Národní házená (2022) (seriál)

Národní házená rovná se Michal Suchánek. Tak jak ho znáte z televize, tak jak ho vnímáte z posledních rozhovorů….prostě Suchoš. Nový Okresní přebor se nekoná, ale jestli jste fanoušky jeho stylu humoru, tak pro vás to nemusí být úplně na škodu. I jeho postava jako by kopírovala Michala Suchánka, jednoho z osazenstva Partičky. Dále tu je Martin Pechlát, herec, který přesně ví, co má dát své postavě. Petr Vršek, kterého jsem moc neznal, ale velmi příjemně překvapil. Stále stejný Jiří Langmajer, kterého už začíná být moc. Václav Neužil a jeho házenkářská variace na Robina Guhu z Lajny…..Neužil tohle umí a jeho Pučma je asi nejzábavnější postavou. Největší zklamání Jakub „Kašpar“ Špalek…..opravdu jsem se na Edu ze Šakalích let těšil, ale on úplně zapomněl hrát. A pak vedlejší účelové postavy. Kaňkovský, který si jede dokola jeden gag s oční vadou. Schneiderová za mrchy. Taclík protože je Taclík a nesmí chybět. Čím dál krásnější Rybová a nebo Filip Červenka, kterého je poslední dobou také všude plno i když moc hereckého talentu nepobral. Takže to máme jednoduchý situační  humor, postavy a postavičky, propocené dresy, národka v srdci….tohle asi pochopí jenom chlap, který (plácnu) do svých čtyřiceti kopal čtvrtou třídu v Horní Dolní a nebo oddaný fanoušek Partičky.

Dalších 365 dní (2022)

Uf, taky  jste se lekli, že už nikdy dalších 365 dní nepřijde? :D A víte, co je největší sranda? Ne, nejsou to neuvěřitelně hloupé věty vycházející z úst polskie pochwy chtivých mafiánů. Největší srandou je, že tohle třetí pokračování polsko-kmotrovské telenovely je o milimetr kvalitnější, než předchozí Ten den. Jako je to ve stylu, je lepší spadnou mezi devětsetdevadesátdevět krokodýlů, než mezi tisíc, ale je tam o toho jednoho plaza méně. Takže jedeme dál….házíme romatickodramatické pohledy, vedeme romantickodramatické řeči, děláme romatickodramatická gesta, romantickodramaticky kopulujeme….prostě klasický den polské paničky a jejich italských souložníků.

Čas na sebe (2022)

Kevin Hart už se asi momentálně usadil na trůnu pro černého komediálního krále (nebo alespoň pro první volbu u black and white dvojice)…..no, v tomto případě svoji pozici nepotvrdil. Takže Kevin Hart. K tomu k ruce dostane dost možná nejkomplexnějšího herce své generace Marka Wahlberga a autora kousků jako Fort je lotr nebo Zoolander….tohle mělo dopadnou mnohem lépe. Ale ono by to nemělo být o Hartovi nebo Whalbergovi, mělo by to být o humoru a já marně vzpomínám, zda jsem byť jenom pousmál. Nebál bych se použít otřepané „nemastné - neslané“ a nebo být ještě krutější a označit Čas na sebe za zbytečný. Necháme se překvapit, kdo další stojí ve frontě na Kevina a zda budeme mít větší štěstí, než méďův kámoš Marky Mark, protože jemu to pomalu uvadající kariéru určitě nepomohlo vrátit, tak kde byla dejme tomu před patnácti lety.

365 dní: Ten den (2022)

365 dní…..mělké, prostomyslené, afektované…..ok, stalo se…..dokonce si našlo i své fanoušky. Ovšem natočit parodii na sama sebe….tak to je inna liga. Jestli chcete vidět opravdu něco hloupého….hloupě napsaného, hloupě natočeného, hloupě zahraného. Tak prosím, Anna Maria Sieklucka čeká na další bambány pro tu svoji bembeřici.

Tady hlídáme my (2021)

Natočit pokračování úplně zbytečného filmu a dát tím světu úplně hloupý film….vítejte na potápějící se lodi jménem česká kinematografie.

Roky a roky (2019) (seriál)

Když jsem v komentáři seriálu Byl by to hřích (r.2021) psal něco o rozebrání na součástky, tak nevím jaké nanočástice ze mne zbyly teď. Seriál byl natočen v roce 2019….teď je rok 2022….chápete? Mrazivé zrcadlo společnosti, která se cvalem řítí, tam kam si myslíme, že nemůžeme doběhnout. Ale tohle není jenom zdvižený prst nebo reflexe, tady jde především o zatraceně povedený seriál. Téma, zpracování, herci (především bych vyzvednul (Rory Kinneara), atmosféra, poselství….nevím, co napsat dál….prostě geniální. Máme tady seriály jako Přátelé, Hra o trůny, Simpsonovi atd…..a když  se budeme bavit, nazvěme to třeba mini-série, tak si na první dobrou nevybavuji, kdy jsem se jako divák cítil uspokojenější. Škoda posledních několika desítek minut (nechci spojlerovat a tak se nebudu rozepisovat), ale jinak TOP, TOP a ještě jednou TOP.

Nová holka (2011) (seriál)

I když tomu zdejší nadprůměrné hodnocení (70% z době psaní mého komentáře) úplně ne nasvědčuje, za mne skrytá perla mezi televizními seriály, co se týče komediálního žánru. Tohle jsou jiní přátelé než Přátelé. Stačí vydržet rozpačitý rozjezd, skousnout odchod (který je ku prospěchu věci) a následný krátký návrat postavy hrané Damonem Wayansem Jr., postupně se naladit na specificky ztřeštěnou vlnu a BINGO, na své kartě jste složili taženou kombinaci.

Willy Fog 20.000 mil pod mořem (1995) (TV film)

Ač jsem jako dospívající (vlastně ani jako dospělí) nikdy nepřečet ni stránku z knihy Julese Verna, v dětství jsem míval (teda ještě mám) LP desku režírovanou Janem Fuchsem s hlasy pánu Filipovského, Brzobohatého či Munzara, a proto mám k tomuto příběhu relativně specifický vztah. Vztah takový, že jsem ochotný odpustit drobné úlety, které mne například u Cesty do středu Země, nedovolily zcela si vychutnat příběh. A že těch úletů, především ke konci, bylo.

Bláznovství (2008)

Melancholicky volnomyšlenkářská white hiphop outsider dramedie o tom, že tráva smrdí od hlavy, každej si chce vrznout, za vším hledej ženu a nuda nemusí bejt jenom v Brně. Nezávisle odvyprávěno -  špatně zahráno (Kingsley nominace na Zlatou malinu, Peck ještě horší). Téma, které nemá na to utáhnout celých 110 minut s dějovou linií, které nikoho nikam neposouvá, není úplně to, co bych si představoval, pod pojmem film talentovaného scénáristy a režiséra. Docela mne zdejší celkem vysoké hodnocení překvapuje, protože kromě přirozenosti Olivie Thirlby a zralému šarmu Famke Janssen jsem moc pozitiv nezaznamenal.

Můj muž to dokáže (2022) (pořad)

Úpadek televizní zábavy jede dál na plné pecky. Opravdu má někdo potřebu sledovat, jak se Noid Bárta na trampolíně pokouší ukousnout ve vzduchu přivázaný dietní párek? Tak nějak pořád doufám, že NE a že tahle „švanda veliká“ bude mít jepičí existenci. Ale na druhou stranu dobrá sociální sonda do našeho pseudocelebritího rybníčku….kolikátou matku svých děti dnes vyvedu ven, nebo na koho praskne nevěra ještě před odvysíláním jeho dílu? :D :D :D