• Krátkometrážní

Taxi 3 (2003)

To, co jsem čekal už u dvojky se stalo až tady. Snaha zkazila celý film. Žádný humor, jen trapné pokusy o něj, nic zahalené v nefunkčním a přehnaně okázalém pozlátku.

Taxi, taxi (2000)

Přijde mi to zábavnější a vtipnější než jednička. Největší nakládačku tady předvědou ženy a že je na co koukat. 3,5*

Zabiják (1993)

V podstatě klasické US převedení, tedy lehce bez emocí a takové spotřebnější. Na vyšší úroveň to ovšem háže velmi sympatická Bridget Fonda. Její obsazení bylo trefou do černého. protože Bridget, Bridget je radost. 3,5*

Luna ve znamení Štíra (1987)

Obvykle mě filmy z osmdesátek obejmou nostalgickou aurou a já jim začnu hodně odpouštět. Tady se to, až na pár výjimek (účesy, plavky, hudba) nestalo. Jsou tu totiž věci, které se odpustit nedají (absence napětí a atmosféry, místy až bizarní monology a dialogy, nijaké postavy a jejich vzájemná interakce) a ten nostalgický opar zalechtal jen tu a tam. Tohle je vlastně právem zapomenutý pozdně osmdesátkový slasher, který na sebe upoutá pozornost jen jménem Britt Ekland v obsazení. Nebo slasher sběratele. Protože jediné pozitivní na tom filmu (kromě již zmíněného záblesku nostalgického oparu), je April Wayne v bikinách. 1,5*

Taxi (1998)

Jo, tyhle jednoduché, prosté, ale zábavné a místy komické akční komedie Bessonovi docela šly.

Nedotknutelní (2017)

Miluju francouzský originál a tohohle jsem se dost bál. Obzvláště, když jsem zjistil, že v tom má hrát Hart, který mě dlouho nedokázal přesvědčit, že je herec, a vlastně se mu to ještě pořádně nepovedlo. Ale pak jsem viděl trailer a říkal jsem si... Co když... Ať už to dopadne jakkoliv, pořád tu bude skvělý francouzský originál. A i když jsem se nesmál nahlas tak často jako u originálu, má to hned několik zábavných situací. 3.5*

Jak Golem na svět přišel (1920)

Ty kulisy, ta výprava, ty davové scény. Upřímně, nečekal jsem takovou drsnost. Krása. Miluju tyhle staré filmy. 101 hororů, které musíte vidět, než umřete 75/101

Rocketman (2019)

Mě Elton nikdy moc nebral, jeho extravagance na mě působila spíše negativně a i když uznávám jeho úspěchy a talent, i tenhle filmový životopis ukazuje, že se z lajny úspěšné rockové a hudební hvězdy vlastně nijak zvlášť neodlišoval. Takže zase dál půjdeme každý svou cestou. U filmového zpracování oceňuji místy zajímavou vizuální stránku zpracování, milfózní Bryce a... to je vlastně všechno.

Contracted: Phase II (2015)

Že se zrovna tohle dočká dvojky... Vlastně jen zopakování sotva průměrné jedničky, kterou však táhla představitelka hlavní role. Tady se hlavní postavou stala ta nejnesympatičtější z jedničky. A dvojka původní zápletku rozvede do naprostých sraček.