Vrchní, prchni! (1980)

Vynikající komedie plná známých hlášek, která mě moc baví. To s těma stěračema mi říkat nemusíte, to přece vidím. Já jsem Králík! Z vás bude mít manželka taky radost.....atd. Je až s podivem, kolik se jich v jednom filmu nachází během sledování knihkupce Dalibora Vrány, který zatoužil mít se jako prase v žitě.

Blade Runner (1982)

Filmová sci-fi klasika. Silná neútěšná atmosféra, kterou Ridley Scott drží od první do poslední minuty na jedničku, pomáhá mu k tomu i hudba od Vangelise. Samotný příběh je celkem jednoduchý, ale to kouzlo atmosféry do vydařeně nahrazuje, navíc občas probleskne i zajímavá myšlenka od Harrisona Forda.

Shazam! (2019)

Shazam je takový dětský komiks, který ale funguje celkem dobře, když jde o rodinné vztahy nebo dojemné touhu vrátit se k mámě, ale jakmile dochází na superhrdinu, tak to moc nefunguje. Občas sice úsměv vyvolá, ale spíše vyvolává rozpaky. Jak je vlastně možné, že se z celkem sympatického chytrého kluka stane tak trochu blb. A to je škoda.

Holky z kalendáře (2003)

Milá britská komedie, která ukazuje příběh svérázných členek dámského klubu, které se rozhodnou, že pořídí sofa do nemocnice, kde zemřel na leukémii manžel jedné z nich a způsob je trochu sympaticky rebelský, ale zastavit se nedají. Je to takový film na nedělní odpoledne, u kterého si příjemně odpočinete.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-Men jsou zpátky a to téměř všichni z předchozích dílů. Tentokrát je jejich úkolem vypořádat se se Sentinely. Jako jediné řešení se jeví návrat v čase, aby budoucnost byla jiná. Celkem vydařený díl, který má spád, dobré triky, ale taky občas mezírku v logice nebo příběhu. Ale to se marvelovským komiksům dá odpustit.

Lví král (2019)

Visuálně nejde filmu, co vytknout. Ocitáme se uprostřed africké savany a místy nás film nechá přemýšlet, zda to je možné. Někdy bohužel dává tuto silnou stránku až moc najevo a tak si užíváme pohledů jako NG. Příběh pak zůstává věrný předchozím verzím Lvího krále, takže vše jde tak nějak podle očekávání. Je to důstojný remake, visuálně perfektní, příběhově bez překvapení.

Bradův život (2017)

Bradův život, hořkosladký příběh (nebo spíše zamyšlení) Brada nad svým životem. Při příležitosti výběru vysoké školy svého syna absolvují společně cestu, kde Brad hodně bilancuje, někdy závidí. Ty myšlenky asi napadají řadu lidí, šlo něco udělat lépe, proč to jiní dotáhli dál, ale je opravdu si na co stěžovat? Za mě milé, hořkosladké překvapení.

Thor: Temný svět (2013)

Druhý díl o Thorovi navazuje na Avengers a první díl. Film se více blíží Avengers než první dílu od Branagha, méně vážný, více komiksový. Někdy to je výhoda, někdy to je možná na škodu - viz možná až trochu odbyté první finále s matkou Thora, tam to moc nezapůsobilo. Akční scény jsou OK, tam je film jistý, stejně jako u Lokiho.

Thor (2011)

Úvod do komiksu o Thorovi, se sice celkem vydařil, Kenneth Branagh si s tím poradil, ale zároveň ničím extra nevybočuje. Vede nás příběhem Thora a jeho bratra Lokiho. Poučení a touhy po trůnu, ale na druhou stranu všude tak trochu něco chybí, co by vyrazilo dech nebo nutilo k zamyšlení. Výsledkem je solidní zábava, která je ale jen lehkým nadprůměrem.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhý díl Captain America navazuje na Avengers a první díl, celkově vydařeně, tento díl je i o chloupek lepší než jednička, což není tak málo. Akce jsou vydařené podle standardu u Marvelu. Navíc už kapitán nepůsobí jako ten jasný skautík, občas donutí i k zamyšlení, jaké to je, když všichni blízcí jsou o tolik starší. Jaká je jeho role? Některé scény jsou fajn - viz souboj ve výtahu atd.