Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013)

Ani nevím, jestli má vůbec smysl plýtvat písmenky. Stačilo by jenom prosté: „Proč?“. Jako ono to není úplně, že by jste měli nutkání si vypíchnout oči jídelní vidličkou, ale stejnak. Lidé, kteří vůbec neumí hrát, vede impotentním příběhem, člověk, který se má ohledně filmařské profese ještě hodně co učit. Znovu se ptám: „Proč?“ Kdyby všichni zúčastnění věnovali své úsilí například hledaní čtyřlístků, tak světu prokáží dost možná větší službu.

Návrat do Vánoční zátoky (2018) (TV film)

Všude dobře, ve Vánoční zátoce nejlépe. „Ho, ho, ho“, v tento sváteční čas každý najdou svou životní lásku, rozkmotření se usmíří a perníčkové chaloupky budou mít tu nejsladší polevu. Na Prima Love, dobře………ale na HBO Go?!?!?!?!?!

Ženská na vrcholu (2019)

Při hodnocení „komedie“ Šťastný nový rok (r.2019) jsem použil něco ve stylu: „tuctových komedií ukazující nulovou invenci tvůrců z hor už tady bylo víc než dost“………no, tak asi ještě nebylo. Já už opravdu nevím, co napsat. Nekončící řada rádoby romantických záležitostí….všechno je to stejné, nudné, bez nápadu….ha, ha, ha, hi, hi, hi a žili spolu šťastně až do další sterilní komedie.

Na pokraji slávy (2000)

Kurvy, chlast, chlebíčky, nostalgie, ideály a sedmdesátá léta se všemi jejich cnostmi a neřestmi zidealizovaným pohledem 15letého skautíka. Žádné na sílu tlačené dramatické zvraty, jenom čiré poblouznění a vyznání se z lásky ke klasickému rocku. Hodně uživatelů zde píše, jako o nejlepším Croweho filmu….nevím….každopádně z něj je cítit, že byl dělaný s láskou k tématu.

Sežráni lvy (2018)

Předhozeni lvům, vyslání na cestu za poznáním sebe sama. Nevážné nastínění současného vícekulturního soužití na britských ostrovech. Specifický humor, specifické okolnosti, specifické zápletky a specifické reakce na ně. Trochu jiné, trochu crazy, trochu nezávislé, trochu a hard day's night….mě to bavilo a jestli jediný zdejší komentář (v době přidání toho mého) píše o importovaných cikánech a jejich kažení filmů, nezbývá mi, než reagovat: „tvoje matka mrvý snímky :D“.

Pan Krtík: Královské pozvání (2019)

Žížaložroutský strunatec z rodu Condylura, snaha dobýt srdce vyvolené a letitá legenda o nastolení míru mezi krtky a námi lidmi. Půlhodina nenáročného podzemního poudání s nádechem British royal family….nakonec, jak tvrdila tragicky zesnulá princezna Diana, zkusit se má všechno.

Sešup (2020)

Will Ferrell a Julia Louis-Dreyfus jako manželský pár…….JO, JO a ještě jednou JO. Ferrella regulérně miluju a Louis-Dreyfus například v Nové trable staré Christine byla geniální. Bohužel každé juchů má většinou i své ale. Jako víceméně dramatická dvojice hodnotící vzájemné fungování…..hm, tak to zase není úplně tak ono. Práce se zápletkou za tři mínus – skrytá myšlenka zahrabaná hluboko pod lavinou – herci nevědí, jestli tedy má jít o drama nebo mají přidat trochu Griswoldů – chybí očista, zavíčkování, tečka na konci věty. Vyloženě kladně hodnotím asi jenom alpskou lokaci a snahu být přístupnější masovému publiku. PS: Jsou si sehnat Vyšší moc (r.2014), protože samotná zápletka dává prostor k nápaditějšímu vztahovému dramatu.

Nechte je všechny mluvit (2020)

Premenstruační boat dramedie aneb Carrie Bradshaw and her friends po 30 letech. Soderbergh je klokan, který skáče ze žánru na žánr, ale tady se netrefil na pevnou půdu. Chartery postav, jejich konání, vzájemné fungování. Na povrchu načančaná plavba napříč Atlantským oceánem, ovšem časem zjistíte, že vaším plavoucí azylem je dřevěný vor. Zřejmě určeno jiné věkové kategorii a dost možná i jinému pohlaví, ale za mne nepříliš sympatický snímek.

Šťastný nový rok (2019)

Zasněžená sváteční „komedie“, pro fanoušky nekonečných seriálů. Zřejmě mělo jít o novoroční romantiku aka „na každého na v tento magický čas čeká jeho kus lásky“….no každopádně tuctové komedie ukazují nulovou invenci tvůrců tady mám co chvíli….a tuctové komedie ukazující nulovou invenci tvůrců z hor už tady byly také. Mrknete se na dokola se opakující zápletky, dokola se opakujících herců. Dvakrát se zasmějete totální infantilitě a na závěr zkonstatujete, že jsme tam, kde jsme byli. Ale když přimhouříte obě oči, jako nenáročná oddechovka……ať nežeru, když jsou ty svátky.

Pan Větvík (2015)

Dojemná story o tom, kterak kus klacku o své Vánoce s rodinou nepřišel. Nevím, šťastné konce k tomuto období dozajista patří….ostatní také píší, že v pořádku, takže asi ANO. Každopádně si Vánoční svátky bez family of branches dokáži představit.