Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Magická hlubina

Magická hlubina (1988)

Le Grand bleu je můj nejoblíbenější film. Jemný a krásný příběh o životě dvou mužů, milujících moře a potápění, a jedné ženy, která... však se koukněte! Doporučuji ke shlédnutí nejdelší - režisérskou - verzi, která je tentokrát ku prospěchu věci. Možná tam najdete odpovědi na otázky, které vám chyběly při sledování kratších verzí.

12 opic

12 opic (1995)

Spolu s Brazilem je 12 Opic nejvydařenější Gilliamovo dílo. Miluji příběhy, kdy je divák nucen si pravdu a skutečnost ve filmu sám objevit. Na 12 Opic se můžu koukat stále dokola a pořád budu nacházet další a další momenty, chvilky a odkazy, kterými do se be příběh dokonale zapadá. Třešničkami na dortu jsou působivá zneklidňující melodie a maniakální Brad Pitt!!

Pád

Pád (2006)

Relativně neznámý režisér a herci, zajímavý obal DVD, dobré hodnocení na čsfd, abych pravdu řekla - nečekala jsem žádný megazázrak. Možná díky tomu jsem byla překvapená, jak krásný je Pád film, film o vůli žít a změnit svůj život. Celý je zabalený do nádherného snového světa, inspirovaného Dalím a k tomu ta malá holčička - úplně neskutečné!!

Moulin Rouge!

Moulin Rouge! (2001)

Moje srdcová záležitost! Neuvěřitelný kýč, přesto perfektní skloubení atmosféry, originální výpravy a nezapomnutelných staronových songů. Herci zpívají na jedničku, zvlášť Ewan by se z fleku mohl vydat na dráhu sólového zpěváka. Také je to první film, kde mi Nicole připadá něuvěřitelně krásná a její chladnost, kterou oplývá v jiných filmech, je v roli Satine spíše předností... Bohužel Moulin Rouge je film, který asi neosloví každého; do kina jsme na něj šly tři, já z filmu byla okouzlená a nadšená, druhá kamarádka brečela a třetí byla zhnusená...

500 dní se Summer

500 dní se Summer (2009)

Skvělý film o tom, jaká je láska svině :) Myslím, že každý si ve filmu najde něco, co sám prožil a tím pádem mu přilně k srdci víc, než by chtěl. Navíc je film jeden z dokonalých příkladů opravdu povedeného castingu v kombinaci se skvělým hudebním doprovedem, scénářem i kamerou.

Život pod vodou

Život pod vodou (2004)

Krize středního věku po vodou. Mark Mothersbaugh. Dětsky naivní tým podivných lidiček, co si hrají na Cousteaua. Výborný humor. Bill Murray. Stylizace snímků, které by se daly rovnou zarámovat. Skvělé obsazení. Wes Anderson. Dlouho jsem si nemohla vybrat z Andersonovo filmů ten, který je mi neblížší. Vybrala jsem.

Amélie z Montmartru

Amélie z Montmartru (2001)

Kdyby byl pro mnohé běžný život také tak nádherně barevný, byl by Svět mnohem krásnější místo k žití...

Fontána

Fontána (2006)

Po dlouhé době jsem viděla film, který mě svou zvláštností vyloženě okouzlil. Něco mezi historickým filmem, soudobým dramatem a sci-fi. Láska, která putuje generacemi či časem. Bolestný příběh, ve kterém doktor ztrácí svou nemocnou manželku a nedokáže jí sám pomoci, se prolíná s historickým příběhem o dobyvateli a "jogínském kosmonautovi". Tři příběhy, které jsou si bližší než myslíte, v podstatě jednoduše vypráví o životě, lásce a smrti. Doprovází jej doslova magická Mansellova hudba. To vše dělá z filmu zážitek nejen pro oči a uši, ale hlavně pro otevřenou mysl.. Update: Po 4 letech od prvního shlédnutí musím konstatovat, že na mě má Fontána ještě silnější vliv, než prve.

Blade Runner

Blade Runner (1982)

Napodruhé chutná mnohem lépe než při prvním sledování a tentokráte se mi dostal ještě hlouběji pod kůži. Znám jen režisérskou verzi a ta je vskutku úžasná!

Reklama

Reklama