Petfruf

Petfruf

Petra Přidalová Kučerová

okres Brno-venkov
fanoušek filmové hudby

31 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  Tihle chlapíci dokázali zhmotnit anglický humor před kamerou. Jejich skeče plné satiry, absurdit a často postrádající jakoukoli logiku, jsou už klasikou... Dnes člověk jen kroutí hlavou, co vše těmhle chytrým chlapíkům BBC dovolila vysílat! Někdo je miluje, někdo nenávidí. Každopádně, pokud nemilujete Pythony, nebudeme si asi rozumět :)

 • poster

  Star Trek (TV seriál) (1966)

  Stále dokážu sledovat původní série s nadšením, protože má nedosažitené kvality a když někdo řekně, že je prostě starý, tak to nechápu a neberu jako argument. Poprvé a naposledy se podařilo sestavit posádku, která je doslova nezapomenutelná, díky výborným charakterům postav - horlivý Kirk, rozpolcený vulkánec Spock, lidový doktor McCoy, krásná Uhura, mistr Scotty, věrný Čechov a klidný Sulu. Jednotlivé díly, které se svým dějem na první pohled hodně podobají, mají nějakou myšlenku či hlubší smysl či poučení. Star Trek TOS jednoduše dokázal odstartovat zájem o sci-fi. Takže za to, že mi otevřel cestu k tomuto žánru, musím dát 100%!

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Žánr sci-fi dostal nový rozměr - rozměr Červeného trpaslíka.

 • poster

  Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

  Seriál mého dětství, který mě nasměroval k biologickým oborům. Nádherná Legrandova skladba La vie..

 • poster

  Pojďte pane, budeme si hrát (TV seriál) (1965)

  Moje máma dělá reklamu, jeho máma dělá reklamu, můj tatínek "muuuf", jeho tatínek "muuuf", můj strejda je "papadadá", jeho strejda "papadadá", má babička, jeho babička, dědečkové mazaní a oba z Kopidlna, to znamená... to znamená... ty Kubo, že my dva jsme asi bráchové! Bráchové! - A to je jedno, ať jsme bráchové, pojďte pane, budeme si hrát! Geniální a nesmrtelné!

 • poster

  Návštěvníci (TV seriál) (1983)

  Jako dítě jsem Návštěvníky tolik neocenila. Bavily mě amarouny a ty super hračičky z budoucnosti. Ale teď si je vyloženě užívám. Prostě takový Star Trek po česku s naprosto skvělou hudbou a vtipným scénářem.

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Seriál, ve kterém je nespočet skvělých vtipů a skrytých odkazů. Sázka na jistotu, pokud se chcete lámat smíchy vejpůl...

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Něco mezo Monty Python, Big Train a IT Crowd se stylem Father Teda! Každopádně britské komediální seriály mají něco do sebe..

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

  Právě jsem se na osm hodin vrátila do dětství. Naprostá dokonalost! A ta hudba!