Portrét dívky v plamenech (2019)

Ušlechtile se tvářící banalita, v níž mnoho chytrých lidí vidí (pro mě nepochopitelně) film roku. Dvě hodiny jsem se (velmi znuděně) snažil přijít na to, čím má tenhle film být tak skvělý a výjimečný. A kromě pěkné kamery a solidních hereckých výkonů jsem nepřišel v podstatě na nic... Takhle nějak si představuju červenou knihovnu pro snobské intelektuály. #sorryjako

Zaklínač (2019) (seriál)

Zábavné fantasy béčko s pár bezva scénami (striga, bitva čarodějů) a spoustou potenciálu do budoucna. Cavill si to dává se zjevnou chutí, je to sympaticky drsné a špinavé a dějově i dost rozmanité. První série navíc překvapila ne úplně obvyklými hrátkami s (ne)paralelními časovými rovinami. Spokojenost a těším se na druhou sérii. S01: 70 %

Mandalorian (2019) (seriál)

S01: 70 %; S02: 70 %; S03: 70 %

Encyklopedie akčního filmu (2019) (pořad)

Na tomhle projektu mě štve jediná věc - že jsem ho nerozjel sám. ;-) Speciál o Seagalovi zatim vrchol.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jako současný blockbuster je to výborné - rychlé, zábavné, dobrodružné, akční a velkolepé od začátku až do konce. Jakožto s plnohodnotným SW filmem je to s E IX mnohem složitější - příběh hodně dojíždí na snahu zalátat "průsery" z minula a co nejpřijatelněji do sebe zaplést všechny roztřepené linie a motivy tak, aby co nejméně fandů bylo naštvaných. Inu, dle dosavadních veskrze negativních ohlasů se to moc nepovedlo. Aby si člověk dokázal Vzestup Skywalkera užít, musí zkrátka přistoupit na skutečnost, že tentokrát už se jedná o regulérní fan fikci, která není autorsky odvážná a je plná logických děr a nejasností. První projekci jsem si (hodně nečekaně) užil, na další však (po několika dnech od zhlédnutí, kdy se mi to velmi nepříjemně rozleželo v hlavě) aktuálně nemám Sílu. Možná vůbec nejhorší filmové SW (scenáristicky zcela bezpochyby). Ach jo. 60 %

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Tematicky výtečně rozjetá epizoda, která však v druhé půlce uhne k ryzí feel-good žánrovce. Rozhodně je to fajn story (vtipná a zábavná), ale Černé zrcadlo nemá být primárně sluníčkové, ale varující a nabádající k diskuzi a zamyšlení. Tady jsou k tomu hned dvě silné záminky, ale ta stylizace do pohodového holčičího dobrodružství to chtě nechtě rozbíjí.

Hledám Amy (1997)

Geniální 'vztahovka' a Smithův možná nejhlubší, nejcitlivější a nejspíš i nejsmutnější film. Nad všemožnými vtípky a popkulturními referencemi zde jasně převládá velmi hořké poselství o tom, že najít osudovou lásku může být hodně těžké, ale přijít o ni naopak až příliš snadné... 90 %

Euforie (2019) (seriál)

S01: 90 %; S02: 80 %