nispel má talentu jako já vlasů na hlavě (ani jeden tam nemám mimochodem) a i tentokrát "nezklamal". Hodně akce, ňáký triky a i ten solidní rozpočet je na filmu vidět, jenže co naplat - film je mdlá nezáživná nuda, která nevyvolá nic než spánek, čili je to sračka. Titulní Jason Momoa je tragickej až hanba. To si z nás asi producenti udělali prdel nebo co, že hlavní roli svěřili nečemu bez svalů i charismatu. Kam se hrabe na rakouskou hromadu svalů. Tak trochu potěšil jen Ron Perlman, jenže ten se ve filmu objeví jen v první sotva půlhodině. Taky jsem se těšil na Rose McGowanovou, ale ve filmu vypadá víceméně hnusně. Jo a kdybych měl porovnávat hudbu Tylera Batese s legendárním soundtrackem Basila Poledourise, tak bych musel bejt sprostej jak dlaždič. Film byl propadák, což je v pořádku a kdyby náhodou pohřbil kariéru Marcuse Nispela vůbec bych se nezlobil. Film by tím pádem jenom ospravedlnil svoji existenci.

Super 8 (2011)

J.J.Abrams dokazuje, že zvládá kdejakej žánr. A tohle je podle mě, co se týká jistoty vyprávění a realizační zručnosti, jeho nejlepší film. Scénář je spíš tuctovej, ale je výborně prodchnutej nostalgickou atmosférou, kterou navíc Abrams násobí svým režijním stylem, kterej jako by se zhlídnul v osmdesátých letech. Čili kdyby to Spielberg (mimochodem jeden z producentů filmu) natočil před třiceti lety, film by asi vypadal nějak takhle. Nejvíc oceňuju to, že ač se film rozjíždí spíše pozvolna, postupně nabírá na obrátkách, aby byl v poslední půlhodině doslova strhující, plný akce i triků. Velmi umně vybalancované a vygradované tempo vyprávění. Dalším nesporným kladem filmu je Elle Fanningová, která jednoznačně o třídu převyšuje všechny ostatní a dokazuje, že není o nic horší herečka, než její starší ségra. Škoda jen mírně zdlouhavýho úvodu a trochu rozpačitě vypadajícího mimozemšťana. Ale jinak, ač film nepřináší nic nového a originální taky moc není, je to moc dobrej a hlavně zručně udělanej biják.

Šmoulové (2011)

Jako rodinná taškařice pro děcka je to překvapivě snesitelnej film.

Pařba v Bangkoku (2011)

Humoruprostej (zasmál jsem se...hm... asi tak...hm...ani jednou), nudou prošpikovanej film (zíval jsem jak o závod), plnej nesympatickejch postav (debilové jak ze žurnálu). Ještě o fous horší, než minule.

Pandemie (2010)

Solidní kraťas s ucházející zápletkou a překvapivě dobře napsanými dialogy. Hlavní hrdina působil trochu křečovitým dojmem, ale ostatní se rolí zhostili velice dobře. To vše v rukách režiséra, kterej má kupodivu jistou ruku a cit pro vyprávění.

27 šatů (2008)

Nenáročná romantika plná klišé, postrádající humor a koukatelná jen díky hercům.