Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Zoufalí režiséři točí zoufalé filmy, zoufalí herci berou zoufalé role a zoufalí diváci se na ně dívají. Kdyby „veselý řidič“ Renč už jedno státní vyznamenání neměl, tak za tohle veledílo by si určitě nějaké zasloužil :D :D :D

Tancuj Matyldo (2023)

Špindl, Špindl 2, Špindl 3 (zaplať pánbůh ještě ne), Muzzikanti, Jak přežít svého muže, Casting na lásku, Cirkus Maximum, Jak se moří revizoři, Decibely lásky, Muzikál aneb Cesty ke štěstí, LOVEní, Chlap na střídačku, Tři tygři ve filmu, Celebrity s.r.o., Ženská na vrcholu, Andílek na nervy, Šťastný nový rok, Ženská pomsta, dvojka „Dědictví, Román pro pokročilé, Věčně tvá nevěrná, pokračování Babovřesk, Cool Girl!, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci…..mám pokračovat?  Tyhle „skvosty“ a spousta dalších byly  natočeny v naší republice za posledních dejme tomu deset let. V tomhle kontextu je nové komediální drama scénáristy a režiséra Petra Slavíka něčím, jako po osmi rozvodech narazit na ženu, s kterou strávíte zbytek života. Netančící Matylda vás ve světě, kde nikdo není jenom černý nebo bílý, chytne za srdce, položí vám otázky, donutí vás zamyslet se i přijmout nepříjemné pravdy. Navíc Roden s Rázlovou (i Šoposki nezklamal)  hrají první housle a na to, že jde o celovečerní režisérský debut, tak ani Slavík nezůstal zavřený v kleci. Možná by někdo mohl namítnout, že se v pointě jednalo o prvoplánové citové vydírání, ale znova zopakuji: „Špindl, Špindl 2……………

Je to na tobě (2024)

„Kuchařka Oliwia hodí život ve velkoměstě za hlavu a vyrazí zachránit babiččinu farmu. Přitom se ale zamiluje do fešáka, který něco tají“. To zní lákavě, ne? Ale nevím, proč s tím otravovat naše sousedy polský, když prvoplánové romantické komedie s předvídatelným dějem si umíme přece natočit samy. Když zavřu oči, tak úplně vidím Petru Hřebíčkovou pod taktovkou například Milana Cieslara, protože zbytečných filmů není nikdy dost a láska kvete v zimě i létě.

Jedeme na teambuilding (2023)

V tomhle případě vlastně vůbec nevím, jak se k celému teambuildingovému víkendu postavit. V první řadě, jde o stupidní snímek, o které víte, že stupidní bude už při zhlédnutí reklamního plakátu. Totálně (promiňte mi ten výraz) debilní postavy (Čermák, Polívková, Ferro) - humor, že trapnější by jste dlouho hledali – všudypřítomný Prachař (paradoxně mi tady vyloženě nevadil) – Kotek, který se na svojí roly absolutně nehodil -  jednoduchá zápletka (no dobře, to je asi v pořádku) – prostě další ze symbolů úpadku tuzemské komedie. A pak je tady ještě podhled „Bé“, když zavřete obě oči a představíte si diváka na sedačce v kině (já viděl Jedeme na teambuilding  z pohodlí domova), kdy se nechá strhnout davem a taky se občas zasměje. A najednou se bavíme sice o špatném, ale s vypětím všech sil koukatelném filmu. Opravdu nevím. V době psaní mého komentu se zdejší hodnocení motalo kolem průměrných padesáti procent a já snad ty tři hvězdy dám taky.

Ceny Anděl Coca-Cola 2023 (2024) (pořad)

Jestli jsou přítomni nějací konferenciéři, kteří se třesou strachy, že se stanou laureáty imaginárního ocenění „nejtrapnější výstup roku“, tak by vás rád uklidnil. Honza Dědek (ač s vlastní televizní show, moderátorský stále v plenkách) a „Fancy“ Kulhánková (do podobného formátu také stále nedorostla) nasadili laťku, tak vysoko, že s jejím překonáním by měl problém i Sergej Bubka v nejlepší formě. A nejenom již zmínění Pat s Matem, ale vlastně celý přenos byl ze strany České televize tak trochu odfláknutý. Zmatečný střih, zvuk, scénář, absentující předávající některých cen…..působilo to jako kdyby se všichni už viděli doma v posteli. Alespoň vystoupení, kde se operní pěvec Adama Plachetka střídá s Sofianem Medjmedjem a většina si mohla vybrat to svoje, ukázala, že Anděl na rozdíl například od Slavíků nezůstal podřimovat v minulém století, ale jinak nezbývá než konstatovat, že lépe už bylo.

Zabij mě, lásko (2024)

Když se oprýskané téma natočí tak nějak normálně, výsledkem můžu být komedie, která vám si nenavodí záchvaty smíchu, ale dá se na ní úplně bez problémů podívat……..a to je myslím pro podobné záležitosti recenze mající hodnotu zlata.

Supersex (2024) (seriál)

Rocco „velkej pták“ Siffredi……jméno, které svého času resonovalo po celém světě, ale vsadím se, že jeho příběh zná málokdo. Prostředí sexuální průmyslu bylo, je a bude atraktivní a tak dost možná škoda, že se tvůrci víc zaměřili na rodinu (chvilkami jsem si nebyl jist, zda se stále dívám na osudy Italského hřebce nebo jeho nevlastního bratra), což je z mé strany docela paradox, protože za vůbec nejlepší epizodu považuji tu první, kdy byl Rocco ještě malé bambino. Také myšlenkových pochodů stylu „každé dítě má v sobě sílu stát se mužem a tahle síla se odráží v očích někoho jiného“ mohlo být o poznání méně a tak mi z toho vychází, že kdyby nešlo o příběh inspirovaný osudem ve své době dost možná nejznámějšího pornoherce, ale prostě jenom pohádka o klukovy s velkým přirozením, celé to mohlo dopadnout ještě o kapánek lépe.  PS: Hádám, že teď je na řadě Lady Dee :D

The Rolling Stones: Angry (2023) (hudební videoklip)

Jelikož jsme na webových stránkách sloužících jako databáze filmů, seriálů nebo televizních pořadů, zapomeneme na chytlavou melodii nesmrtelných klasiků i na božské tělo Sydney Sweeney a budeme se věnovat čistě jenom klipu. Takže ke klipu mám asi tolik, že Sydney Sweeney má božské tělo :D

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Je mi jasné, že většina zásluh zřejmě půjde za týmem kolem Josefa Klímy, ale tohle opravdu natočila televize Prima? Ta Prima, které přišla s Agrometálem, Eliškou a Damiánem nebo Táty na tahu? Ty komerčnětelevizní neduhy tam pořád cítit jsou, ale  celkově hodnotím spíš kladně. Neokoukané téma…..když vezme v potaz, že to celé je inspirované skutečnými událostmi, tak o to ještě atraktivnější. Vysoká politika, nízká politika, střední politika, lobbisté, novináři a hlavní hrdinka, o kterou tak trochu jde a tak trochu taky ne. Žijeme v tom všichni a je potřeba čas od času ukázat prstem……proto díky za tenhle počin.

Eliška a Damián (2023) (seriál)

Přišli jsme, zkusili jsme, prohráli jsme……..k tomu prohráli jsme, ještě nutno dodat, že na plné čáře. Všichni víme, co je mainstreamový divák všechno schopný zkonzumovat, ale tohle nemůže fungovat ani jako ujetá giulty pleasure. Tohle je prostě…..a teď mi odpuste ten výraz…..ale tohle je prostě v prdeli. Kdyby se peníze vynaložené do toho projektu raději poslaly na nějaký nadační fond, nebo z nich byly zaplaceny kurzy herectví pro Emmu Smetanu, udělala by Prima mnohem lépe.